Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gazerM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po nov 15, 2021 5:03 pm

Renault Clio - Težave z volanom in zavorami

Napisal/-a gazerM Pe jan 07, 2022 7:23 pm

Pozdravljeni, pred kratkim sem postal lastnik Clio 5 avtomatika, kjer sem po nekaj časa vožnje ugotovil nekaj stvari, kjer nisem siguren, če je kaj narobe, tako, da upam, da mi kdo zna povedati, če je tu sploh kakšen problem ali pa sem paranoičen, ker imajo ti novi avto toliko nove tehnologije?

Avto sem kupil dokaj nov, star 1 leto, ter ima dobrih 9k kilometrov. Na podjetju, kjer parkiram imamo zelo ozko parkirišče in moram ponavadi obrnit volan tudi, ko je avto stacionaren(dry steering). Sicer vem, da to ni fajn delati ampak, ko to naredim se pa pojavi zvok, kot je demonstriran na tem videu:
https://www.youtube.com/watch?v=VH3mBBeE1KI
Pojavi se pa samo, ko se drži zavora in obrne volan pa je vseeno ali je v D,N,R ali P. Zvok pa se NE pojavi, če je zategnjena ročna parkirna zavora.

Druga stvar pa so zavore. Ne razumem zakaj avto ob počasnem spuščanju zavore, dela take zvoke, če pa hitro spustim zavoro, pa tega zvoka ni. Ko pa se popolnoma zaustavim še močno zaškripa. To se pojavi samo ob zaviranju pri zelo malih hitrostih, ko se avto skoraj oz. se ustavi in nikoli ko se peljem recimo 50km/h. Ti zvoki so prikazani na tem videu: https://www.youtube.com/watch?v=DotSAgqvmAc

Sem prej vozil 8 let star avto pa ni nikoli tak mlel in škripal pri zaviranju, pa tudi obračanje volana na mestu ni delalo podobnih zvokov, kot jih sedaj.
Če nebo to normalno, bom ga itak peljal na servis, da ga pregledajo, samo čudi me ker je bil mali servis naret tik preden sem ga kupil, tak, da bi verjetno videli, če nebi bilo kaj vredu.
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Renault Clio - Težave z volanom in zavorami

Napisal/-a klo So jan 08, 2022 10:44 pm

Kaj naj ti rečem, želim ti srečo pri obiskih servisa! Potreboval jo boš.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Renault Clio - Težave z volanom in zavorami

Napisal/-a MORDOR Ne jan 09, 2022 12:04 pm

Samo tega se je pa nabralo pri cliotih 5. Napake na napako o katerih poroča vedno več lastnikov. Sam vozim clio 4 in kaj podobnega nisem zaznal. Dejansko se avto po že 7 letih pelje kot nov.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 74 gostov