Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Kia Ceed 1.4 težko vžge

Napisal/-a Speedfighter To jul 12, 2022 8:26 am

Pozdravljeni.

Imam Kio Ceed JD, l.2012 z bencinskim motorjem 1.4 100KM.

Zadnje čase se mi pojavlja težava pri vžigu avtomobila, in sicer redko mi vžge v prvo. Potem v drugo vedno uspe, tudi nato vse dela bp, vključno s start/stop sistemom.
Tester na pooblaščencu ne pokaže nič. Avto je tudi sicer bil redno servisiran na pooblaščencu.

Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo oz. če je kakšna znana napaka to pri tem motorju?

Sam sumim na črpalko goriva oz. nekaj na dovodu goriva, ker imam občutek, da se pri bolj polnem tanku to redkeje pojavlja (lahko pa da je zgolj naključje). Občasno se mi zdi, da se v prvo tudi ne sliši zvoka pumpe, v drugo pa se včasih sliši zvok podoben kot da bi spustil en zračni mehurček v rezervoarju (težko opišem točno...blup?)

Hvala vsem za pomoč ali nasvet kam se lahko obrnem (LJ okolica), da bi to rešil - avto sicer dela b.p. in sem z njim povsem zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kia Ceed 1.4 težko vžge

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 12, 2022 8:51 am

Mogoče se da preveriti pritisk pumpe za gorivo z testerjem ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Ceed 1.4 težko vžge

Napisal/-a DePalmo To jul 12, 2022 10:38 am

AC Nasmeh Kranj. So mi ugotovili težavo z ogrevalnimi svečkami na dizlu, kjer so mi drugi servisi trdili da so vredu.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed 1.4 težko vžge

Napisal/-a Fan To jul 12, 2022 8:26 pm

Tester ne pokaže kakšen je pritisk goriva. lahko pa se z njim požene črpalka in se hitro vidi, če nagaja. Pritisk goriva se meri z manometrom. Bi bilo pa zanimivo videti, kakšne parametre kažejo senzorji - položaj motorja, položaj odmične gredi, pretok zraka in pritisk goriva.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Kia Ceed 1.4 težko vžge

Napisal/-a Speedfighter Sr jul 13, 2022 9:22 am

Super ste, hvala vsem za vse odgovore :)

@Fan: vidim, da obvladaš stvari, imaš kak servis? Ker z veseljem pripeljem avto k nekomu, ko vidim, da se spozna :) Lahko tudi na ZS - hvala :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 55 gostov