Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
onemarko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne sep 05, 2021 3:46 pm

Insignia 2.0, nizek pritisk adblue

Napisal/-a onemarko To sep 07, 2021 8:09 pm

Pozdravljeni!

Pri hiši imamo Opel Insignio, letnik 2016, 2.0 dtci 170hp.
Pred kratkim se je prižgala lučka za motor, koda P20E8 reductant pressure too low, na izpušni cevi raste kapnik in poraba adbluea je nenormalno velika.

Tukaj je video, po ogrevalnem krogu da se pokaže check engine, injektor je odstranjen iz izpuha:
https://www.youtube.com/watch?v=mjrqZ1xLQkc

Zgleda kot da deluje, brizga in zapre v intervalih.
Toraj, je to normalno delovanje? So intervali predolgi? Hočem ugotoviti, ali je problem senzor za pritisk, injektor, pumpa, računalnik...



Pri pooblaščencu bi menjali injektor adblue za (meni) astronomsko ceno, zato vas sprašujem, ali ima kdo izkušnje s tem problemom, kako postaviti diagnozo.
Nebi pa ravno metal delov v avtov v upanju da eden izmed njih reši problem. Opcom je na poti, v upanju da lahko preberem senzor za pritisk/pretok, karkoli, kar bi lahko pokazalo problem.

Hvala za pomoč.
LP, M
 
onemarko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne sep 05, 2021 3:46 pm

Re: Insignia 2.0, nizek pritisk adblue

Napisal/-a onemarko Sr sep 08, 2021 7:33 am

@gorazdkop ker sem se komaj registriral, nimam dovoljenja za pošiljanje zasebnih sporočil, zato ti odgovorim tukaj.

Napako se da prebrati z kitajskim ELM327.
Naročil sem opcom 1.70 iz obdexpress. Obstaja tudi 1.99, zgleda da je starejša verzija ki ji kitajci samo višajo verzijo da je videti novejša, naj pa ne bi bil kompatibilen z zadnjo verzijo programa...

Imam teh diagnostik doma že zajeten kup, bi počasi lahko odprl firmo...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov