Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a nejc1 Če apr 27, 2023 2:35 pm

Pa si dobil ponudbo koliko je cena stabilizatorja in koliko delo ali samo skupno vsoto? Ker lahko da je original stabilizator tako svinjsko drag, ne toliko delo... V tem primeru bi tudi lahko serviser ponudil drugo opcijo z neoriginal deli...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 Če apr 27, 2023 9:33 pm

Skupno ceno. Ne govorimo o celem stabilizatorju ampak o sponi stabilizatorja. To je kos železa z dvema krogličnima zgloboma. Kako kvalitetna je original renault prvovgradnja se vidi po tem, da se s tem zdaj ubadam po 28k prevoženih. Vsekakor del bom menjal pri vulkanizerju-optiku ko mi bo menjal zimske z letnim in bo avto na dvigalu ena stran mu vzame 15-20 min po njegovih besedah. Se pravi nekje ura dela naj bo cca 50 eur + 20 eur kos smo na 45 eur stroška če menjam desnega izrabljenega oziroma 90 eur če menjam še drugega preventivno kar bom tudi naredil. Za osvežitev spomina pooblaščenc hoče 200+ eur samo za menjavo desnega problematičnega. Tako, da mene že prej niso videli oziroma smo koristili renault 5 letno plačano vzdrževanje , ki ga je še bilo za pokoristit od prejšnjega lastnika. Da bi sem vozil avto izven tega servisiran ma ni šans. Kot prvo nisem dobill nekega vtisa da bi bili neki ekstra strokovni ok sem govoril samo z enim serviserjev. Pajac pri sprejemne pultu pa mi je neki nakladal od add blue dokler mu nisem prijazno pojasnil da ta verzija nima ampak močnejša. Zdaj nd vem pa kako so ostali lahko, ds sem naletel na "cvet zaposlenih" v servisu.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 Če maj 04, 2023 9:04 pm

Evo še točna kalkulacija po opravljenem posegu 2x spona Meyle HD te naj bi bile recimo " najmočnejše" po nasvetu, ki sem ga dobil tukaj od Voida to je potrdil tudi vulkanizer in dva mehanika, ki jim recimo zaupam brez, da bi jim prej sugeriral to znamko. Spone so bile 49 eur + storitev premontaže gum + menjava obeh spon 50 eur. Se pravi slabih 100 eur za obe v tem je všteta še cena premontaže gum. To je polna cena z računom po sistemu naredi in plačam brez teženja za kake popuste...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a void Če maj 04, 2023 9:09 pm

No evo, stvar rešena. Zdej bo 100k valjda mir. Druga stvar ki rada spusti pr teh meganih so amortizerji, tam nad 100k znajo sluzit olje že. Ampak to je že stalnica dan danes, kolegu sm zadnjič menjau na Superbu pri natanko 110k km amortizerje. No vsaj glede na druge felere, ki se dogajajo danes pri avtih, to niti ni tak strošek, cca 250€ materiala.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 Če maj 04, 2023 9:14 pm

Rešeno je že ni mi jasno kaj dela pooblaščenc za 200+ eur za samo eno stran...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a nejc1 So maj 06, 2023 3:50 pm

Ja kot sem napisal ne more biti druge kot da je original stabilizator (oz. spona stabilizatorja da se ne bo spet kdo vpiknil, pogovorno se pač večkrat reče stabilizator levo, desno, vsak ve kaj je mišljeno) 150, 180€ tu nekje... Delo ne more biti več kot nekaj 10€ v nobenem primeru če računajo po normi.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 So maj 06, 2023 8:13 pm

Poglej ne obstaja "original spona stabilizatorja" . Zmeraj nekdo od večjih proizvajalcev v tem konkretnem primeru delov podvozja dobavlja Renault-u ta pa vgrajuje. Maloprodajna tržna cena konkretne spone je 15-25 eur zame kot fizično osebo. Verjemi, da je cena za pooblaščenca še veliko nižja. Ti dejansko misliš, da je tisti kos železa z dvema zgloboma na pooblaščencu kaj drugačen od tistega kupljenega v lastni režiji? Očitno servisom volne še zmeraj ne bo zmanjkalo...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 So maj 06, 2023 8:29 pm

