Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Citroen/Peugeot

Napisal/-a opelcar So jan 24, 2026 5:34 pm

D12J12 je napisal/-a:Si mislil 1.2 pureSHIT motor? S tem ko si odprl temo in se pozanimal o tem motorju si si naredil ogromno uslugo.


Zakaj? Slab motor je to?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Citroen/Peugeot

Napisal/-a D12J12 So jan 24, 2026 5:49 pm

 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1329
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Citroen/Peugeot

Napisal/-a meganer So jan 24, 2026 8:05 pm

Teči, ti sam teči dalje.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4458
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a xxl So jan 24, 2026 10:46 pm

Danes je v medijih že toliko prispevkov o tem, da moraš res "imeti srečo", da tega ne veš. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 871
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Citroen/Peugeot

Napisal/-a Kristjan123 Ne jan 25, 2026 12:34 pm

meganer je napisal/-a:Teči, ti sam teči dalje.




https://m.youtube.com/watch?v=-6BTk9rFs ... VtZQ%3D%3D
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 778
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 724
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a Kukec Po apr 20, 2026 9:43 am

meni se ne zdi nič presenetljivega.
novi modeli, fiat panda, jeep in leapmotor , sicer to piše za Italijo.
V nemčiji Opel, v francji pa ni omenjeno ali gre za iste modele ali tam vseeno prevladujeta peugeot in citroen, kot bi bilo za pričakovati.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a luks104 Sr jun 03, 2026 6:29 am

Pozdravljeni,

ali kdo pozna zanesljivega mehanika v okolici Murske Sobote ali Maribora, ki bi kakovostno opravil menjavo jermena na Opel Corsi 1.2 letnik 2020?
Iz uradnega servisa v MS sem dobil oceno 750€, je to dobra cena?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4458
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a xxl Sr jun 03, 2026 2:59 pm

Če je to cena velikega servisa (jermen, vodna črpalka, vsi filtri, olje, antifriz...) potem je to dobra cena za pooblaščenca.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3928
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a Blinder Sr jun 03, 2026 6:05 pm

Vse cene na pooblaščencih so nerealno drage. Nategujejo folk, ker je folk primoran servisirat avto pri njih. Da nekdo z svobodo izbire gre h njim delat servise pa je samo financiranje nategunov. Raje vrži denar v školko, bo manj škode.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a limas Če jun 04, 2026 8:19 pm

Strinjam se z zgornjim komentarjem. Pametno je opraviti samo prvi servis po enem letu in se jih za večno izogibati.
Bolane cene pri pooblaščencih so seveda posledica delitve plena med več deležniki: delček zlatarske cena originalnega dela gre tudi uradnemu proizvajalcu vozila (npr Renault, VW...); strošek plač kjer imajo cel kup nekoristnih kadrov (sprejemniki, tete na blagajnah, računovodstvo, serviserji, hišniki, snažilke, prodajalec novih, prodajalec rabljenih...); stroški obratovanja; stroški izgradnje salona; stroški šolanja serviserjev v tujini; stroški drage diagnostike in orodja...

Barabe so postali tudi nepooblaščeni servisi, ki dobivajo 30-40% rabat na material, stranki pa računajo 100% vrednost.

Ampak vsak, ki nima dveh levih rok, lahko sam opravi menjavo olja in filtrov, material pa kupi preko spleta.

Dajmo se držat teme.
Stellantis je po dobrem desetletju odpravil težave na 1.2 motorjih, splošna kakovost in zanesljivost pa sta še vedno vprašljivi.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3198
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: citroen, peugeot, DS, opel - 1.2 puretech težave

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jun 05, 2026 8:21 am

V vsakem primeru, se veriga menja in velik servis na takem minčku spet ni poceni.
Naj bi montirali klasičen zobat jermen, pa bi bili vsi bolj zadovoljni.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov