Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Po jul 12, 2021 8:20 am

Pri hiši imam Hondo HRV 2001 letnik z motorjem D16W1, torej 1.6 bencinar s 105 konji in se ne morem odločiti kaj naj. Avto požre ogromno olja in ker se nam dopade, sem tuhtal če bi ga zrihtal. Par mehanikov v okolici sem že spraševal o tem, a se tega podviga nočejo lotiti, ocene stroška mi pa tudi ni nihče podal.

Torej, avto požre ogromno olja, govorimo o nekje 1-2l na 500km, odvisno od težke noge. Vem da so batni obročki glede na to kako se avto odziva, naprimer ko stojim na semaforju in če ga pohodim ko speljem, za sabo pustim ogromen moder oblak dima. Če se z njim peljem v dolino brez gasu, takoj ko ga dodam spet spusti oblak dima. Če se z njim vozim normalno, ni dima, ampak cuka do nekje 3k obratov. Če ga tiščim, cukanje sčasoma izgine a se poraba olja poveča. Svečke so nove, takoj ko sem ga dobil se je na njem naredil mali servis z menjavo vseh ostalih tekočin in pregledom vitalnih delov in menjavi po potrebi.

Če se ga bo rihtalo, se bom odločil sam,. Sklepam da je glavni servis pametno narediti vseeno, čeprav je bil nedavno narejen (s strani prejšnjega lastnika - kar se je lepo videlo po novem zobatem jermenu), ali se lahko da nazaj stare dele? Kaj je še pametno zamenjati če se bo podiralo motor?

In kakšen strošek lahko pričakujem?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a VW T4 Po jul 12, 2021 8:43 am

Avto katerega vrednost je že blizu nule... Na tvojem mestu bi šel po drugega, lahko enak model. Pač ste se pri nakupu malo opekli in kupili "olje žera".
Cene ti ne znam povedat, ampak poseg je obsežen, in ne bo se menjalo samo obročkov. Sledi še poravnava glave, po možnosti kakšni tefloni, pa dročniki, vsa tesnila, itd... če tega ne bo delal kakšen kolega prijateljsko za 10e na uro, po moje nima smisla ;)
Če dobiš kakšno ponudbo pa le objavi, me zanima koliko pride takšen poseg ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 12, 2021 8:45 am

Glede na starost vozila, si ocenil kaj te še kaj čakajo stroški, ali se ti splača vlagat v avto ? Pleh, podvozje, ležaji, izpuh, zavorne cevi, amortizerji, hladilniki, itd...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a Blinder Po jul 12, 2021 9:39 am

Slavni Honda motorji, ki trajajo vecno
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Po jul 12, 2021 10:53 am

Vem da avto nima tržne vrednosti in se mi ne gre za prodajo, gre se mi zato da bi ga še nekaj let obdržali. Ena opcija je da se pač doliva olje dokler gre in dokler opravi tehničnega, druga je da se nekaj zrihta kar je pač smiselno ker avto je le star in nebo nikoli več nov. Pa tudi nočem da je kot nov ker je super ko ga ni škoda, me pa jezi poraba olja ker moram to spremljat in dolivat vsaka dva tedna. In če bi bil strošek cca. 500e, bi ga šel rihtat, če se pa govori o 1.500e pa pač ne in bo laufal dokler bo.

Nakup drugega pa odpade ker bo lahko ista drvarnica kot je tale, o porabi olja pa nihče nebo po pravici povedal. OK, lastnik te Honde mi je, ampak sem sklepal da malo pretirava ... pa pač ni. Ostali stroški s tem avtom pa ne bojo tako veliki ker ni podrtija, ima nekaj rje ampak nič pretiranega, podvozje je pa že bilo poštimano.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a ojnica Po jul 12, 2021 10:55 am

men tud pokadi če se vozim s prvo v zastoju in pol gas ko star dizl :lol: mi tud na misel ne pride da bi kej šaril in vlagal v avto vreden....več dobim za katalizator kot za celga :lol: (ko sem ta avto kupil mi je prodajalec seznanil s problemi), men ga požre mogoče 3-4l/15 jurjev, ampak avto je redno teran
Probaj dat notri 20w60 k ga prodaja petrol....mogoče bo boljš. Vem da sem ga in uspel vsaj pri 2-3 avtih znižat porabo olja, precej več kot pol.
Da grem menjat avto, bruham, sami lažnivi prodajalci....škoda časa.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a VW T4 Po jul 12, 2021 11:04 am

Ampak, da vzameš pa avto, za katerega prodajalec še pove, da žre olje in si zraven še misliš da pretirava, vsa čast :D Prodajalec je dobil kupca za avto, ki ga sicer ne bi prodal nikoli.
Jaz na tvojem mestu bi dolival olje, sej tko zna delat še kar nekaj časa, čeprav katalizatorji ne bodo srečni. Probaj pa tudi gostejše olje, za nekaj časa zna pomagat.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a limas Po jul 12, 2021 12:00 pm

Nabaviti rabljen motor in upati, da je brezhiben ali pa avto prodati za dele.

