Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tminc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So maj 28, 2022 12:56 pm

Reklamacija servisiranja

Napisal/-a tminc Ne maj 29, 2022 9:47 pm

Pozdravljeni znašel sem se v zagati, imam audija a4 1.9tdi pred kratkim mi je šel alternator zato sem ga dal le tega popravljati. Zamenjajo alternator, placam menjavo (računali so mi 3 ure dela- že tako se mi zdi veliko saj sem pri prejsnem avto imel isti motor z tem da so mi ga zamenjali v dobri uri) pozrem to, se vsedem v avto in odpeljem, avto mi ni vlekel do 2300 obratov, potem normalno, peljem avto nazaj odgovorijo da bodo pogledali kaj bi bilo. Nasledni dan se slišimo po telefonu da je odtrgana cevka zraka(cevka 10 cm od alternatorja) kdo bi moral kriti v tem primeru stroške popravila vozila serviser trdi da oni niso storili napake, avto mi je normalno delal ko sem prišel tja, očitno po menjavi niso naredili niti testne voznje da bi preverili ce avto deluje normalno. Imam kaksno pravico do česarkoli ali noben za nic ne odgovarja.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Reklamacija servisiranja

Napisal/-a Fan Po maj 30, 2022 6:07 am

Kar se tiče stroška, bi se moral pred posegom informirati/dogovoriti. Za ostale posege, kar ni vezano na alternator, pa bo potrebno dodatno plačilo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Reklamacija servisiranja

Napisal/-a coco66 Po maj 30, 2022 8:30 am

Tukaj je zdaj razlika ali si plačal 3 ure za demontažo in montažo alternatorja. ali 3 ure za demontažo popravilo in montažo alternatorja.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Reklamacija servisiranja

Napisal/-a danci1973 Po maj 30, 2022 9:18 am

Glede na to, da je 1.9 TDI najmanj 11 let star, je ta cevka bila že otrdela in krhka - skratka bolj ali manj 'na koncu'. Takšna cevka, če jo moraš premaknit ali snet, z lahkoto poči.

Če bi jaz bil ta mehanik, bi rekel, da stranka plača material (torej cevko), delo pa bi jaz 'častil' (še posebej, če bi prej že zaračunal 3 ure samo za menjavo alternatorja). Svetoval bi tudi, da se preveri ali kar preventivno zamenja tudi ostale 'gumijaste' cevi, ki so v podobnem stanju.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 35 gostov