Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a zk_eu Sr dec 14, 2016 8:34 am

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme, bom napisal kar v to.

Sem se preselil, pa mi je nekdo za dobrodošlico spustil pnevmatiko (slaba 2 tedna nazaj). Ne čisto do konca, ampak nekje do 1 bara, tako, da nisem opazil čisto takoj.

Dobro, ko opazim, takoj napolnim pnevmatiko. Pnevmatika drži čez vikend normalno tlak (sem jo 2-krat preveril, nazadnje v tisto nedeljo). Potem pa jo med tednom ne preverjam in pustim do prejšnjega petka, nakar se mi vseeno zdi, da vseeno ni tako napolnjena kot mora biti. Grem na črpalko in pnevmatika je ponovno spustila na 1,7 bar (polnim jih na 2.1). Dobro, upoštevaje, da je takrat ravno začelo se bistveno hladnejše vreme, pustila je nekje za 0,3 bara v 5 dneh (kar sicer ni veliko, lahko pa je dovolj, da ti dela težave).

Jaz jo sedaj od petka (ker mi je bencinska črpalka sprotna), vedno preverim in lepo drži tlak. Pa sem se dosti vozil vmes. Pa tudi šprical sem malo okoli robova feltne in po ventilu, če bi videl kaj uhajati in ni bilo nič zaznati.

Pnevmatike pa sem ime prej nameščene že slabe 3 tedne in ni bilo nobenih problemov s tlakom. Sem jih tudi vmes 2-krat preveril v vmesnem času.

Zdaj pa ne vem. Je to običajno in se mora zadeva (ponovno) malo usesti in mi je zato spustila? Naj še malo naprej preverjam in potem pustim ali je bolje iti k vulkanizerju?

LP.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a Firediver Sr dec 14, 2016 9:19 am

Koliko stare imaš ventilčke? Je vložek dobro privit?

Če ti je kdo kaj sabotiral, je vprašanje kako je to delal..preveri še notranji rob platišča, če nisi v tem času povozil kakšno udarno jamo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a P2008 Sr dec 14, 2016 9:34 am

Lahko ti je tudi prebodel bok pnevmatike...jaz bi šel vseeno k vulkanizerju, da se preveri.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a zk_eu Sr dec 14, 2016 9:28 pm

V eno grdo luknjo sem sicer zapeljal, vendar skoraj en teden pred tem nesrečnim dogodkom. Še to je bilo pri nizki hitrosti (15 - 20 km/h), ker je bila čista tema na enem parkirišču in sem jo res spregleda. Ostalo pa kar je pač normalno za naše ceste. Itak niso najlepše :).

Jaz sem sicer zelo dobro pregledal tako zunanji, kot notranji rob pnevmatike (tisti, ki meji k podvozju, da ne bo pomote), vendar nisem zaznal nobenih poškodb. Ventilov pa mogoče res že nisem nekaj časa menjal.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Puščanje gume

Napisal/-a grega983 Sr dec 14, 2016 9:53 pm

Felge so kovinske ?

Če ja, potem zna biti, da se je na enem delu, kjer pnematika nalega na felgo, pojavila rja
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a zk_eu Če dec 15, 2016 8:35 pm

Danes zjutraj sem jo še enkrat preveril in je spustila za 0,15 bara (glede na ostale pnevmatike), tako, da sem res potem popoldan po vašem nasvetu odšel do vulkanizerja.

Pnevmatiko je vulkanizer še malce bolj napumpal, šprical okoli in okoli, vendar ni bilo nikjer videti, da bi kaj puščalo :). Potem pa se je spomnil, gumo malce spustil in se je pojavilo. Kaj je bilo? Nalepka s črtno kodo od proizvajalca je hecala :D. Verjetno je pa ta, ki mi je spustil pnevmatiko, samo spodbudil zadevo. Vseeno sem menjal še tisti ventil, da je mir :).
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a motom Pe dec 16, 2016 7:52 am

Ce se vozi z napol napumpano gumo se prezvecijo boki in pri visji hitrosti gumo raznese. Meni jo je pri 180, avto pa je bil nadomestni vw. K sreci brez posledic, na ravnini, sem samo gas spustilin se je lepo ustavil brez zanasanja. Feltna ni dobila niti praske, profil je pa odpadel stran in ostalo le pol boka.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a zk_eu Pe dec 16, 2016 7:20 pm

