Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a modrina Ne mar 12, 2023 4:07 pm

Pozdravljeni,
Imam hidravlično dvigalko- krokodil RANGIAR WAGENHEBER VEHLCLE JACK CRIC ROULEUR typ TYQ2.
Pojavila se je težava, da se je ne da več "napumpati ". Posledično se bat ne premakne. Olja je v batu zadosti.
Razstavil sem ta del pumpe in ugotovil, da je pod to batnico tlačilke ena kroglica nad bakrenim vložkom, skozi pa je mala odprtina za pretok olja.
Sedaj pa me zanima če mi kdo zna povedati ali je ta kroglica nameščena (fi3mm) pod tem vložkom skozi katerega je mala odprtina ali nad to odprtino pod to premično "batnico" s katero se "pumpa". Zanima me sploh kako ta pumpa na dvigalki deluje?
Razmišljam, da je verjetno ta kroglica zaradi pritiskov povečala odprtino skozi ta vložek in prešla nad ta obroč pod to batnico s katero se ustvarja tlak.
Mogoče kdo ve za kakega strokovnjaka -servis, ki se spozna in popravlja take zadeve.
Hvala vam za odgovore!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a boštjan_01 Ne mar 12, 2023 9:40 pm

To je najbolj osnovni način delovanja hidravlike. Tiste kroglice in vzmeti delujejo kot protipovratni ventil. Kaj več kot kakšna tesnila (gumjasta, bakrena, aluminjasta) se ne morejo obrabit. Mogoče je še kakšna vzmet deformirana.
Ventil imaš zaprt? Okvara se je pojavila kar nenadoma?

Popravljajo serviserji hidravlike, mehaniki kmetijske in gozdarske mehanizacije, ...
https://www.youtube.com/watch?v=KDlIshNfHZA
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a modrina To mar 14, 2023 9:36 am

Mogoče kdo pozna in priporoča mojstra iz okolice Kranja
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a boštjan_01 To mar 14, 2023 1:34 pm

Intermet znaš uporabljat samo za forum?

https://www.google.com/search?q=popravi ... e&ie=UTF-8
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a lotko Po mar 11, 2024 7:06 pm

Eno vprašanje, oz. mnenje.. imam dve dvigalki, krokodila 2t, oba sta zanič, eden sploh ne dvigne, drug pa mogoče 3/4 višine. Spraševal sem na servisu hidravlike glede možnosti popravila. Pravijo, da se ne splača, tudi če zamenjajo vsa tesnila, ni nujno, da bo potem ok. Sem rekel ok., nova kitajska dvigalka pride 50, 60€, pač vidim point, če bi to bil cilinder za par 100€, je druga zgodba, tako pa… A se mi splača razdret cilinder in potem poiskat tesnila, ali so ta tesnila res tako draga, da je bolje, da vržem v kanto in kupim drugo dvigalko? :)
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 591
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a zundapp Po mar 11, 2024 7:15 pm

2 eur
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a lotko Po mar 11, 2024 7:45 pm

Komplet? Kje? :D
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 591
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a zundapp Po mar 11, 2024 7:47 pm

moja je puščala, zamenjal sem tesnilo- O ring, dotočil olje
in dela.

2 eur s potnimi stroški
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a lotko Po mar 11, 2024 7:58 pm

Katero tesnilo? V cilindru, ali tam kjer “pumpaš”?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a boštjan_01 Po mar 11, 2024 8:50 pm

Dvigalko razmontiraš in z tesnili greš v trgovino kjer se ukvarjajo z hidravliko ali trgovina z rezervnimi deli za gradbene ali kmetijske stroje. Če tam ne boš dobil, ti bodo znali svetovat. O-ring je nekaj 10 centov/komad. In še kakšen liter olja. Lahko je še kaj drugega kot samo tesnila.
Če vam je takšen problem iti v trgovino, si nabavite 3D printerje in si sami izdelujte nadomestne dele za dvigalke, avte in vse osalo.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a coco66 To mar 12, 2024 6:59 am

Kakšne znamke dvigalk imaš?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a Firediver To mar 12, 2024 7:33 am

boštjan_01 je napisal/-a:....
Če vam je takšen problem iti v trgovino, si nabavite 3D printerje in si sami izdelujte nadomestne dele za dvigalke, avte in vse osalo.