Če bi bila ta honda pri meni od samega začetka, ne bi pila olja. Vzrok je v načinu vzdrževanja, zlorabi avta in pismenosti predhodnih lastnikov.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a motom Po jul 12, 2021 2:23 pm

Dvomim, da bi menjava obročkov kaj pomagala. Tudi ne verjamem, da je prejšnji lastnik vozil toliko časa, da je prišel do take porabe. Smiselno bi bilo pomerit kompresijo in vidiš ali je povsod enaka.
Lahko tudi probaš bate spodaj ven potegnit in vidiš situacijo...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a joztom Po jul 12, 2021 2:51 pm

Na Autodoc poišči cene za obročke, morebiti še ojnične ležaje in komplet tesnil ter obvezno teflone. Samo delo je sitno, ne pa neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 12, 2021 3:09 pm

Koliko kilometrov pa ima narejenih avto ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Po jul 12, 2021 4:21 pm

Prvotni plan je bil da bo avto dobesedno samo zimski in se ga bo uporabljalo samo ko bo sneg, zato me poraba olja ni motila, me je pa takrat zmotilo da sva prevozila kar nekaj km in čeprav sva gledala zelo poceni avte in sem vedel kaj naju čaka, so vsi govorili kok so top in brez rje, dejansko so pa bili bolj ali manj za na odpad in gnili. Kljub temu da sem vsakega posebi vprašal o stanju pragov in zadnjih kolotekov. Zato je padla odločitev za to Hondo, ker je bila najboljše kar se je takrat dalo dobiti za tak denar, kljub porabi olja. Avto je pri hiši kot drugi, zato se tudi ne sekiram tako zaradi tega. Če bi bil prvi, bi bila večja kriza.

Sem pogledal za deli in autodoc jih nima. Nekaj sem našel na eBayu kjer so samo batni obročki s poštnino in DDV cca. 330 EUR. Nato tefloni okoli 150 EUR (je to možno ali sem gledal narobe?), naprej nisem gledal. Torej bo samo materjala preko 500 EUR, nato pa sklepam da še dela ene 200 oz. raje 300. Pa če bi to nekomu prepustil ker sam se tega nebom lotil, bo materjal pri nas prišel vsaj 30% dražje. Torej pod črto, jurja. Vsaj, ker bo verjetno še kakšno presenečenje.

Ob nakupu je avto imel 250.000, sedaj jih ima 252.000.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo Po jul 12, 2021 4:30 pm

Pozabil napisati še o olju. Prvi servis v moji lasti je dobil Total 5W40, kar naj bi bilo predpisano. Nato ker mi je tega zmanjkalo, sem dolil 5W30 ker je bil pri roki, zatem pa Valvoline MaxLife 10W40, poraba olja je ista. A če vlijem 20W60 nebo škodovalo motorju? Nebo problemov pozimi? Prejšnja sem vlil ker je malo odstopanja od predpisanega, 20W60 je pa kar, vsaj po mojem laičnem mnenju.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 12, 2021 4:31 pm

Ne ne, ne it v popravilo, probaj še s kakšnim drugim oljem ali dodatkom za olje, če se kaj dobi.... ali pa če boš imel srečo pa dobil mašino za zamenjat (recimo kakšnega razbitega)

Kdaj maš pa tehničnega ? Ker bo avto najbrž padu na testu emisij.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a joztom Po jul 12, 2021 5:49 pm

Če nimaš veselja, potem pusti ali prodaj. Menjave olja so bolane, treba je avto zrihtat.
Cene so zelo nizke, le čas si je treba vzeti. Pa v Ljubljani pri Mraku ali Autocommercu vprašat.





 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a istvan Po jul 12, 2021 10:27 pm

Če lahko dobiš kje po dobri ceni olje selenia hpx, se splača. Zelo dobra stvar za olje-žerce, precej manj olja ti bo požrl. Iz lastnih izkušenj.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo To jul 13, 2021 8:28 am

@joztom: Hvala za linke! Obročke sem našel iste, tesnila sem pa gledal ločene in se je nabralo. Da smo na jasnem, tistle komplet obročkov je za bat in ne za cel motor, ane? Nikjer nisem našel tega podatka ...

Sicer lahko probam z drugim oljem, ampak sem to že. Tale MaxLife naj bi bil ravno za take motorje, pa ni neke bistvene razlike. Tega olja imam še cca 10l, tako da dokler imam to zalogo, drugega nebom kupoval. Si bom pa zapisal katerega priporočate.

Tehnični je drugo polovico naslednjega meseca. Pred njim imam v planu avto sterat in pač upat na najboljše.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a gorazdkop To jul 13, 2021 9:11 am

obročki so komplet, za 4 bate
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a DePalmo To jul 13, 2021 4:58 pm

Ha. To je pa drugačna zgodba ker potem so (vsaj predvideni) deli cca. 200e, kar je precej bolj sprejemljivo.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ocena stroška menjave batnih obročkov Honda HRV l. 2001

Napisal/-a ojnica To jul 13, 2021 9:00 pm

sem se danes peljal 500m s prvo, počas, pol pa gas do podna, je kr dobr pokadil plav, vidu v ogledalo. :lol:
271000km. Probaj 20w50, prodaja petrol dobiš za 20 evrov.
Če to ne bo pomagal pol pa mogoče rajš menjat motor, če dobiš poceni. Generalno nebi delal, bo prišlo preveč.
Vzami rajš drug avto in gor daj nove sava s3 pred zimo in bo šlo
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov