Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a krimič Sr okt 06, 2021 7:19 pm

Na puncinem Cliu imamo problem z zamakanjem dna na sovoznikovi strani (spredaj in zadaj). Mokro je vse pod tepihom.
Sem še v fazi iskanja kje točno bi naj zamakalo, ampak po vsej verjetnosti zamaka pri spojih oz. varih.
Zanima me s cem bi lahko zalil dno, da bi preprecil vdor vode. Silikon je sicer uporabna zadeva ampak bo zamudno. Obstaja kaksna masa, ki ima podobne tesnilne lastnosti kot ailikon?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a Firediver Sr okt 06, 2021 7:28 pm

Sploh ni nujno, da pušča tam, kjer se voda nabira.
Najprej preglej kanale pod brisalci, če niso zamašeni, ker ti lahko skozi ventilacijo noter seka.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a krimic Sr okt 06, 2021 8:56 pm

To je tik pod brisalci kje? Ali imas to v mislih odvod na vsaki strani ob blatniku?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a D12J12 Sr okt 06, 2021 11:22 pm

Vedno napiši za katero vozilo se gre. Clio ta pa ta model, koliko vrat itd. Odvodne kanale imaš spredaj pri brisalcih in na vratih. Lahko zamaka zadaj pri luči, skozi anteno... Najlažje se je zapeljati v samopostrežno avtopralnico in z visokotlačnim čistilnikom spirati avto, nekdo pa naj notri opazuje.
Tukaj je primer :https://youtu.be/8v_4UHegx6o
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 07, 2021 5:47 am

krimič je napisal/-a:Na puncinem Cliu imamo problem z zamakanjem dna na sovoznikovi strani (spredaj in zadaj). Mokro je vse pod tepihom.
Sem še v fazi iskanja kje točno bi naj zamakalo, ampak po vsej verjetnosti zamaka pri spojih oz. varih.
Zanima me s cem bi lahko zalil dno, da bi preprecil vdor vode. Silikon je sicer uporabna zadeva ampak bo zamudno. Obstaja kaksna masa, ki ima podobne tesnilne lastnosti kot ailikon?


Da ne bos naredil podmornice slucajno ;)
Tezavo imas z v zamasenih kanalih za odtok vodec najverjerneje spredaj pri brisalcih, ko se je dovolj nabere stece po odprtinah za ventilacijo spodaj pri nogah. Dvignt haubo brisalce dol snet plastiko sem skoraj 100% da bo bazen v prostoru kjer je motorcek brisalcev...
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a krimic Če okt 07, 2021 6:00 am

Gre se za Clio II. Je pa zadeva bolj mokra zadaj kot spredaj. So mogoce tudi zadaj kaksni odvodni kanali?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a D12J12 Če okt 07, 2021 11:49 am

90% sem prepričan, da imaš problem spredaj pri brisalcih. Voda najde pot in če se ne motim je mokro samo na eni strani avtomobila?
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a krimic Pe okt 08, 2021 8:34 am

Imas prav. Mokra je le sovoznikova stran. In tece res zgleda pri brisalcih (sem vceraj testiral s cevjo in polivanjem). Razdrem za vikend
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a Kristjan123 To okt 12, 2021 10:47 am

Kupi ali sposodi si snemalec brisalcev preden začneš
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a VW T4 To okt 12, 2021 2:17 pm

Poglej folijo po tapeto od vrat. Rado popusti lepilo in le to odstopi od pločevine, tako ti začne po šipi skozi vrata tečt v kabino, namesto da bi odteklo na dnu vrat ven. Sem imel tak problem pri bmw e46 in peugeot 206. Ko je voda v avtu težko oceniš od kje je...jaz sem imel avto parkiran na klancu, puščalo na zadnjih vratih, a bazen pa pri prednjih nogah. Podrl tapete z vseh vrat in ugotovil, da na vseh je bila folija na določenih mestih brez stika.
Za predstavo... https://www.youtube.com/watch?v=QrYU1ImOqVM
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Tesnenje tal/dna v avtu

Napisal/-a krimic Če okt 14, 2021 8:35 am

Na avtu je bila totalno zabita odvodna cev pod brisalci (na sredini avta).
Se jo pa lahko demontira in namontira brez odstranjevanja plastike pod brisalci. To sem ugotovil, ko sem ze odstranil platike in brisalce, ampak s svojimi rokami vseeno nisem prisel do cevi (moral bi se odmontirati celotni mehanizem brisalcev).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Musicman in 48 gostov