Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Pantolich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 14, 2021 8:51 pm

Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a Pantolich So jul 17, 2021 11:20 am

Pozdravljeni,
pred slabim mesecem sem kupil rabljenega Focusa 1.0 Ecoboost 2012 letnik.
Na njem sem takoj naredil mali servis, prejsnji teden pa se je pojavila tezava, da vozilo ob vzigu zacne tresti in v kolikor ne dodam plina tudi ugasne. Med voznjo je nato spet vse v redu.
Ima kdo kaksno izkusnjo kaj bi lahki bilo narobe?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a DX5050 So jul 17, 2021 12:38 pm

A si slučajno tankal na molu?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a mrtwelvetrees So jul 17, 2021 1:51 pm

A ni že nekdo na forumu pisal o podobnih težavah, pa da je bil potem kriv napačen filter za olje ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a RUNAČ So jul 17, 2021 2:23 pm

DX5050 je napisal/-a:A si slučajno tankal na molu?


Kaj a predvidevaš, da pri MOL-u že tankamo bencin iz Reške rafinerije INE?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a DX5050 So jul 17, 2021 4:58 pm

Nič ne predvidevam. Samo imel sem 2x identičen problem (v razmiku pol leta) ko sm tankal na molu. Dejansko je mrzel motor tresel in ugasnil če mu nisem dodal gasa. Prvič se mi ni posvetilo za kaj se gre, pa tudi tist tank sem hitro skuril in nisem posvečal prav velike pozornosti. Ampak ko sem pa drugič tankal tam in spet isto se mi je pa posvetilo... Takoj naslednjic ko sem tankal na omw/petrol so problemi izginili.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a Picolo So jul 17, 2021 11:12 pm

Sem tudi sam imel težave pri hladnem vžigu na 1,4t Astri J in to v dveh ločenih primerih z razmakom nekje 2 let.

Sem bil izključno stranka MOL-a že od leta 2008, kjer sem tankal dizla vsaj 10 let, vedno brez problema. Zatem sem prešaltal na bencinarja in nadaljeval tankanje RON 95. Nekaj časa je bilo ok, nato pa je začel motor pri hladnem vžigu rahlo tresti in klenkati nekje prvih 10-15 sekund. Nisem našel vzroka, sem se pa čisto naključno odločil, da tankam nekajkrat na OMV RON 95 in na moje začudenje je problem hladnega vžiga izginil. Sem bil siguren, da je kriv motor. Od takrat dalje na MOL-u tankam še včasih avto od partnerke (1.2 N/A 60 KM), ki pa res ni izbirčen. Samo stare zaloge bencina s Petrolov na Koroškem pa še on komaj prežveči =P

Nekje 2 leti kasneje sem začel tankati na AGAS-u (nisem niti spraševal čigavo gorivo imajo), kjer imajo rahlo ugodnejšo ceno od konkurence. Kar nekaj rezervoarjev goriva je šlo bp, nato pa se je ponovil problem. Le da tokrat še z 2x hujšim tresenjem, 1x tudi ugasnil motor. Sem že pozabil na MOL in spet sklepal, da je kriv motor. Pri 2 rezervoarju tresenja sem vprašal zaposlenega čigavo je gorivo in je rekel, da pretežno od MOL-a :roll:
Si rečem dobro, probajmo Shell, ki mi je sproti in bi naj imel dobra goriva. Problem izginil takoj in moram reči, da avto še najlepše teče na ta bencin (95-oktanski). Poraba po cca. 4000 km (2 mesecih) padla po računalniku za nekje 2 dcl napram AGAS-u. Da bi bila vmes kakšna slaba šarža...kaj mislite ostali?

Zna biti tudi nekaj na tem, da imam malenkost tunan motor in je bolj občutljiv na oktansko število. Na 100-oktanskega teče precej lepše, vendar trenutno delam daljše relacije in denarnica ne dopušča oops
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a Ivan36 Ne jul 18, 2021 6:44 am

Evo svež primer porabe dizla 5rol spet 26 km manj na 100km od MOLA ali OMW! OMW 10 litrov in 165 km 5rol pa komaj 134 km! enaka relacija in podobna hitrost 85 kmh, beri okrog 45 kmh povprečna hitrost, vsak dan 5 dni v tednu! Zimski dizelj 5rol cuka ropota in itak večja poraba goriva .... MOL bo pač drugi največji SLO trgovec z gorivi ....
Glede tega Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost) na koliko se menjajo vžigalne svečke ? 60 tkm ali več ???
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jul 18, 2021 9:19 am

"Slovenija napoveduje povečanje deleža biogoriv v prometu. " .... ima to kaj veze ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a joztom Po jul 19, 2021 5:45 pm

Ford je žleht za svečke. Tresenje je neizenačen tek cilindrov.
 
Pantolich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 14, 2021 8:51 pm

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a Pantolich To jul 27, 2021 9:42 pm

Sem tankal na OMWju in se zadeva ni izboljšala. Prav tako opažam, da iz izpuha močno smrdi po bencinu, ampak če sem v avtu ne voham nič....tresenje ob vžigu pa se nadaljuje...res, da avto laufa na treh cilindrih, samo mislim, da to ne opraviči tresenja, ali pač?
Hvala za pomoč
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a Fan To jul 27, 2021 10:17 pm

Kaj pravi tester? Predvsem bodite pozorni na vžigalne svečke in kisikove sonde.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tresenje vozila ob vzigu (Ford Focus 1.0 Ecoboost)

Napisal/-a joztom Če jul 29, 2021 10:51 am

U glavnem, takoj na servis, spiranje cilindrov poškoduje motor za vedno. Ne razumem, da toliko traja, da ti potegne.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 11 gostov