Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Opel Astra Gtc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So nov 27, 2021 10:29 am

pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Opel Astra Gtc So dec 04, 2021 11:08 am

Pozdravljeni imam Astro GTC 1.6 16V potrebujem nasvet glede okvare in sicer ko avto pelješ vzvratno in zabremzaš se sliši neko pokanje vedno ko zabremzaš poka pk pk pk ko greš naprej in zabremzaš se ne sliši nič prosim za nasvet
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 So dec 04, 2021 11:50 am

Če bi bilo tk,tk,tk so zadnje ploscice. pk,pk,pk nisem tako dober bo kdo drugi povedal...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a D12J12 So dec 04, 2021 1:18 pm

Se ta pk, pk, pk čuti, če bi bil res pozoren? Če se so 100% ploščice.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 So dec 04, 2021 1:32 pm

Njemu dela pk,pk,pk ne pa tk,tk,tk tako da kot sem že napisal niso ploscice. Ne vem še zmeraj čakamo strokovnjaka z opel kodami za diagnostiko podvozja na daljavo da razloži ta 3x pk zvok. K mehaniku ne peljat niti slučajno ker on bi ti samo dvignil avto ter preveril. Bolj sigurno je če bo kak pravi forumski strokovnjak odprl knjižico z kodami za napovedovanje prihodnosti na daljavo.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a D12J12 So dec 04, 2021 1:48 pm

Kristjan pa niso to gume no :lol:
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 So dec 04, 2021 2:36 pm

Ja po kodi napake 3x pk vidim edino da je p- podvozje ne vem pa kaj je k in kaj pomeni če to slišiš 3x zaporedoma. Ne vem no jst mam še tisti zgrešen pristop in bi to peljal pokazat mehaniku. Bo pa morda kdo od strokovnjakov napisal razlago za drugo črko in interval ponavljanja. Sam kako se potem na daljavo popravi ne vem. Morda držiš F8 na tipkovnici ko ti "tapravi strucko" piše odgovor na forum in se postima :)
 
Opel Astra Gtc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So nov 27, 2021 10:29 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Opel Astra Gtc So dec 04, 2021 2:53 pm

pokanje se je slišalo že pred menjavo ploščic in diskov in sliši se samo ko grem nazaj in zabremzam naprej ko grem se ne sliši nič

hvala za vsak namig
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a coco66 So dec 04, 2021 3:38 pm

Ponavadi dela tok.tok,tok kadar ti ploščice pohajajo
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 So dec 04, 2021 4:15 pm

Meni je zadnjič pri ugasnjen avtu na parkirišču naredilo tok, tok. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 04, 2021 6:28 pm

Pokanje razgretega izpuha ?

Sicer pa posnemite te zvoke, vsak si to razlaga po svoje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 So dec 04, 2021 6:55 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Meni je zadnjič pri ugasnjen avtu na parkirišču naredilo tok, tok. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

Žena mi je potrkala na šipo...
 
Opel Astra Gtc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So nov 27, 2021 10:29 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Opel Astra Gtc Po dec 06, 2021 11:13 am

kaj bi pa bilo lahko možno če bi bil pok samo enkrat
ko greš nazaj in zabremzaš da vsaj približno pogledam kaj bi bilo
kaj pa
Roke
Amortizer
Ležaji na sprednjem mostu
jaz ciljam na te tri stvari?????
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 Po dec 06, 2021 12:54 pm

Ohišje zračnega filtra imaš slabo pritrjeno.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Gricko Po dec 06, 2021 10:10 pm

bremze.....so ti že večkrat povedali.....pa ker očitno ne razumeš in se ne spoznaš, nimaš kaj gledati

kot so ti že rekli , pelji na servis na menjavo.....

@Kristjan123 s prvimi posti si me res nasmejal :mrgreen: , tale na kancu pa je brezveze, saj te razumem, pa je vseeno brezveze, dojel pa očitno itak ne bo....
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 To dec 07, 2021 10:01 am

Slabo pritrjeno ohišje zračnega filtra zveni kot šala? Pri meni je par let nazaj če si bolj dinamično zapeljal v krožišče nekaj "zarukalo iz levega prednjega dela" bi dal roko v ogenj, da je nek luft na podvozju: Ajde gremo na dvigalo... vse ok... nč dobro pozna moj mehanik fante na tehničnih se je zmenil sem peljal na tisto k ruka kolesa levo - desno medtem ko je avto spuščen gledamo spodaj vse ok, u obupu dvignemo havbo spet vse ok...

Da popizdiš... nc to je to avto je ok recimo je varen nobenga lufta izvor zvoka je pac x - files sprijazni se so se hujše stvari v življenju...
Se peljem domov krožišče spet ta zvok :evil: po ravnem ruknem volan levo - desno spet ta zvok, da popizdiš ...
Doma dvignem haubo začnem z roko iz obupa rukat po bateriji tm okoli pa ohišje zračnega filtra odšraufano tolče po blatniku zategnem naredim test to je to rešeno.

Kar hoče povedat je to vse napake v stilu iz podvozja prihaja zvok tk, tk pk, pk don, don... kaj bi lahko bilo? ne moreš rešit na daljavo je bolj šloganje...

Ni druge kot pod avto preverit vse komponente luft po potrebi zamenjat ker lufta itak ne sme bit ampak to ni 100% da si našel-rešil vzrok ropota.

Včasih lahko zamenjaš "pol avta" in si še zmeraj "isti osel"

Bodimo realni še na dvigalu "ustvarit enake pogoje" kot so na podvozju recimo ko greš nazaj in zaviraš da dobiš "tisti zvok" ter pogruntat od kje prihaja? Težko a mogoče..

Dobit vzrok tega zvoka s tipkanjem po tipkovnici medtem ko je avto zunaj na parkirišču NEMOGOČE ampak nekateri bi kar radi odgovor.
 
Opel Astra Gtc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So nov 27, 2021 10:29 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Opel Astra Gtc To dec 07, 2021 11:40 am

Gricko je napisal/-a:bremze.....so ti že večkrat povedali.....pa ker očitno ne razumeš in se ne spoznaš, nimaš kaj gledati

kot so ti že rekli , pelji na servis na menjavo.....

@Kristjan123 s prvimi posti si me res nasmejal :mrgreen: , tale na kancu pa je brezveze, saj te razumem, pa je vseeno brezveze, dojel pa očitno itak ne bo....



bremze so nove komplet in to se je slišalo že pred menjavo zavor kdo kle ne razume???
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: pokanje na podvozju Astra Gtc

Napisal/-a Kristjan123 To dec 07, 2021 1:31 pm

Ti ne razumeš. da so vsi "tapravi strokovnjaki s kristalno kroglo" na tem forumu odsotni ali zasedeni!

Lahko pa šlogamo naprej samo rezultat ni nujno točen vseeno razumi, da imaš opravka z nami, ki smo laiki brez krogle.

Še enkrat ni druge kot zapeljat avto k nekomu, ki ima dvigalo in zna kaj več kot menjat olje...

Dovolj razumljivo?

Ali bo spet nimate pojma in vprašanje v stilu dela pk,pk,pk kaj je krivo?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 35 gostov