Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nerešljiva težava s pregrevanjem zadnjih diskov

Napisal/-a danci1973 Če jun 08, 2023 8:57 pm

DePalmo je napisal/-a:Si prepričan da je zvok od zadaj? Kar me preseneča je, da je to pri kiah normalno, drugje tega še nisem porajtal. Pri meni je zvok spredaj in moram včasih speljati z malce sile, sploh če sem večer prej opral avto. In če takoj ustaviš, vidiš sledi na diskih kjer so ploščice prijele.

Verjetno so Kia OEM ploščice pač 'semi-metallic' in vsebujejo železo, tako da ob primerni vlagi prirjavijo na disk. Ploščice se namreč ne odmaknejo kaj dosti od diska - če bi se, bi bil prosti hod zavornega pedala prevelik.

Isto se dogaja na bratovem Hyundai-u (OEM ploščice) in na mojem Subaruju (aftermarket StopTech ploščice).
 
ZZica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če jun 09, 2016 2:38 pm

Re: Nerešljiva težava s pregrevanjem zadnjih diskov

Napisal/-a ZZica Pe jun 09, 2023 8:14 am

pri meni so spredaj in zadaj ATE ploščice in diski in ja ... mislim da se zvok pojavi zadaj, nisem pa šel nikoli gledat če so tudi sledi ploščice disku (takoj po štartu)

opažam da ima KIA kar probleme z zavorami, sploh nad 100k prevoženih.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nerešljiva težava s pregrevanjem zadnjih diskov

Napisal/-a DePalmo Pe jun 09, 2023 2:06 pm

To je bil problem po menjavi diskov in ploščic in sem se navadil ali pa se je nabralo dovolj umazanije da je nehalo ropotat. Sedaj je nov problem da ko ustavim in speljem v kontra smer, je zadaj slišati kot da nekaj rožlja. Mehanik mi je rekel da imajo čeljusti luft in sva zvok tudi uspela ponovit medtem ko je avto stal. Rešitve ni, vsaj ne permanentne.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Matko37 in 33 gostov