Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Nastavitev zavornih oblog "pakn" renault captur

Napisal/-a MercedesV Sr nov 02, 2022 5:42 pm

Pozdrav .

Malce pomoči prosim.

Predvsem me zanima kako deluje tisti mehanizem za nastavljanje razmaka pakn zadaj na renault capturju.

Imel sem težavo ,da je nekaj cvililo v enem kolesu . Razdrem in vidim da se je ena obloga enostavno odlepila.

Ok ,menjam obloge. Samo mi ni čisto jasno kako bi naj nastavil tisti mehanizem. Malo roba je na drumli , in ne moreš čisto približati.

A to deluje kaj avtomatsko ali ne ? Ker ročno imam kar visoko. Bi morala biti nižja glede na nove obloge.

kakšen je pravilen postopek nastavlja nja tistega mehanozma.

hvala.lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nastavitev zavornih oblog "pakn" renault captur

Napisal/-a RedBaron Sr nov 02, 2022 9:16 pm

Ne vem točno, kako ima captur, ampak jaz nastavim tako, da najprej približam pakne, da se bobna ne da vrteti, potem pa malenkosti popustim, da se normalno (rado) vrti. In potem malo spremljam, če se zadeva greje. Če se kateri greje, ga še malenkost popustim.

Če ima zadaj bobne, potem skoraj zagotovo ima samonastavljivi mehanizem, ki kompenzira obrabo zavornih oblog. Če pa ima diske z bobni za ročno, pa morda nima tega.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nastavitev zavornih oblog "pakn" renault captur

Napisal/-a MercedesV Sr nov 02, 2022 9:52 pm

Klasične bobne s paknami.

Mehanizem ima . Samo tisto kronco lahko nastavljaš samo tako da je boben dol. Zadaj na plošči ni luknje ,da bi lahko nastavljal. Pa itak bi bila težava ker vrtiš lahko samo v eno smer.

In če ta samonastavitvneni mehanizem deluje , v kolikem času ,zaviranju se potem nastavi ? Verjetno to počasi prestavlja tisto kronco ,če sploh deluje.
Priponke
rsz_1667421998947.jpg
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nastavitev zavornih oblog "pakn" renault captur

Napisal/-a danci1973 Sr nov 02, 2022 10:35 pm

Pri nekaterih avtomobilih lahko mehanizem nastaviš skozi luknjo za vijak platišča. Če ni drugem opcija, daš boben gor, sprobaš, koliko ročna prime na 2. kliku - če ni v redu, daš boben dol, zavrtiš nastavitveni vijak in večkrat ponoviš vajo.

Ali pa večkrat močno pritisneš na (nožno) zavoro, najbolje z zagnanim motorjem, da servo deluje. Kolikokrat, je pa odvisno od tega, kako daleč so pakne od 'prave' pozicije.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 23 gostov