Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Sajonara76
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 31, 2021 7:14 pm

Zamenjava visokotlačne cevi klime

Napisal/-a Sajonara76 Pe sep 03, 2021 7:00 am

Pozdravljeni,

na Kia Ceed-u mi je začela puščat visokotlačna cev (na sliki), originalen del je predrag (200 eur), ponaredka se ne da dobit, pa sem našel rabljenega na ebay-u(20eur). Serviser klim je ponudil da popravi obstoječo cev, vendar se mi 180eur zdi kar precej. Zdaj me zanima ali se lahko sam lotim zamenjave ali pa je bolje če to prepustim serviserju. Tehnično gledano ne vidim težave da ne bi mogel sam zamenjat cevi, ne vem pa ali je cev pod pritiskom plina ali kaj podobnega oz. ali je potrebno potem ko se cev odstrani spet kaj dodajat plin oz. olje...

slika:
https://www.ebay.de/itm/254762148697?ha ... fresh=true
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zamenjava visokotlačne cevi klime

Napisal/-a srcnik Pe sep 03, 2021 7:17 am

Če je stara čisto spustila, da ni več tlaka notri jo lahko sam zamenjaš (preveriš na ventilčku za polnjenje klime, če je še tlak notri), če pa je še dosti tlaka je pa pametno peljati tistemu ki ti bo polnil klimo, da ti najprej potegne plin ven, nato zamenjaš in pozneje greš k taistemu da ti plin nazj napolni...

Tak je pravilen postopek, ker je plin toplogreden, nekateri pa kar "doma" spustijo tlak ven, kar pa ni najbolj eko...

PS: pa ko boš menjal, menjaj še tesnilne podložke, da ti ne bo potem kje tam spuščalo ;) (dobiš jih pa v kaki trgovini s hidravliko, agrocenter, verjetno tudi trgovina z avtodeli...) Je pa dobro, da imaš stare s sabo, da ti da prodajalec točne, ker so najverjetneje različne...
 
Sajonara76
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 31, 2021 7:14 pm

Re: Zamenjava visokotlačne cevi klime

Napisal/-a Sajonara76 Pe sep 03, 2021 9:15 am

Evo točno to sem rabil za info, tako da hvala za odgovor! Bom kar peljal serviserju, ker ko je zadnjič gledal kje pušča, je potem še dopolnil plin, kar pomeni da je sigurno tega še dovolj v sistemu...
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Zamenjava visokotlačne cevi klime

Napisal/-a gorazdkop Pe sep 03, 2021 10:46 am

Jaz sem delal nekaj podobnega na dveh avtih. Oba sicer starejša. Na vsakem sem odlomil po en vijak (glavo). Se zapeče v aluminij na polno. Sicer sem potem rešil, ampak vseeno opozorim, da se lahko malo podaljša čas popravila :D
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 33 gostov