Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
matejgt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 05, 2004 11:42 pm

Zaganjač protestira!

Napisal/-a matejgt Ne apr 30, 2023 8:46 am

Pozdravljeni!
Pri mazdi 6 (l.2009) kar naenkrat ni hotelo več "zavrglati" - zaganjač ne obrne! Preverim napetost in ugotovim da štima, torej je problem zaganjač! Poskušam malo udarit po njem in zalaufa! Kaj pride v takih primerih težava? Ali imajo ti zaganjači ščetke? Hvala
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: Zaganjač protestira!

Napisal/-a jure5j Ne apr 30, 2023 9:27 am

Najverjetneje so ščetke odplesale zadnji tango. :) Če slišiš iz štarterja tk tk ko obrneš ključ so to krtačke če ne je pa lahko avtomat-solenoid-kotva.Kakorkoli razdreti ga je potrebno.
 
matejgt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 05, 2004 11:42 pm

Re: Zaganjač protestira!

Napisal/-a matejgt Ne apr 30, 2023 8:05 pm

Torej ima ščetke? Bom pobral dol in preveril! Hvala
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zaganjač protestira!

Napisal/-a srcnik Po maj 01, 2023 10:07 am

Lahko ti tudi klikne, pa je avtomat... Včasih se bakreni kontaktorji tako obrabijo, da ne pride več do kontakta...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Zaganjač protestira!

Napisal/-a RedBaron Po maj 01, 2023 10:30 am

Kot so že predhodniki navedli, krtačke, ali pa avtomat.

Vsekakor je potrebno zaganjač demonirati in ga nesti k nekomu ki jih popravlja.

S tem da je potrebno malo previdnosti, jaz sem ravnokar dal zaganjač od honde na popravilo - enaki simptomi, ampak je potem v naslednjem poizkusu sam vžgal. To se mi je zgodilo 2×. V glavnem, tip ga je demontiral, očistil, podrejal kolektor, krtačke so na 3/4 še, je pa bila ena zaštekana v vodilu. To je porihtal. Pa bila je slaba masa med zaganjačem in blokom motorja. Avtomat (selenoid) se pa za ta štarter menda ne dobi, razstavit se ga pa tudi ne da. Tako da v primeru odpovedi le-tega, je potrebno nov zaganjač. Plačal sem 80€, z demontažo in montažo vred. Je pa razlika, zdaj hitreje zavrti 8)

V glavnem, če je malo bolj obsežno popravilo se po navadi ne izplača (finančno), je boljše nov zaganjač. Na autodoc so dokaj poceni, recimo za tole hondo cca 170€ Lucas, pa okoli 180 - 200€ Hella. Original na honda servisu je preko 1000€ :huh: Popravilo je pa tudi hitro 150€, če je malo bolj obsežno, pa še vedno nimaš novega potem...
 
matejgt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 05, 2004 11:42 pm

Re: Zaganjač protestira!

Napisal/-a matejgt To maj 02, 2023 9:08 am

Ja sej zdaj tudi meni dela povsem normalno! Bom pa ko bo čas zadevo demontiral in malo preveril! Hvala
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 30 gostov