Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
matejgt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 05, 2004 11:42 pm

MAZDA 2.0 CD140 GT votel zvok??

Napisal/-a matejgt Če maj 04, 2023 8:44 pm

Pozdravljeni!
Imam težavo z Mazdo 2.0 dizel letnik 2009! Avto sicer normalno dela, dobro potegne.... vendar ima nek čuden zvok, ko so obrati na minimum, je zvok normalen, čim malo povišaš obrate se iz sesalne cevi (iz filtra zraka) sliši votel zvok! Najprej sem mislil da je kakšna cevka sneta ali počena, pa nisem nič opazil med ogledom! Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Zvok lahko slišite na videu na povezavi https://www.youtube.com/watch?v=knrgqtQrOWQ

Hvala
 
matejgt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 05, 2004 11:42 pm

Re: MAZDA 2.0 CD140 GT votel zvok??

Napisal/-a matejgt Po maj 08, 2023 8:32 pm

.....poskusil sem tudi snet cev pred sesalnim kolektorjem, torej iz "lopute za zrak" oziroma "mislim da dušilne lopute", in opazoval med tekom! Torej motor pod minimum je prav tako lepo delal (loputa je bila skoraj zaprta), čim minimalno povišam obrate se loputa odpre do konca in sliši se močno "gočanje"! Sicer mislim da ta loputa dela pravilno, ker če sem prav razumel je ta loputa samo zato, da se motor lepše ugasne! Sicer pa nevem zakaj je pod minimum skoraj zaprta? Se komu sanja kaj bi lahko bil vzrok? Hvala
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: MAZDA 2.0 CD140 GT votel zvok??

Napisal/-a svadreb Sr maj 10, 2023 8:28 pm

Ne vem, mogoče je smešno, ampak men se zdi zvok kot da bi bil airbox prazen, brez filtra. A ta avto maš že dlje, ali si ga pravkar kupil in to opazil? Mogoče je kdo vzel fliter ven, ali pa je tok star, da je razpadel, ali je pa kak "športni" not? Tak zvok se je meni pojavljal na avtu, kadar sem npr. vžgal motor pri odprtem airboxu. A si kaj preverjal zračni filter?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov