Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Zmanjkovanje gasa

Napisal/-a Chilly Sr jun 08, 2022 12:41 pm

Pozdravljeni,

imam rahlo stisko z mehanikom. Imam VW Scirocco 2010 2.ptdi, avto mi je nekega dne kar obstal, oz. pravzaprav je avto tako treslo da je bil nevozen, kot odrezano. Mehanil je rekel da je vzstrajnik, in mi je celotno zadevo skupaj s sklopko menjal. Po menjavi je avto pri vzigu se stresel, tudi ko sem se pelal se mi je cez 2 minuti ista stvar pojavla. Seveda ga nisem vec nazaj peljal, ker je imel ideje kaj vse bi scistil za 500e, ni pa vedel a bo to pomagalo. Avto sem peljal k Jelenu, ki je pooblasceni serviser za Bosch, Delphi itd... On napake tudi ni nasel, ker na OBDju ni bilo nobene napake. Zdaj avto zaenkrat deluje vredu, razen tega da mi obcasno zmanjka gasa, avto malo zatrese in potem spet normalno naprej. Gre se mi za to, da ne bom spet nekje obstal, da bi se to uredilo. Imam tudi OBD skener, ta mi je pokazal napako (G29 senzor za vzig, katerega je mehanik ob menjavi vzstrajnika butnil, ko smo ga menjali, te napake ni bilo vec in avto vzge brez problema), poleg te napake imam se eno za hladilnik za EGR. Na njem je en delcek odlomljen in ko mi to napako napise in mi turbino izklopi, po ponovnem vzigu je vredu. Predvidevam da to ni povezano s tem da mi obcasno gasa zmanjkuje in tisto tresenje. Vse skupaj se je zacelo takrat ko sem dal avto mehaniku, ne vem kaj je delal, kaj vse je lamal, butal... Ampak avto sam napake se zdaj mece ven, vedno drugo skoraj

Hvala vam vsem z pomoc in lep pozdrav,
Matic
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zmanjkovanje gasa

Napisal/-a Fan Sr jun 08, 2022 4:12 pm

Univerzalen OBD scener bo bolj malo pomagal. Vozilo priklopite na spodoben tester in preverite zakaj - v kakšnih pogojih motorna elektronika odvzame plin. To lepo piše v servisni mapci ECUja. Od tu naprej, pa rešujte težavo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Re: Zmanjkovanje gasa

Napisal/-a Chilly Po jun 20, 2022 11:59 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Zdravo, hvala za odgovor. Težava je bila rešena, pravzaprav je bil kriv EGR ventil.

OBD skener ni poceni, je RossTechov VCDS, ki je kar znan v VW grupi.

Hvala za vašo pomoč in lep pozdrav, Matic
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zmanjkovanje gasa

Napisal/-a Fan Po jun 20, 2022 4:17 pm

Super, da se je problem rešil.
VCDS je super diagnostično orodje za vag grupo, kako to, da se ni že prej bolj podrobno preverilo, če je bila možnost?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Chilly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To jun 07, 2022 7:07 pm

Re: Zmanjkovanje gasa

Napisal/-a Chilly Sr jun 22, 2022 5:06 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira



Zdravo, prej žal ni napake javljalo, javljo je še le takrat, ko je prišlo tako daleć da je avto začelo metati v rezervni način.

Lep pozdrav
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 35 gostov