Nasveti in napotki ter povpraševanja...

klo
Nov uporabnik

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 12:53 pm

Glede brisalcev imam tudi jaz eno dobro.

Brisalci mi v načinu senzor dežja dostikrat kar zamahnejo v suhem lepem vremenu. Reklamiram. Naredijo nek reset računalnika. Napaka ostane. Reklamiram še enkrat. Mi priznajo, da bo potrebna menjava računalnika za brisalce. Naročijo v Francijo. Dobijo. Grem spet na servis. Zamenjajo.
Napaka ostane. Napišem v dopisu, da kljub menjavi računalnika brisalci še vedno zamahnejo brez razloga v suhem vremenu. Odgovor Renaulta: Nevšečnost, glede nenadnega vklopa brisalcev, so uredili v skladu s ponujeno tehnično rešitvijo proizvajalca – zamenjavo računalnika.

In se vprašaš, a oni sploh preberejo kaj napišeš ali jim pač dol visi za vse. :bonk

MORDOR
Novinec

Napisal/-a MORDOR Ne jan 09, 2022 1:01 pm

Dobro pri meni je dejansko zaribal motor brisalcev. Ampak sem imel že avto iz garacije in sem šel potem na nepooblaščenca. Sedaj je v redu.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!

MORDOR
Novinec

Napisal/-a MORDOR Ne jan 09, 2022 1:03 pm

Void vem da je Mercedes imal glavno vlogo pri razvoju 1,33 štirivaljnika. Pri tem 1,0 pa so imeli stransko vlogo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!

klo
Nov uporabnik

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 1:21 pm

MORDOR je napisal/-a:Dobro pri meni je dejansko zaribal motor brisalcev. Ampak sem imel že avto iz garacije in sem šel potem na nepooblaščenca. Sedaj je v redu.

Ja odgovor na pooblaščencu je epski. Saj bo nehalo padati. :lol: Imaš ZS.

void
Uporabnik

Napisal/-a void Ne jan 09, 2022 1:51 pm

No ja ne vem zakaj bi damiler imel kaj veze z 1.0 motorjev, če ga pa sploh ne uporabljajo. Nima smisla, ima pa smisla seveda pri 1.33.
Samo v razmislek.

klo
Nov uporabnik

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 3:44 pm

Meni je samo čudno, da je Renault po samo slabem letu umaknil motorje 100 TCe s 5-stopenjskim menjalnikom in jih nadomestil z 90 TCe s 6-stopenjskim. Zakaj? Pa ne mi o nekih okoljskih razlogih... Ker to ni to.

Sem kar nekajkrat za nadomestno vozilo imel 90 TCe s 6-stopenjskim menjalnikom. Lepše laufa, ne cuka, že ko ga zaženeš čisto drug zvok. Tudi menjalnik veliko boljši.

void
Uporabnik

Napisal/-a void Ne jan 09, 2022 6:23 pm

Motor je isti, 90hp varianta ima drugi software, filter trdih delcev in 6 stopenj. Sprememba je bila zaradi prehoda iz euro6 temp na euro 6 full. Tako da, odgovor je zaradi ekologije.

Lepše se vozi, ker je očitno s tvojim motorjev nekj narobe, to je to.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MercedesV in 13 gostov