Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
alko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Pe nov 14, 2003 11:34 am
Kraj: MB

Skripanje v sprednjem delu avta

Napisal/-a alko Če apr 22, 2004 7:31 pm

Yo!

Eno vprasnje: iz sprednjega dela avta prihaja skripajoci zvok, ne glede na to, ali avto pospesuje, zavira, gre levo ali desno. To je skoraj sigurno nekaj z amortizerji. Tudi ce pritisnem na blatnik, se slisi skripanje.

Kaj bi bilo lahko narobe? Sumim na ono gumico ki je na amortizerjih...? Najglasneje je, ko avto amortizira, torej ko se pocasi premikas naprej in stisnes po bremzi.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če apr 22, 2004 7:53 pm

Pozdravček!

Očitno imaš res težave s prednjim vzmetenjem. Žal pa tvoj opis ne vsebuje dovolj podatkov za natančno diagnozo. Skoraj 100% je da je to starostna tegoba (beri dotrajanost). Možnosti pa sto tri.

Prva možnost. Ko je avtomobil popolnoma primeru navij volan v levo ali desno do konca in pozorno poslušaj od kod prihaja škripanje. Če se bo pojavilo je kriv ležaj amortizerja. To je tisti kos kovine in gume, ki pritrjuje amortizer na notranji blatnik.

Druga možnost je da so amortizerji v fazi odpovedovanja ali pa so tako slabi da so že zablokirali. Če so že povsem blokirani preveriš tako da avtomobil pritisneš navzdol. Če se enkrat zaziba je vse vredu če pa blokirajo se samo počasi vrne v prvotni položaj.

Tretja možnost je najbolj neprijetna ampak najmanj nevarna in draga. Pri počasni vožnji se včasih sliši puše, nihajnih rok. Do tega pride zato ker se gumijasti vložki izrabijo in začnejo škripati.

Lp Tristan01
 
Uporabniški avatar
alko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Pe nov 14, 2003 11:34 am
Kraj: MB

Napisal/-a alko Pe apr 23, 2004 8:11 am

yo

amortizer ne zablokira, ko ga pritisnes, lepo amortizira in se takoj vrne v prvotni polozaj. Vmes zaskripa, ko "amortizira". Ampak je najvecji hec, da to amortizerji skripajo samo, ko so segreti, oziroma ko se peljes nekaj casa. Takoj na zacetku, prvih 10-20 km ni slisat zvoka, tudi ko na "hladni" avto pritisnes ob blatniku, ne da nobenega zvoka. :?:

Tudi tega ni, da bi to opazil samo pri pocasni voznji. To dela ne glede na hitrost voznje, najbolj se pac opazi ko se pocasi premikas in stisnes zavoro. Takrat avto se pac zaziba, in takrat zaskripa najbolj glasno. IN to zato, ker samo takrat slisis ta zvok, da ni zvok iz okoli preglasen. :vrum

Ce ima kdo se kako idejo, hvala :pivo

LP
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Pe apr 23, 2004 8:20 am

Včeraj me je klicala moja ex deklina naj ji pridem nekaj pogledam na avtu. In glej ga zlomka čist isto stanje kot pri tebi. Ima pa golfa IV eno leto starega. Če ne prej bom jutri vedel točno kaj je blo narobe:wink:
Je pa ista finta, ko zabremzaš ali pa se pelješ počasi (le v tem primeru se sliši, ker drugače je že okolica preglasna) škripa naprej pri levem kolesu in to samo takrat, ko se vseskup ogreje. Tam do 10 km prevožene poti je vse tiho. Jaz sem tudi sumil amortizerje, ampak avto je praktično nov. Bom se pozanimal in javim :D
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
alko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Pe nov 14, 2003 11:34 am
Kraj: MB

Napisal/-a alko So apr 24, 2004 9:34 am

ok super, ce bos kaj zvedu :tipk :D
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Napisal/-a robertos_664 So apr 24, 2004 9:17 pm

Pri mojem starem Puntu je tudi škripalo. Bila je pa tako bizarna napaka, da peče glava. zrahljal se je vijak ki drži blatnik in je na spoju tako škripalo pri vsakem premiku avta, da se je slišalo daleč naokrog. samo ne vprašajte koliko časa sem porabil, da sem to ugotovil. :twisted:
 
lucky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 500
Pridružen: Pe feb 07, 2003 4:22 pm

Napisal/-a lucky So apr 24, 2004 9:26 pm

poskusi z WD-jem pošpricat malo VSE gumice nihajnih rok, če meha je to to...in ni nič hudega, vsaj pri meni je bilo tako.
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Ne apr 25, 2004 12:06 pm

lucky je napisal/-a:poskusi z WD-jem pošpricat malo VSE gumice nihajnih rok, če meha je to to...in ni nič hudega, vsaj pri meni je bilo tako.


Pri meni isto. Poskusi s tem.
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To apr 27, 2004 1:35 am

robertos_664 je napisal/-a:Pri mojem starem Puntu je tudi škripalo. Bila je pa tako bizarna napaka, da peče glava. zrahljal se je vijak ki drži blatnik in je na spoju tako škripalo pri vsakem premiku avta, da se je slišalo daleč naokrog. samo ne vprašajte koliko časa sem porabil, da sem to ugotovil. :twisted:


Heh dobra ideja.... ker men tud tko svinjsko škriple....... pa ni nič od kakih gumic al pa amortiterjev al pa kaj
BOm kr jutr pregledu da videm če je res to.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
alko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Pe nov 14, 2003 11:34 am
Kraj: MB

Napisal/-a alko Sr apr 28, 2004 8:12 am

woolff je napisal/-a:Včeraj me je klicala moja ex deklina naj ji pridem nekaj pogledam na avtu. In glej ga zlomka čist isto stanje kot pri tebi. Ima pa golfa IV eno leto starega. Če ne prej bom jutri vedel točno kaj je blo narobe:wink:
Je pa ista finta, ko zabremzaš ali pa se pelješ počasi (le v tem primeru se sliši, ker drugače je že okolica preglasna) škripa naprej pri levem kolesu in to samo takrat, ko se vseskup ogreje. Tam do 10 km prevožene poti je vse tiho. Jaz sem tudi sumil amortizerje, ampak avto je praktično nov. Bom se pozanimal in javim :D


woolfff je kaj novega? si zvedu kaj?
 
Uporabniški avatar
ZvoneCh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr mar 26, 2003 9:19 pm
Kraj: Winterthur /CH

Napisal/-a ZvoneCh Sr apr 28, 2004 12:33 pm

Če je A4, A6 pol so sprednje roke ki škripajo, vsaj po opisanem.

Ponavadi je tista kjer je amortizer gor na njo pripet.O tem je bilo veliko slišati in je poznana zadeva pri A4, A6,A8 in Passatih. ponavadi dela ko je toplo ne v hladnem stanju in ko je suho, pomeni v dežju preneha.
In škripa na vse konce, zavijanje, ovinki, in grbine.

Če se dela o A3 in Golfi imajo problem z gumicami na stabilizatorju, pomeni, tam kjer je stabilizator pripet na nosilec ( aggregatentraeger).

Pozdrav in velik užitkov ob taki glazbi
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov