Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Avtomobil čez globoko vodo

Napisal/-a mardy To nov 23, 2021 3:50 pm

Pozdrav,

Nevem, če je to prava tema, ampak vsekakor po tej neuspešni avanturi, primerno za "Popravilo in okvare" :)

Na YT sem zasledil zanimivo serijo posnetkov, kjer nekje v UK folk preči globoko vodo. :)

https://www.youtube.com/results?search_query=Rufford+Ford

Nekateri "junaki" seveda z zaletom v vodo, verjetno da jim vodo potegne v zračni filter, nato v mašino.... vidiš po parih metrih da se ustavijo z belim dimom.

Ta drugi seveda previdneje, počasi, in tudi uspešno zadevo prevozijo.

In kar me tukaj zanima pri teh junakih, kakšna je sploh možnost oz. kaj vse je potrebno na mašini narediti da se jo reši, če sploh?

Lp!
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Avtomobil čez globoko vodo

Napisal/-a RUNAČ To nov 23, 2021 8:19 pm

Enega izmed teh posnetkov sem tudi sam gledal dober mesec ali dva nazaj... me je pri nekaterih kar konkretno zabolelo pri srcu :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Avtomobil čez globoko vodo

Napisal/-a DX5050 To nov 23, 2021 8:49 pm

Pa ne samo v UK. Tudi pri nas se najde kup biserov, ki zapeljejo v podvoze polne vode. Ob vsakih poplavah v LJ poročajo, da so jih morali reševat gasilci.

To koliko vode bo pa kateri prebrodil je pa vrjetno zelo različno od avta do avta. Recimo punto mk2 ima zajem zraka nad motorjem, moj zdajšnji Bravo pa ga ima za prednjo meglenko :|
Nisem ne z enim, ne z drugim ugotavljal kateri gre v globljo vodo, ampak se mi zdi, da se odgovor ponuja kar sam
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avtomobil čez globoko vodo

Napisal/-a boštjan_01 Sr nov 24, 2021 11:27 am

Zanimivo, kaj narediti? Avto pustiti prižgan, če vleče zrak nad vodo, odstranit filter. Če ga zalije, z kompresorjem izpihati čim več in čim globje pri motorju.
Tako bi jaz naredil, drugače k mehaniku.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov