Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Klimatska naprava Passat 2015 letnik

Napisal/-a bluesman Sr avg 25, 2021 4:56 pm

Pozdravljeni,

imam Passata, letnik 2015. To pomlad je nehala delati klima. Avto sem peljal na servis, kjer so ugotovili, da je spuščala ena cev (z barvilom). Te dni se ugotovil, da klima spet ni delala. Vendar sem opazil (tudi prvič je bilo tako), da tudi na najvišji hitrosti ventilatorja klima zelo malo piha. Ko piha včasih ne piha mrzlo (na low temp), včasih pa dela normalno.

Kaj bi to bilo? Spet pomanjkanje plina? Komandni modul? Kompresor?

Hvala za nasvete oziroma deljenje izkušenj.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Klimatska naprava Passat 2015 letnik

Napisal/-a limas Sr avg 25, 2021 7:17 pm

Marsikoga na tem forumu napotim k Ajniku na Zaloško in kot rezultat dobimo pozitivno izkušnjo v obliki forumskega zapisa.
Če nisi iz Lj pa poišči zaupanje vrednega klima mojstra.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Klimatska naprava Passat 2015 letnik

Napisal/-a vipe5s Ne avg 29, 2021 10:50 am

Ti moraš najprej določit, če ti sistem spet plin spušča. Potem tlačno stikalo izklopi sistem. Pušča lahko na več mestih. Pri kolegu na Passatu, je puščalo pri "condernserju", se pravi hladilnik spredaj. Pa sedaj ne gledajo več barvila, ampak dajo poseben plin noter in z merilcem gledajo, kje pušča. Barvila je namreč že povsod in ne moreš več določiti mesta.
Če je plina dovolj, potem je nekaj v okvari. Simptomi so različni in jih določi klima mojster ali pa začni gledati Youtube posnetke za to.
Pri meni je nagajal RCV ventil na kompresorju, ki se ni odpiral ustrezno. Simpotimi so bili, da je klima hladila le, ko je bila temperatura zmerna (če je bil avto v garaži ali pa sem ga iz vročine postavil v parkirno hiši za 10 min, je začela delati, a potem se je znala spet ustaviti, saj je nabijal pritisk in se izklopi).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov