Napisal/-a limas Če jun 04, 2026 8:19 pm
Strinjam se z zgornjim komentarjem. Pametno je opraviti samo prvi servis po enem letu in se jih za večno izogibati.
Bolane cene pri pooblaščencih so seveda posledica delitve plena med več deležniki: delček zlatarske cena originalnega dela gre tudi uradnemu proizvajalcu vozila (npr Renault, VW...); strošek plač kjer imajo cel kup nekoristnih kadrov (sprejemniki, tete na blagajnah, računovodstvo, serviserji, hišniki, snažilke, prodajalec novih, prodajalec rabljenih...); stroški obratovanja; stroški izgradnje salona; stroški šolanja serviserjev v tujini; stroški drage diagnostike in orodja...
Barabe so postali tudi nepooblaščeni servisi, ki dobivajo 30-40% rabat na material, stranki pa računajo 100% vrednost.
Ampak vsak, ki nima dveh levih rok, lahko sam opravi menjavo olja in filtrov, material pa kupi preko spleta.
Dajmo se držat teme.
Stellantis je po dobrem desetletju odpravil težave na 1.2 motorjih, splošna kakovost in zanesljivost pa sta še vedno vprašljivi.