Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a yyyeb Če nov 04, 2021 8:57 am

Živjo, imam 2 Octaviji mk2. In sicer 1.9 TDI in 1.2 TSI. V obeh bi rad ramenjal olje za ročni menjalnik. TDI 5 prestav, TSI 6 prestav. Zanima me, če lahko dav v oba isto olje, kaj priporočate in kaka je količina?( je mera samo, ko ven priteče?)
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a mardy Če nov 04, 2021 9:30 am

Ročni menjalnik - a ni olje notri primerno za vso življensko dobo vozila? Drugo so automatiki....
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 04, 2021 9:52 am

Če avto misliš imeti še dolgo, pa se ti zdi da se malo zatika, naredi to, jaz sem na svojem starem 10 let naredil in se bolje šalta. (avto je bil star 15 let ob menjavi zdaj je 18, starega olja je bilo notri do max.)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a Kristjan123 Če nov 04, 2021 10:05 am

mardy je napisal/-a:Ročni menjalnik - a ni olje notri primerno za vso življensko dobo vozila? Drugo so automatiki....


2 mehanika 2 mnenji eden je rekel da ob menjavi sklopke menja še olje v menjalniku ker je tako prav recimo.
drugi da je pri svojem na 250k iztočil olje in je bilo še kot "novo"

moje osebno mneje je da če je z menjalnikom vse uredu ne prihaja do nekih pregrevanja in žganja olja.

Koliko menjalniško olje s časom izgubi "svojih mazalnih sposobnosti" pa je že druga debata

Tako da škodit ne more ponavadi se celo lažje pretika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a Firediver Če nov 04, 2021 10:29 am

Doslej sem pri dveh vozilih (obe stari okoli 10 let, prevoženih cca 200kkm) menjal olje menjalnika in obakrat bil začuden nad iztočeno količino.
Tako, da priporočam menjavo ne samo zaradi kvalitete, ampak tudi zaradi količine olja. Pa tudi - sploh če kupuješ rabljeno vozilo - ne veš kaj vse so delali z njim prej.
Pri novih vozilih je tudi možno, da so količine tudi drugih tekočin na minimumu ali že malo pod nivojem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a pskoda Če nov 04, 2021 12:12 pm

Če se lepo pretika je škoda menjat olje, ker ponavadi vržejo kvalitetno originalno olje ven in menjajo z cenenim oljem, kar na dolgi rok je po moje slabše za menjalnik
Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a Fan Če nov 04, 2021 1:48 pm

X2
V koliko se namerava kupiti originalno olje ( dodani so vsi potrebni dodatki ) na pooblaščencu, ja, v tem primeru priporočam menjavo olja. Če pa se namerava kupiti olje samo po specifikaciji, bo novo slabše, kot ta, ki je notri.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a yyyeb Če nov 04, 2021 2:53 pm

Pa je za obe vozili primerno isto olje, čeprav imata različen ročni menjalnik?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a D12J12 Če nov 04, 2021 4:39 pm

Vsako olje sestavljajo aditivi kateri dajejo lasnost olju. Ti aditivi čez čas zaradi segrevanja in ostalih stvari izgubljajo svoje sposobnosti (hlajenje, mazanje in zaščita). Zato je potrebno vsako olje zamenjati z originalnim, katerega je predpisal proizvajalec. Olje je na pogled lahko super, a taprave razlike se vidijo v laboratoriju.
Je na mazdinem forumu eden stručko, ki olje testira v laboratoriju in tam se hitro vidijo razlike.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Olje menjalnik TDI in TSI Octavia

Napisal/-a nejc1 Če nov 04, 2021 5:59 pm

Skočiš do prvega VAG servisa, poveš št. šasije obeh avtov pa boš dobil 100% pravo olje... Brezveze toplo vodo odkrivat tukaj...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov