Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mrjohn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 04, 2022 8:41 pm

Delovanje elektronike Ford Kuga

Napisal/-a mrjohn Sr okt 05, 2022 8:47 am

Hi,

glede delovanja elektronike na Ford Kuga, bencin, ročni menjalnik (2021) bi imel nekaj vprašanj.

1. Start stop sistem
Opazil sem, da start/stop sistem ni vedno omogočen. Na spletu je kar nekaj opisov kako in kdaj
sistem deluje. Vendar mi glede na različne opise/pravila ni najbolj jasno kateri pogoji in v
kakšni kombinaciji se upoštevajo za delovanje start/stop sistema. Največkrat se omenjajo
temperature motorja in zunanje temperature, pa napolnjenost akumulatorja (kako to sploh lahko
preveriš, brez da priklapljaš merilce).

2. Nastavitve klima naprave
Pri vžigu motorja se velikokrat klima ne vključi, čeprav je nazadnje bila vključena. Spet sem na
spletu našel različne opise kdaj se to zgodi in kakšni pogoji so. Znova se omenjajo temperature.

3. Zaznavanje nepripetega varnostnega pasu (zadaj)
Kako zaznava nepripet varnostni pas na zadnjih sedežih. Opazil sem, da ne zazna da nekdo sedi in
posledično ne javi da ni pripet. Ko se pripne se prižge zeleni znak in ko odpne se prikaže rdeča.
Ne zazna pa ga, ko se odpelješ (če se ni pripel). Je tudi tu kakšno posebno pravilo (teža, mesto
zaznavanja)?

Kje bi lahko dobil bolj točne informacije glede delovanja oziroma ali so možne kakšne drugačne
nastavitve delovanja teh sistemov.

Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Delovanje elektronike Ford Kuga

Napisal/-a D12J12 Sr okt 05, 2022 9:03 am

S&S glede na temperaturo motorja, nastavljeno gretje/hlajenje, akumulator, pozicija menjalnika, zavora itd itd. S&S je na dolgi rok bolje izklopiti (ogljik, štarter, olje itd.)
Glede klime, je ne vključi če je nastavljena višja temperatura od zunanje?
Dokler se potnik ne pripne ne bo piskalo. Zakaj? Ker ni človek edina težka stvar katero prevažamo v avtomobilu, ta pogoj velja edino za vozniški sedež, ker plato vode ne vozi avtomobila, lahko se pa vozi na ostalih sedežih.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov