Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: menjava olja v ročnem menjalniku

Napisal/-a Fan To maj 02, 2023 10:05 pm

DX5050 je napisal/-a: potem pa zadevo spral?
Ampak s čim? Razmišljam, da bi notri vliv neko staro (sicer še ne rabljeno) motorno olje ki se mi valja doma, pa se malo zapeljal, da se zadeva opere? Ali je mogoče bolje da notri vlijem nafto, pa da sperem s tem?


V koliko traktor še potrebujete, NE SPIRAJTE ! V vašem traktorju je hipoidno olje SAE 90. Najcenejše ga lahko kupite v bližnji trgovini z rezervnimi deli za traktorje ( drugače obračunan davek ). Torej, ko je olje toplo, starega ven, počakate kakšnih 10-20 minut, da se dobro odteče, privijete vijak nazaj in novo olje notri.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: menjava olja v ročnem menjalniku

Napisal/-a berlonso Sr maj 03, 2023 7:38 pm

x2
Olje menjaj takoj po tem, ko imaš z njim kakšno "težko" delo, da je karseda topel. Jaz recimo motorno olje menjam po 3h oranju v kosu, ko je traktor res segret. Menjal sem olje v menjalniku kopačice "Labinko", noter sem dal Ina SAE 90 in imam občutek da prestavlja malenkost bolj grobo kot prej, ko je bilo še original. Tako da tega ne bi ponovil, poskusil bi najti kaj je bilo predpisano. Ino sem kupil ker so edino to imeli takrat v agro trgovini, sedaj bi izbral kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: menjava olja v ročnem menjalniku

Napisal/-a Fan Sr maj 03, 2023 8:06 pm

Pri originalnih oljih so dodani aditivi - lažje predstavljanje in manjša torna obremenitev, ki jih pa drugače ni. Lahko se doda olju https://www.euroton.si/avtodeli/liqui-m ... 34629.aspx 1 tubica na liter olja.
OPOMBA:
ADITIVA SE NE SME DODAJATI OLJU, ČE JE MOKRA SKLOPKA!!!!!!!!

Vem, da v primeru traktorja ta opozorilo ni potrebno, pa vendar te vrstice berejo tudi ostali uporabniki.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 88 gostov