Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 12:53 pm

Glede brisalcev imam tudi jaz eno dobro.

Brisalci mi v načinu senzor dežja dostikrat kar zamahnejo v suhem lepem vremenu. Reklamiram. Naredijo nek reset računalnika. Napaka ostane. Reklamiram še enkrat. Mi priznajo, da bo potrebna menjava računalnika za brisalce. Naročijo v Francijo. Dobijo. Grem spet na servis. Zamenjajo.
Napaka ostane. Napišem v dopisu, da kljub menjavi računalnika brisalci še vedno zamahnejo brez razloga v suhem vremenu. Odgovor Renaulta: Nevšečnost, glede nenadnega vklopa brisalcev, so uredili v skladu s ponujeno tehnično rešitvijo proizvajalca – zamenjavo računalnika.

In se vprašaš, a oni sploh preberejo kaj napišeš ali jim pač dol visi za vse. :bonk
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a MORDOR Ne jan 09, 2022 1:01 pm

Dobro pri meni je dejansko zaribal motor brisalcev. Ampak sem imel že avto iz garacije in sem šel potem na nepooblaščenca. Sedaj je v redu.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a MORDOR Ne jan 09, 2022 1:03 pm

Void vem da je Mercedes imal glavno vlogo pri razvoju 1,33 štirivaljnika. Pri tem 1,0 pa so imeli stransko vlogo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 1:21 pm

MORDOR je napisal/-a:Dobro pri meni je dejansko zaribal motor brisalcev. Ampak sem imel že avto iz garacije in sem šel potem na nepooblaščenca. Sedaj je v redu.

Ja odgovor na pooblaščencu je epski. Saj bo nehalo padati. :lol: Imaš ZS.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a void Ne jan 09, 2022 1:51 pm

No ja ne vem zakaj bi damiler imel kaj veze z 1.0 motorjev, če ga pa sploh ne uporabljajo. Nima smisla, ima pa smisla seveda pri 1.33.
Samo v razmislek.
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo Ne jan 09, 2022 3:44 pm

Meni je samo čudno, da je Renault po samo slabem letu umaknil motorje 100 TCe s 5-stopenjskim menjalnikom in jih nadomestil z 90 TCe s 6-stopenjskim. Zakaj? Pa ne mi o nekih okoljskih razlogih... Ker to ni to.

Sem kar nekajkrat za nadomestno vozilo imel 90 TCe s 6-stopenjskim menjalnikom. Lepše laufa, ne cuka, že ko ga zaženeš čisto drug zvok. Tudi menjalnik veliko boljši.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a void Ne jan 09, 2022 6:23 pm

Motor je isti, 90hp varianta ima drugi software, filter trdih delcev in 6 stopenj. Sprememba je bila zaradi prehoda iz euro6 temp na euro 6 full. Tako da, odgovor je zaradi ekologije.

Lepše se vozi, ker je očitno s tvojim motorjev nekj narobe, to je to.
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo To jun 07, 2022 1:58 pm

Toliko, da napišem epilog zgodbe. Avto mi je avtohiša v sodelovanju z uvoznikom odkupila. Uvoznik je nekaj dodal zaradi "situacije pri avtu" (avto sem imel na garancijskih popravilih skoraj 20-krat). Se pravi, so posredno priznali, da je avto feler.

Ja nekaj sem popušil (stvarne napake niso hoteli priznati, če bi bilo po njihovo bi moral avto v nedogled voziti na servis), ampak tistega dne, ko sem avto pustil v avtohiši, je z mene padlo eno veliko breme.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a mrtwelvetrees To jun 07, 2022 3:40 pm

Predvidevam da Renoja ne boš več kupil nikoli ? Ali pač ? Kakšno je tvoje razmišljanje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a D12J12 To jun 07, 2022 6:55 pm

Sam na njegovem mestu nebi niti povohal renaulta, pa ne zaradi same znamke, ampak zaradi servisov in vseh komplikacij.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a cc09 To jun 07, 2022 7:29 pm

Pooblaščeni servisi, ne samo pri renoju, so dobri samo za štempelj za garancijo, druge koristi od njih ni. Ampak očitno niti za to niso več koristni. Zanič avto pod zgubo bi lahko prodal tudi komu drugemu, ne samo njim. Res, da bi nekateri temu rekli nateg, ampak avto bi bil redno servisiran, v garanciji, z vsemi štemplji od pooblaščenca, da je vse v redu, ni da ni.
V glavnem, človek res več ne ve kam bi vozu. Morda se bi bilo bolj pametno odpovedat garanciji po letu ali dveh (tolk da vidiš da nisi tak nesrečnež kot OP), in vozit h nekomu, ki zna kaj dela, ne glede na žige.
 
klo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne dec 19, 2021 4:15 pm

Re: Clio 5 - napaka pri napaki

Napisal/-a klo Sr jun 08, 2022 8:07 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Predvidevam da Renoja ne boš več kupil nikoli ? Ali pač ? Kakšno je tvoje razmišljanje.

Renault je top. Takoj ko sem v avtohiši pustil avto, sem šel v njihov salon in si izbral novega. Vrhunskost pooblaščenega servisa ter odnos uvoznika v celotnem času lastništva vozila sta me prepričala v to. Renault za vedno. :bow
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 48 gostov