Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Nadležen zvok pri recirkulaciji zraka - VW Polo mark V

Napisal/-a Ruska_Luc To jun 08, 2021 12:36 pm

Pozdravljeni,
že približno leto dni mi ob recirkulaciji notranjega zraka nekaj oddaja nadležen zvok na predelu sopotnikovega predala ("glove box"). Zvok bi opisal kot "drgnenje posušenega lista ob ventilator". Če se prav spomnem, je pozimi bolj glasen kot v toplejšem vremenu.
Odstranil sem predal in ventilator notranje kabine. Našel nisem nobenega lista, pravtako je bil ventilator dokaj čist in brez ovir / smeti. Lopute za notranji / zunanji zrak le umazane s fini delci, rešetka za zunanji zrak nepoškodovana. Ventilator se je ob ročnem vrtenju nekoliko oglašal, vendar bistveno manj, skoraj neslišno, in s podobnim, vendar manj nadležnim zvokom. Nazaj še nisem sestavil.
Vse ostalo na avtu dela brez problema. Gre se za trivratni VW Polo 6R, 1.2 TSI 77 kW, letnik 2010, ~200 kkm.

Ne najdem vzroka. Je kdo imel podoben primer, kako ste ga rešili?
 
MartinSLO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po maj 13, 2013 3:07 pm

Re: Nadležen zvok pri recirkulaciji zraka - VW Polo mark V

Napisal/-a MartinSLO To jun 08, 2021 4:15 pm

Sumim, da je kabinski filter zabasan z umazanijo... :roll:
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Nadležen zvok pri recirkulaciji zraka - VW Polo mark V

Napisal/-a Ruska_Luc To jun 08, 2021 4:47 pm

Kabinski filter redno pregledujem. Je ok, star okoli leto.
Vse sem sestavil nazaj, zvok je še vedno prisoten. Ugotovil sem, da se ga šele ob cirkulaciji sliši zato, ker je takrat odprta notranja loputa pri sovoznikovih nogah -> ne duši / ustavlja več zvoka. Sam zvok pa verjetno ustvarja ventilator, slab ležaj ali pa kaj drugega. Drugih premikajočih delov nisem videl tam.
Iz servisnih listov sem ugotovil, da je že bil menjan poleti 2017 (160 € za rezervni del!), ko še nisem uporabljal avta. Mogoče je že nadomestno vgrajen defekten, saj sem funkcijo cirkulacije začel uporabljati šele lansko leto, takrat sem tudi takoj zaznal moteč zvok.
Če bo preveč moteče bom menjal ventilator, original Mahle je 85 €.
Zadnjič spremenil Ruska_Luc, dne To jun 08, 2021 4:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nadležen zvok pri recirkulaciji zraka - VW Polo mark V

Napisal/-a Fan To jun 08, 2021 4:50 pm

Samo menjava ventilatorja bo odpravila nadležni zvok.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Nadležen zvok pri recirkulaciji zraka - VW Polo mark V

Napisal/-a spektr Po jun 14, 2021 9:22 am

Hja, jaz sem imel enkrat podobno situacijo. Na koncu se je izkazalo da je bil list notri na sredini ventilatorja.
lp dejan
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov