Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a AssKicker Sr jan 04, 2023 1:17 pm

Še vedno sem mnenja, da ti ročna drži, v kolikor je električna. Lahko da se lepo pomika, ampak ne gre batek do konca notri, in ker maš vse novo, je potreben pomik batka v notranjost klešče toliko večji.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a Fan Sr jan 04, 2023 1:45 pm

V tem primeru elektronska parkirna zavora nima veze. Zavorni batek pomakne nazaj samo tesnilo. Tesnilo je štirioglato, ko se zavorni batek premakne naprej, se tesnilo deformira, ko ni več pritiska, pa se tesnilo postavi v prvotni položaj - posledično potegne ( 0,5mm ) zavorni batek nazaj. V koliko vse skupaj ne deluje tekoče, se zavorni batek ne pomakne dovolj nazaj in ostane naslonjen na zavorne ploščice.

Gricko je napisal/-a:@Fan
Glede na izkusnje, bi narocil komplet kit za pretesnitev z batkom ali le tesila?
Katerega dobavitelja se splaca gledat ali tu ni neke razlike?
Autodoc ma te svoje firme, pri nas nisem se gledal kaj se dobi


Osebno bi vzel samo tesnila - Ate ali Budweg - kvaliteta enakovredna, slednje so cenejše. Je pa potrebno biti previden pri podiranju samega zavornega cilindra, v koliko se pri podiranju razleti ležaj zavornega batka, bo problem sestaviti in draga šola.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a AssKicker Sr jan 04, 2023 2:07 pm

Vem kako deluje zavorna klešča, ampak predvsem v teh primerih (ford, volvo, ki imata iste klešče) je bil ponavad problem v ročni.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a Fan Sr jan 04, 2023 2:34 pm

Ja, res je, pri mehanski parkirni zavori. Pri elektronski, pa je notranjost drugačna.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a Gricko Sr jan 04, 2023 3:00 pm

Hvala obema za info

Nabavim tesnila in menjam.

Se iz praktičnega vidika, celjust na "ponk" ali pustiti na "lajtengi", da se se kaj ne zlomi in se malo pomatrat?

Glde lezaja pa sem videl, ne bi smelo biti poblema.
Lp
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a AssKicker Sr jan 04, 2023 4:21 pm

Fan je napisal/-a:Ja, res je, pri mehanski parkirni zavori. Pri elektronski, pa je notranjost drugačna.


Ravno pri električnih je problem. Vem za vsaj 4 vozila s tem fordovim kleščam, kjer je bila zadaj prekomerna obraba zavor zaradi ročne zavore. Pri kolegu so na Volvo S60 (podvozje od mondeota) pomalem držale, in je pred menjavo klešč menjal zadnje ploščice na cca 20kkm.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a Gricko Sr jan 04, 2023 6:52 pm

Pa saj ko obnavljas vsa tesnila v klescah, se tudi "rocna" dol pobere in se vse ocisti, namaze.....

Sam motorcek nima veze, lepo dela, ce pa se kaj zatika na vretenu, pa se itak ocisti in namaze, pa bi moglo bit OK

Kit sem kupil z batkom vred.....ker 20€ na stran res ni za razmisljat
Vikend pa se menja in sporočim rezultat



Glede obabe na 20kkm.....ja nekako tako je bilo, ko sem prvic menjal ploscice, potem pa je bil očitno tudi disk ze tanjsi in ni bilo tega problema vec.....
Ampak mislim, da je to enak problem kot pri meni, pa sem skoraj siguren, da rocna ni problematicna
No, bom videl po menjavi

Lp
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a Gricko Če jan 12, 2023 11:28 pm

"problem" recimo, da ostaja... :huh:

za vikend sem vse podrl, očistil, zamenjal tesnila, batek, sestavil, odzračil...... malo bolje, pa še vedno malo drži

El. ročna v tem primeru nima veze, ročna lepo spusti in ne vpliva na "držanje"- v to sem prepričan
Tudi med razstavljanjem, o ring (ročne) okoli ohišja ni spustil, ja pa bilo okoli oksidirano, notranjost čista, brez oksidacije, rje, notranji o ring bp.

Cilinder-bat, rja je le na stični površini z ploščico in rob do manšete, rob, kjer manšeta leži je bil iz vrha rjast, notri utor pa je bil lep, ravno tako celoten batek

vse očistil, zbrusil, pobarval, zamenjal glavno tesnilo, manšeto, tesnilo za el ročno in tudi bakreno pušo ročne ( stari kosi vsi ok).
Batek (tudi nov) je šel sicer lepo notri, pa vseeno, z kar nekaj sile ( sicer je lepo konstantno notri drsel, je pa bilo treba kar pritisniti z roko)
Vse dobro namazal sestavil, odzračil in mogoče je malo bolje, pa še vedno rahko stiska.

Guma se zavrti cca 2-3 kroge ko je v zraku in jo zavrtiš. če po sprostitvi bremze primeš čeljust in malo "potreseš"- potegneš skupaj pa se vse sprosti in se obrača brez vsakega upora.

Testna vožnja pa je bila res kratka, par km ( pač vikend avto), se je pa opazila razlika v temp spredaj / zadaj ( zadaj bolj vroče) mogoče se mora še vse skupaj malo uležati.

Ima kdo še kakšno idejo, kaj bi lahko bil še problem oz kaj bi se splačalo pogledati
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Ford-S-max pregrevanje zadnjih zavor

Napisal/-a xsara So jan 14, 2023 4:45 am

Pozdravljen

So zadnji diski kej krivi ?, kaj pa ploščice lepo tečejo v utorih ali štekajo ? pri ženinem avtomobilu je držala zadnja desna zavora, vse možno razkopal, na koncu ugotovil, da se notranja ploščica ne odmika od diska in se skozi tišči, pobrusil ušeska ploščice in od takrat nobenih problemov več, sicer pa ima avto klasično ročno zavoro.
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 62 gostov