Saj se nisem vozil s premalim tlakom v gumi. Samo puščala mi je in recimo, da sem jo moral na 2 dni dofilati. Preverjam tlak nekje na 14 dni oz. prej, če so velike spremembe temperatur. :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Puščanje gume

Napisal/-a lancia hf Po dec 19, 2016 6:29 pm

motom je napisal/-a:Ce se vozi z napol napumpano gumo se prezvecijo boki in pri visji hitrosti gumo raznese. Meni jo je pri 180, avto pa je bil nadomestni vw. K sreci brez posledic, na ravnini, sem samo gas spustilin se je lepo ustavil brez zanasanja. Feltna ni dobila niti praske, profil je pa odpadel stran in ostalo le pol boka.


Isto je meni naredilo pri 130 ............ drugače sem pa jaz v takih primerih pumpal gumo na 3 bare, če se ni popravilo v cca tednu dni je potem bila predrta ............... imel sem pa tri take primere, ko je puščala na robu in se sčasoma sama zalepila na platišče
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
dubman83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po dec 10, 2018 12:55 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a dubman83 Po dec 10, 2018 1:04 pm

Pozdravljeni,

nekaj časa že ni bilo nič napisanega na to temo bi rad nekaj dodal-vprašal.

Pred dobrim letom sem kupil rabljen avto. Na avtu so bile dobre zimske gume in slabše letne.
Takoj sem opazil, da puščajo sprednja leva in zadnja desna. Spomladi sem zamenjal zimske za letne in še vedno isti problem, na istih gumah. Pred enim mescem sem spet dal gor zimske. Pri zadnji menjavi sem vulkanizerju povedal za težavo in mi je zamenjal ventilčke na vseh 4 gumah.
Kljub menjavi ventičkov problem ostaja.

Kje bi lahko bila težava? Naj dodam, da imam na avtu ALU platišča. Gumi pa spustita v enem dnevu nekje 0,5bar-a. Nikoli pa se nikoli do konca ne izpraznijo. Če avto stoji cel teden spusti od 2,4 na 1,5...

Hvala in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a mrtwelvetrees Po dec 10, 2018 1:32 pm

Se pravi imaš vedno ista platišča, samo druge gume ?

Potem je problem v platiščih.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
dubman83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po dec 10, 2018 12:55 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a dubman83 Po dec 10, 2018 2:57 pm

tako je, ista platišča, druge gume in zamenjani ventilčki.
Kaj pa bi bilo lahko narobe s platišči, za jeklena so omenjali rjo, kaj je lahko narobe z ALU?

Hvala za odgovor!
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a gorazdkop Po dec 10, 2018 3:26 pm

Na aluminijastih ti lahko na notranjem robu naredi hrapavo površino. Na mestu, kjer naseda guma Verjetno zaradi oksidacije aluminija?
Imel sem tak problem, ko sem zbrusil do gladkega, je bilo ok
 
dubman83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po dec 10, 2018 12:55 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a dubman83 To dec 11, 2018 10:38 am

hvala za odgovore!

lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Puščanje gume

Napisal/-a joztom To dec 11, 2018 11:55 am

Greš k vulkanizerju. Snamete obravnavano gumo s feltne. Notranji rob feltne se skrtači s fino dratberšno na vrtalnem stroju ali z gumi kolutom na miniflexu za čiščenje pozicije lepljenja uteži na notranji strani feltne. Gumo pravilno namaže z analno pasto in čopičem in jo montira nazaj. V zapletenih primerih oksidacije ima TipTop posebno tesnilno pasto za ta rob. Centriraš in voziš.
 
dubman83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po dec 10, 2018 12:55 pm

Re: Puščanje gume

Napisal/-a dubman83 Ne jan 13, 2019 9:50 pm

sem peljal avto do vulkanizerja in so mi zadevo uredili. Ko sem vprašal kaj je bilo narobe mi je eden od delavcev odgovoril:" ništa, bile so prljave..." :D so pa na felni ostale sledi črne paste.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov