Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

App connect - delovanje!?

Napisal/-a Lignage Ne apr 09, 2023 3:03 pm

Pozdravljeni,
zanima me, kako vam v vaših VAG avtih kaj dela app connect? Sam ga uporabljam vsak dan, sedaj pa delovanje le-tega peša. Npr. vtaknem kabel v usb, me nekdo kliče in se povezava ekrana s telefonom prekine. Občasno ga prekine že samo, če z roko premikam telefon. Kabel imam nov! App connect uporabljam vsak dan, zato je to precej moteče. Pred nakupom avta (T-Cross, letnik 2020) so mi trgovci zatrdili, da to v Volkswagnu deluje brezhibno.

Že prej, ko sem imel Citroëna C3, letnik 2017, mi tudi tam AppleCarPlay ni deloval ok! Citroenovi serviserji pa niso imeli nikakršne volje, da bi se s tem ukvarjali - svetovali so mi, naj naložim na telefon najnovejši software, kaj več od tega pa tako ali tako niso bili sposobni ali pa se jim niti ni dalo.

Avto imam sedaj namen peljati na servis in seveda upam, da bodo to tako uredili, da bo potem delovalo brez izpadov. Me pa zanima, če ima kdo izkušnje z uporabo in odpravljanjem teh težav in, če ve, kje je nastal problem? Hvala! Mnenja in nasveti izkušenih dobrodošli... :)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: App connect - delovanje!?

Napisal/-a Renault VG Ne apr 09, 2023 6:46 pm

Težko sicer s prepričanjem rečem ampak jaz bi preveril 2 stvari. Prva stvar port na telefonu. V USB-C konektorju se lahko nabere prah in potem kabel ne sede dobro notri in zna ob premikanju telefona izgubit kontakt. Ti imaš iPhone tako da ne vem ali se te težava pojavljajo tudi pri Lightning konektorju ampak bi sklepal da ja.
Druga težava bi pa lahko bila USB port od avtomobila, da se je kaj poškodoval in zdaj izgublja stik. Moj v Mazdi je občutljiv , z nekim izrabljmenim USB kablom je občasno prekinil povezavo, zdaj odkar sem ga zamenjal deluje brez težav.
To je to, nimam pa izkušenj z VAGom, sam SW povezave je pri Mazdi in Peugeotu BP zaenkrat.

Also, Lignage in T-Cross? :o Kako se časi spreminjajo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: App connect - delovanje!?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 10, 2023 9:23 am

Tako ja, z šivanko pod lučjo spucaj luknjo usb-c v telefonu.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: App connect - delovanje!?

Napisal/-a Janezek65 To apr 11, 2023 6:46 pm

Probaj zamenjati kabel. Tudi meni se je to dogajalo, ko sem zamenjal kabel s cenejšim oz. drugim.
Probaj s prejšnjim kablom, al pa kupi kakega "boljšega".
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: App connect - delovanje!?

Napisal/-a Lignage Sr apr 19, 2023 2:34 pm

Renault VG je napisal/-a:Also, Lignage in T-Cross? :o Kako se časi spreminjajo.


Četudi bi mi bil novi C4 všeč, dvomim, da bi ga sploh kupil zaradi razlogov, ki sem jih navedel v tej temi: viewtopic.php?f=6&t=102980&p=1809519#p1809519

Je pa pri Citroënu sedaj preveč beganja s stilom ter prehitevanja samega sebe: ceneni fejslifti s katerimi gršajo oblike in nov logotip brez predstavitve dejanskega avta z njim in ki paše samo na tisti Oli koncept, na aktualnih serijskih avtih pa si ga niti ne zmorem predstavljat. Sem še vedno fan citroenove tradicije ter njihovih oblik, ki so zagotovo najboljše v avtomobilski zgodovini. Nikoli pa nisem bil značkar! In tako se pri konkurenci dejansko najdejo boljše oblike in VW SUV-i, T-Cross, T-Roc in Tiguan so mi res kul! 8)

Nazaj k temi...

Hvala vam vsem za odgovore! Ko premikam telefon še vedno občasno malo prekinja povezavo. Je pa že veliko, veliko boljše....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 23 gostov