Da ne bo, da samo slabo govorim o pooblaščencih meni je jasno, da ne morejo bit najcenejši specialna orodja šolanja vse to stane in na to sem tudi pripravljen plačat v neki razumni meri. Menjava olja naj bo tistih 200 eur tudi če je za 70 eur materiala in uro dela pač preplačaš tistih 70 eur. Sploh ko imaš neko specifiko za rešit sam odirat za 4 kratnik cene na banalnih popravilih se pa ne pustim...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a nejc1 So maj 06, 2023 8:34 pm

Original je tista, ki jo vgradi Renault in tista kjer piše gor Renault. Itak, da jo ne delajo oni, kot miljon drugih stvari. Jaz ti samo želim enostavno objasnit od kje cena 200€, ti pa dalje odkrivaš toplo vodo. Cene rezervnih delov določa uvoznik Renaulta in tu servisi nimajo kaj razen dat popust in znižat sebi maržo. Ali pa če ti ponudi neoriginal opcijo za nižjo ceno. Mogoče dobi uvoznik spone za par €, ostali servisi sigurno nimajo več kot 50% marže na takih zadevah.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 So maj 06, 2023 9:18 pm

Ti resno misliš, da bi mi ponudili alternativo za 20 eur + pol ure dela?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a D12J12 Ne maj 07, 2023 8:38 am

Avtohiše ne živijo od prodaje vozil, glavni dohodek je servis vozil, zato so ure in nadomestni deli tako dragi. Microstikalo pri mazdi 130€, cena takšnega stikala na aliju 0.45€, žica konektor-konektor od abs senzorja do konektorja 110€, tisti meter žice v elektro trgovini krepko pod 1€. Z deli si izplačujejo plače, regrese... in od nečega morajo preživeti. Kupi za čim ceneje in prodaj čim dražje.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a zuzek Sr okt 04, 2023 10:04 am

a ve kdo kolk vzame navadn mehanik za menjavo stabilizatorjev

avto astra H 2010


lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a Firediver Sr okt 04, 2023 10:25 am

D12J12 je napisal/-a:Avtohiše ne živijo od prodaje vozil, glavni dohodek je servis vozil, zato so ure in nadomestni deli tako dragi. Microstikalo pri mazdi 130€, cena takšnega stikala na aliju 0.45€, žica konektor-konektor od abs senzorja do konektorja 110€, tisti meter žice v elektro trgovini krepko pod 1€. Z deli si izplačujejo plače, regrese... in od nečega morajo preživeti. Kupi za čim ceneje in prodaj čim dražje.


Ne mi reči, da je mikrostikalo (brez vgradnje) na pooblaščencu tako drago.

Sam del je lahko na netu zelo poceni, ampak je treba še nekam zalotat (spet poceni), ampak ponavadi je to recimo v mehanizmu ključavnice vrat, da pa do tja prideš pa je treba še tapeto sneti, folijo in še kak zajeb (recimo novi zatiči za tapeto, ker stare polomiš ali pa pretegneš), da prideš do vijakov (tole pa vzame malce več časa in s tem naraščajo stroški).

Žice in konektorji so pa po kataloški številki originali. To ni bilo nikoli poceni.

Vse to je že videno in ni nič novega. Še ena že videna zadeva je, da si lahko dosti sam pomagaš in prišparaš, če znaš in imaš orodje, da sam postoriš.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a D12J12 Sr okt 04, 2023 11:09 am

Mikrostikalo in okrasna plastika okoli stikala v barvi karoserije in cena je tu.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: palčke stabilizatorja Megane 4

Napisal/-a zuzek Sr okt 04, 2023 11:51 pm

zuzek je napisal/-a:a ve kdo kolk vzame navadn mehanik za menjavo stabilizatorjev

avto astra H 2010


lp
Alergičen na rjo
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 41 gostov