Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a modrina Ne nov 13, 2022 2:31 pm

Pozdravljeni,
zanima me , če se s testerjem da preverit predvžig na motorju AHV 1.9 TDI 81KW. (Ta motor ima še vgrajeno Bpsch pumpo ).

Imam problem da vroč motor pri ponovnem vžigu zelo dolgo vergla predno vžge. Tester ne pokaže nobene napake. Ugotovljeno je da zelo pozno ustvari potrebni tlak za vžig .

Zaganjač ima pri hladnem motorju 210 vrtljaje/min pri segretem 230 vrt/min , ko vžge 290 vrtljajev. Akumulatorju napetost pri vžigu pade na 10,4 V.

Nekdo mi je namignil da bi bilo potrebno nastavit oziroma preverit ali ima motor preveč ali premalo predvžiga. Sedaj me pa zanima ali se da s pomočjo testerja preverit predvžig motorja in kako se ga da potem pravilno nastavit .

Hvala za nasvet in odgovor !
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 13, 2022 5:36 pm

Mogoče pumpa za gorivo ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a Fan Ne nov 13, 2022 8:34 pm

Za začetek je prevelik padec toka na akumulatorju in tudi prepočasi obrača motor. Ni pravilo, da je pokazatelj slabšega akumulatorja samo mraz. Tudi večja temperatura mu ne odgovarja. V obeh primerih je lahko padec toka.
Osebno bi preveril tudi pravilno delovanje senzor temperature motorja. S testerjem se načeloma lahko pogleda vžige, ni pa točno. Res točna nastavitev se lahko opravi z manometrom - priklop na črpalko s strani in obračanjem črpalke. Vseeno pa bi slednje izpustil, ker tu gotovo ni napaka.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a modrina Po nov 14, 2022 9:33 am

preventivno so se senzorji temerature izklopili da se je preverila možnost napake na računalniku . Pri zagonu ogretega motorja ni bilo nobene razlike.
Ugotovljeno je bilo samo da se pozno vzpotavi potreben tlak pri ogretem, da je motor lahko vžgal.
(Hladen motor dokaj normalno vžge)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a whitee Po nov 14, 2022 6:43 pm

Imam sam podobne težave na Golfu, sicer AFN motor. Kolikor sem bral, je ena od opcij slab alternator.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a modrina To nov 15, 2022 7:13 pm

A si mogoče mislil na zaganjač.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a modrina Pe jan 06, 2023 10:49 am

Pozdravljeni,

še vedno nisem rešil napake vžiga motorja AHF, 1,9 tdi , 81KW letnik 1999. Glede vžiga sem se zanimal tudi pri RSR. Odgovor je bil , ker je
elektronika že kodirana na avtomatski menjalnik, bi vam avto moral z vidika programske opreme normalno vžigati topel.Tudi menjava programa potem nebi pomagala.
Včeraj ko mi je hladen, ko je stal parkiran v klancu težje vžgal sem šel ponovno preverit še enkrat akumulator in zaganjač . Mojster pravi da dobro vrti in , da mora biti problem nekje pri dotoku nafte. Ko sem večkrat zaporedoma ponovil vžig je enkrat vmes zelo dolgo verglal predno je vžgal, drugače pa različno vžigal.
Pred tem sem že preventivno zamenjal filter goriva in tesnili na tem povratnem ventilu , ki je nameščen na filtru goriva.
Kaj bi bil lahko vzrok?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a Firediver Pe jan 06, 2023 12:08 pm

Pri tako starem avtu je zagotovo preperela še kakšna druga gumi cevka, da ti tako bolj ali manj random vžiga.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: audi A3 segret dolgo vergla predno vžge

Napisal/-a luxxx7 Pe jan 06, 2023 6:31 pm

Šobe? Črpalka?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov