Stran 1 od 1
Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: Pe avg 15, 2025 8:35 pm
Napisal/-a clio05
Motor suh, vse na avtu dela, nobenih zvokov, vedno takoj vžge, ....avto vreden 1500, mene ne zanima o tem da bi se ga popravlo, ampak da se ga vozi dalje in doliva olje, ve kdo za kak podoben primer, da če si dolival olje da je delal, al to kar kmalu crkne ker je prevelika poraba olja.
Zanimajo me vaše lastne izkušnje s tako porabo olja....
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: Pe avg 15, 2025 9:00 pm
Napisal/-a Fan
clio05 je napisal/-a:, mene ne zanima o tem da bi se ga popravlo, ..
Torej sama poraba olja ni moteča!
Vsekakor je pametno napisati znamko in tip vozila, letnik. ccm, tip motorja. Tako se na kraju lažje dobi odgovor.
Tako na splošno: Večja potrošnja olja poleg onesnaženja zraka, maši izpušni sistem, kar pa omejuje pravilno delovanje samemu motorju in sam strošek popravila se lahko drastično poveča.
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 10:15 am
Napisal/-a RedBaron
Pač dolivaj olje če te to ne moti (če ga ne boš bo itak kmalu zaropotalo

)... Ali bo motor crknil v kratkem ali ne.. tega nihče ne ve. Je tudi razlika kje pije olje (na batih, ventilih, morda olje pušča, je problem turbina... lahko tudi kombinacija vsega). Precej proizvajalcev navaja kot normalno porabo olja do 1l/1000km ... torej si še vedno v okviru normalne porabe

Vem za nekaj primerov, kjer so motorji delovali kar nekaj časa ob rednem dolivanju olja...
Pred leti sem nekaj let delal kot strojnik težke mehanizacije v kamnolomu in smo imeli (med drugim) 2× CAT 950G... Nalilo se je cca 5l olja na teden v motor, zadeva je delovala do 28.000 delovnih ur, potem se je eden od njih prodal. Res da je to nekoliko druga zadeva, v motorju je 50l olja, ampak vseeno, Ga je kar nekaj spil, ampak ni bilo problemov.
Morda poizkusi z drugim oljem - seveda takšnim, ki izpolnjuje zahteve za dotični motor! Čudežev ni za pričakovati, če je nekaj obrabljeno tega nobeno olje ne bo popravilo, lahko pa se poraba nekoliko omili.
Valvoline je pred časom ponujal olje za motorje z visoko kilometrino. Morda poskusiš nekaj v tej smeri.
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 11:43 am
Napisal/-a clio05
Pozabil dopisat da na 200 km naredi plavi dimno zaveso, nekje 500m dokler se ne skadi, včasih tud že po 15km to naredi če ga vozim bolj živahno
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 1:44 pm
Napisal/-a limas
Clio ali VW?
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 7:25 pm
Napisal/-a clio05
Jtd, identični motor se dobi v oplu, suzukiju, alfi, fiat....
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 7:43 pm
Napisal/-a Fan
clio05 je napisal/-a: to naredi če ga vozim bolj živahno
A je to mišljeno, mrzlega do blokade?
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 7:47 pm
Napisal/-a clio05
Tud če bi hotel se ga ne da ker ima blokado z obrati, je novejši, mislim da nekje pri 2500 obrati. Ko se ogreje šele lahko vozim živahno.
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 8:33 pm
Napisal/-a Blinder
Verjetno je želel povedat, da je limitator na okoli 2500 rpm v neutralu.
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 16, 2025 8:52 pm
Napisal/-a mrtwelvetrees
Katalizator se bo zapacal, in potem čez tehničnega ne bo šel.
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: Če avg 21, 2025 6:15 am
Napisal/-a DePalmo
Sem imel Hondo HRV letnik 2000, 1.6 motor, 105 KM in mi je spila 1l na 500km.
RedBaron je napisal/-a:Valvoline je pred časom ponujal olje za motorje z visoko kilometrino. Morda poskusiš nekaj v tej smeri.
Sem pričakoval manjšo porabo olja ker je olje bolj gost. Ni bilo razlike, stran vržen denar.
clio05 je napisal/-a:Pozabil dopisat da na 200 km naredi plavi dimno zaveso, nekje 500m dokler se ne skadi, včasih tud že po 15km to naredi če ga vozim bolj živahno
To je še vredu, meni je naredila plavo zaveso vsakič ko sem ga peljal brez gasu in nato dodal gas, torej v dolino ali pa če sem se pripeljal do semaforja. Ko sem speljal, je za mano bil moder oblak.
Je pa tako kot so ti drugi napisali. Kurjenje olja pomeni da se bo zamašil katalizator in ne boš šel skozi tehničnega. Mojega se je spravilo, ampak je nato pregnil še tank za gorivo, takrat je pa avto šel iz ceste.
Popravilo ... hja, za mojega je bilo ocenjeno med 1000 in 1500 EUR, s tem da nisem našel mehanika ki se bi tega lotil. Vsak mi je povedal okvirno ceno, pa tudi takoj dodal da tega ne bo delal. Škoda da je imela te težave, ker sva s punco raje imela Hondo kot Ceeda (kateri je novejši, več opreme in več konjev).
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: Če avg 21, 2025 9:45 am
Napisal/-a jack86
Koliko prevozenih pa ima?
1.9 al 2.0 jtd?
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: Pe avg 22, 2025 4:53 am
Napisal/-a Kukec
Imel sem dva jtd-ja in še noben mi ni pil olja.. na interval max 2-3 deci tako da niti dolivat nisem rabil.
S tvojim motorjem je nekaj hudo narobe... Verjetno turbina če kadi plavo in papca olje.
Katero olje pa uporabljaš? Če ni turbina in je motor zjahan, beri:500.000km lahko probaš s kakšnim dodatkom oil leak stop.
Dolgoročno tudi dolivanje ni niti za denarnico sprejemljivo, tako da boljše da probaš rešit zadevo. Razen če delaš 5000 km na leto pa je vseeno če dodatno potrošiš 5L olja...
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 23, 2025 4:52 pm
Napisal/-a Ivan36
Polo 1.4 16v 2004 277.000 km 0 porabe olje motorja na interval 15.000 km
S-Max 1.8 TDCI 2007 317.000 km 0 porabe olja motorja na interval 15.000 km!
C5 III 1.6 HDI 152.000 km v 2700 km v moji lasti 1 mesec, 0 porabe olja od menajve leta 2024 2015 !
Re: Turbo dizel porabi 1l olja na 1000km
Objavljeno: So avg 23, 2025 10:03 pm
Napisal/-a jack86
Ivan36 je napisal/-a:Polo 1.4 16v 2004 277.000 km 0 porabe olje motorja na interval 15.000 km
S-Max 1.8 TDCI 2007 317.000 km 0 porabe olja motorja na interval 15.000 km!
C5 III 1.6 HDI 152.000 km v 2700 km v moji lasti 1 mesec, 0 porabe olja od menajve leta 2024 2015 !
Evo, tocno to je iskal avtor te teme. Bravo.