Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Pasta pri montaži pnevmatik

Napisal/-a danci1973 Če mar 09, 2023 3:00 pm

mardy je napisal/-a:Od 13 odgovorov je bilo morda samo iz 1 moč razbrati, da pasta kakorkoli ne vpliva na tesnilnost pnevmatike. S takim odzivom forum a.com izgublja svoj čar in uporabnost, ter je hkrati zakrbljujoče, saj je to odraz družbe.

Zaskrbljujoče je, da gre družba v to smer - da se bo to odražalo na forumih / socialnih omrežjih, je pa bolj ali manj jasno.

mardy je napisal/-a:Morda kliče po delu Admina, zakaj tega ni bilo, nevem.

Admin / moderator za svoje poslanstvo razume predvsem, da opozarja, da ne smeš citirat 'prejšnjega' prispevka, razen če je vmes bil objavljen že kak drug prispevek. :lol:


Še moja anekdota na temo tesnenja med gumo in platiščem - pred nekaj leti se mi je dogajalo, da je ena guma čez noč spustila. Ampak ne vsako noč - včasih je tudi 2 tedna bilo OK, včasih pa je spustila 2 noči zaporedoma.

Pri vulkanizerju smo celo kolo potopili v škaf z vodo - ni bilo nobenih mehurčkov. Potem sem doma poskušal še z milnico in na začetku ni bilo nič. Potem pa sem se slučajno s kolenom naslonil na bok gume (kolo je ležalo na tleh) in na robu, kjer se guma dotika platišča, se je pojavil mehurček!

To sem večkrat ponovil in dejansko je pritisk na določen del gume (+/- 5 cm) (bodisi na bočnico ali na tekalno površino) povzročil rahlo puščanje na tem robu in to samo na enem mestu. Se pravi - če sem slučajno parkiral tako, da je ta del gume bil na tleh, je puščala - sicer pa ne.

Ta del gume sem označil, spet do vulkanizerja, da je gumo snel in lej ga zlomka...

Slika


En tak gumi 'lasek' je bil tudi na robu, kjer bi guma morala tesnit. Bil je močno stisnjen in zlepljen z gumo, pa smo ga z brusnim papirjem malce 'spolirali' in od takrat težave ni bilo več.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 24 gostov