Smo danes slabo spali ali je posredi še kaj hujšega?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 591
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a zundapp To mar 12, 2024 8:11 am

lotko je napisal/-a:Katero tesnilo? V cilindru, ali tam kjer “pumpaš”?



tam kjer pumpaš.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a boštjan_01 To mar 12, 2024 8:16 am

@Firediver
Jaz čisto normalno spim, ti pa si se danes očitno čudno vstal ali kaj hujšega

Znaš napisat kaj na aktualno temo? Znaš popravit, imaš znanca ki poceni popravi? Veš koliko stanejo deli? Potrudi se vsaj eno besedo na to temo.

Ali samo bluziš vsepovprek, tako kot v vsaki temi, kjer se javiš. Več koriti bo, če boš ta čas porabil za sebe.

3D printer je tudi ena od možnih rešitev, če si znaš predstavljat kaj je to. Je znan primer iz NEK v Krškem, ko so en del uspešno naredili z printerjem. Tudi v medicini za potrebe operacij so že znani uspešni primeri.

"Človek brez problema, to strašna je stvar!" Ta stavek je za tebe povsem na msetu.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a lotko To mar 12, 2024 10:23 am

coco66 je napisal/-a:Kakšne znamke dvigalk imaš?


Verjetno so nizkocenovne, kitajske, ena je rumena MVP piše na njej, druga je pa rdeča, samo ne vem kaj piše na njej, ker nimam škatle
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a Firediver To mar 12, 2024 10:35 am

@bostjan_01

Znam napisati, na kratko:

1. Zadevo podri in sčisti notranjost
2. Po svoji presoji preveri stanje notranjosti dvigalke (lahko je feler kovinski in ne samo gumijasti)
3. Če je vse videti OK razen tesnil, vzemi iztrošena tesnila za vzorec pri nabavi novih v trgovini
4. Sestaviš nazaj v obratnem vrstem redu in natočiš olje.

Lahko neseš prijatelju, ki je tega bolj vešč in mu plačaš. Če je res pravi prijatelj ne bo drago - mogoče šesterček piva (toliko jaz računam za tak obseg dela).

Lahko pa zagoniš v smeti in kupiš novo.

Sedaj, cena tesnil je tako majhna, da sem se začudil sledečemu:

Ponavljam citat:
boštjan_01 je napisal/-a:Če vam je takšen problem iti v trgovino, si nabavite 3D printerje in si sami izdelujte nadomestne dele za dvigalke, avte in vse osalo.


Recimo, da mi je težko iti v trgovino...Je kdo je že 3D printal gumi tesnilo in je pri uporabi dobro tesnilo? Je bilo ceneje kot kupiti v trgovini?

Samo zanima me, vsak dan se kaj naučim, ker ne vem vsega...ne prenesem pa bulšita!
Eee jebiga, vsak ima svoj feler.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: hidravlična dvigalka 2T -krokodil

Napisal/-a boštjan_01 To mar 12, 2024 11:30 am

Vidiš, tako se sodeluje v temi, če se vsaj malo potrudiš.

Če pa česa ne preneseš, je to tvoj problem. Zato sem tudi predlagal, da delaj več na sebi.
S tem ne mislim nič negativnega ali žaljivega. Sam se lahko prostovoljno odločiš po svobodni volji ali boš upošteval moj nasvet.
Seveda imaš tudi pravico povedat/izrazit svoje mnenje, tako kot jaz in vsi ostali.

Za 3D tiskanje:
Na spletu poiščeš podatke kakšna zmes materiala se uporablja za tesnila. Sicer mora biti dober (drag) printer z visoko resolucijo printanja.
Lahko pa tudi z kakšnim cenejšim printarjem narediš ravno črevo in jo z nožem razrežeš na primerno dolžino in zlepiš skupaj z lepilom.
Zagotovo je možno tudi z 3D printerjem.

Kakšna je cena ne vem. Podal sem samo eno dodatno možnost, če se je nekomu težko vsesti v avto in se zapeljat do trgovine/mehanika.


Tudi sam večkrat pomagam kaj prijatelju in ne računam nič, niti šesterčka pira. Enkrat porebuje pomoč prijatelj, drugič jaz od njega, "roka roko umije"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov