Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
2.0 HDI 407
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 20, 2023 7:57 pm

Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a 2.0 HDI 407 Ne maj 21, 2023 7:34 pm

Zdravo...da se vsa tukaj vprasam ker je verjetno nekdo imel podobne simptome...gre se za avto peugeot 407 2.0 HDI 100kw...
Namrec ze pred casom se mi je zgodilo,da avto cisto izgubi moc...recimo v leru ne gre obratov nabit niti preko 1000...v 1 prestavi nima niti toliko moci da bi speljal,motor spremeni zvok ter ima nek cuden vonj...ko ga ugasnem ter prizgam avto deluje spet normalno razen vcasih cuka...moc ima normalno...sem ze bil na peugeot servisu ter niso nic nasli razen racunali 70e diagnostiko :? Zdaj spet nek drugi mehanik mi je rekel da je verjetno senzor pretoka zraka(luftmeser) in da naj nebi ieml prave mesanice goriva ter zraka...smo gfa izklopili in motor deluje popolnoma enako,kot da senzorja sploh nebi bilo noter...potem smo probali vstavit senzor od kolega v moj avto ki ima isti avto in motor spremeni zvok torej ga spozna...je mozno da so vsi ti simptomi zaradi senzorja pretoka zraka?torej cukanje ter popolna izguba moci motorja...no pa obrati so cist stabilni,ni nihanja tudi ce izklopim senzor...prosim pomoc ker ce je do senzorja,ga bi kar takoj narocil

sem pozabil omeniti,da peugeot servisu so mi rekli da je mogoce stopalka za plin,ampak potem bi vsaj voznja na tempomatu normalno delala brez kaksnega nihanja moci?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a Fan Ne maj 21, 2023 9:32 pm

Se lahko vidi izpis napak?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a boštjan_01 Po maj 22, 2023 7:12 am

Običajno se pri menjavi senzorja priklopi računalnik in se kalibrira nov senzor. Moraš računalniku povedat, da si menjal.
Samo menjavanje iz enega avta v drugega je bolj tako. Lahko je, lahko ni.
Kaj pa tvoj senzor v drugem avtu, si probal?
Kaj pomeni čuden vonj? Po neizgorelem gorivu, saje , čudne kemikalije, ...?
Vonj se ne bi spreminjal zaradi stopalke za plin.
Koliko je cena senzorja? Verjetno je sama diagnoza dražja kot pa menjava senzorja.
 
2.0 HDI 407
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 20, 2023 7:57 pm

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a 2.0 HDI 407 Po maj 22, 2023 9:24 am

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Sem mislil če je popolnoma enak senzor, da ga ni treba nastavit...vonj je bil pa po neizgorelem gorivo...sembpa že naročil novi senzor 120e...ko sem peljal avto na Peugeot sem im rekel da pogledajo senzor za zrak in so si zapisali ampak niso kaj gledali saj jim računalnik ni javil napake...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a Fan Po maj 22, 2023 4:21 pm

Redko kdaj tester pokaže napako senzorja pretoka zraka. Ga pa pokaže pri testu komponent ali pri branju parametrov. Po pisanju, da je vonj po gorivu, bi prej sklepal, da nagaja kakšna kisikova sonda ali pa zapacana dušilna loputa. Kako motor ugasne - ga strese?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
2.0 HDI 407
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 20, 2023 7:57 pm

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a 2.0 HDI 407 Po maj 22, 2023 6:14 pm

Motor kar lepo strese,ko ga ugasnem...nosilci so bili menjani.A je mozno da bi zaradi te dusilne lopute avto tako delal brez moci(ko ga ugasnem ter prizgam,dela spet norlano)?Vglavnem jutri bom zamenjal senzor zraka in bom javil,kaksno bo stanje...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a Fan Po maj 22, 2023 9:30 pm

V koliko dušilna loputa ne deluje pravilno. se vidi pri ugašanju motorja. Motor ne ugasne gladko, temveč ga strese. Velikokrat pomaga samo čiščenje . Redko še nastavitev.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
2.0 HDI 407
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 20, 2023 7:57 pm

Re: Peugeot 2.0 HDI-senzor pretoka zraka zanic?

Napisal/-a 2.0 HDI 407 To maj 23, 2023 4:30 pm

Sem zamenjal senzor in zaenkrat lepo deluje,brez kaksnega cukanja...ocistil sem tudi loputo in mogoce se motor malo bolj rahlo ugasne...upam da se ne bo vec ponovil tisti primer ko avto cist obstane brez moci
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 19 gostov