Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a renault_dti Če okt 14, 2021 1:29 am

Pozdrav,
Imam starejsega Cliota, 2011 in problem je da je platišča nacela rja, sicer ni hudo je pa toliko, da je grdo. :)
Vprašanje je,če lahko to rjo namazem s Ferosanom, ki je pri roki, razmastim in pobarvam z črnim mat sprejem? Kako bi se obneslo do spomladi, bi zdržalo, ker pol tak gre v prodajo.Priporocate kaj druga kot mat crni sprej?

Vem da trajna rešitev bi bilo peskanje, barvanje itd, ampak bo predrago in prezahtevno.... pa še cajt mam se ukvarjat s tem ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a Firediver Če okt 14, 2021 4:50 am

Nabavi si ene lepe pokrove platišč, bo najceneje in najlepše.
Barvanje kot si opisal odsvetujem, ker bo zaradi zimskih radosti (voda, sol, pesek, luža) zelo kmalu vse po starem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a Cefizelj Če okt 14, 2021 8:14 am

Jaz sem jih tako zrihtal. Z bormašino zbrusil (žična krtača), potem Ferosan in 2x čez z sprejem. Piksna spreja je 4,5€, porabil sem 2. Ferosan sem imel, žično krtačo sem pa nabavil za 12€ komplet 3. Vse skupaj 20€. Držalo je 2 sezoni, da ni bilo rje sploh vidne.

Komplet pokrovov. Če dobiš poceni rabljeno verjetno tudi za 20€.

Izbira je tvoja.

Za vse ostalo je tu mastercard :)
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a krimic Če okt 14, 2021 8:38 am

Tudi jaz sem na enem avtu premazal s Ferosanom in potem pobarval s spreji. Drzi ze 3 leta, je pa vsako leto vec rjavih pikic. So pa na njih vsako zimo pokrovi.

Drugace pa je tudi na novih jeklenih platiscih vsako leto vec rje. Zima naredi svoje
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a VW T4 Če okt 14, 2021 8:39 am

Vzemi komplet pokrovov v hoferju... če pa se rad igraš, pobrusi z žičnato krtačo in pihni črno čez. Ferosan nima smisla, to je čistilo rje in ne pretvornik (ni ista zadeva kot npr. Wurth rust converter!), tako da če predhodno dobro zbrusiš je to to. Če bi rad za prav naredu, naj ti v mešalnici dajo v sprej dvokomponenten epoxi temelj, ki ga potem hitro pobarvaš (ker je čas uporabe le nekaj ur), in potem ti zmešajo še dvokompomentno akrilno črno v sprej, ki jo ravno tako hitro naneseš, preden s strdi v spreju. Ampak za do poletja to nima smisla, vzemi navadn črn sprej in pihni preko. Ali pa še bolje, kot v startu rečeno, natakni pokrove 8)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a tomzzi Če okt 14, 2021 2:53 pm

Dejansko ni smiselno. Razen če je preveč časa ali veselje. Jaz sem 2017 kupil nov komplet 4 jeklenih za nov avto.
So že rjava. Ne fajn so pa.
Dvomim, da bi se mi dalo ubadat s tem. Potem pa posprejaš in je spet samo za kakšne dve leti.
Jaz sedaj še pokrovov ne dajem več gor, ker sem nabavil ene v lokalni avto štacuni in so bili spikani po prvi sezoni tako, da bi jih bilo potrebno barvati.
Bi na konc več časa in denarja zapravil kot so vredni.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če okt 14, 2021 3:13 pm

Brez veze, jaz sem bil v enaki dilemi lansko leto, preveč denarja gre zato, enostavno sem dobil poceni original pokrove ki prekrijejo cela platišča in je lepo. Vse ostalo je škoda denarja in časa.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Zarustana jeklena platišča in sanacija?

Napisal/-a renault_dti Če okt 14, 2021 11:37 pm

hvala za odgovore, sel že kupil lepe pokrove, ki pokrijejo vse pa zgleda lepo. :)
lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov