Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
someOne
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po dec 23, 2002 7:31 pm

Clio in luči

Napisal/-a someOne So dec 28, 2002 3:57 pm

Mene pa zanima, ali lahko zamenjam luči z gladkim steklom z mojimi lučmi na Clio 2, ki imajo luči z "ne gladkim" steklom??
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Clio in luči

Napisal/-a grehc So dec 28, 2002 9:32 pm

someOne pravi:
Mene pa zanima, ali lahko zamenjam luči z gladkim steklom z mojimi lučmi na Clio 2, ki imajo luči z "ne gladkim" steklom??


To misliš prejšni model cliota, ki ima dve izvedenke žarometov. Ja načeloma lahko, sicer ne vem v detajle, kako je z konektorji za žarnice, ki so tudi drugi ampak pomoje bi šlo.

Povej če mislim ta pravega cliota? Ker letnik je.
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Hoyt
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe jul 05, 2002 3:11 pm

Re: Clio in luči

Napisal/-a Hoyt So dec 28, 2002 10:02 pm

[img]http://www.brunoscar.com/carsamples/images/renault%20clio%203%20dörr.jpg[/img]
mislimo isto?
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Clio in luči

Napisal/-a grehc Ne dec 29, 2002 11:13 am

No dobro mislimo isto.

Zdej je tkole, po moji oceni tvoji žarometi svetijo zelo dobro, mogoče zaradi narebrenega stekla ne izgledajo tako lepo, sem se imel priliko peljati ponoči z cliotom, ki je imel žaromete kot bi jih ti rad dal gor. Lahko ti povem, da po moji oceni svetijo slabše kot tisti z narebrenim steklom. Ponavljam pa, da to niso žarometi z gladkim steklom kot jih imata recimo megane ali laguna ampak so to DE žarometi(tisti z lečo), ki pa se najbolje ne izkažejo tudi v drugih avtih ne, tko, da jih jest nebi menjal.
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Uporabniški avatar
clio (proton_freak)
Uporabnik
 
Prispevkov: 1423
Pridružen: To dec 03, 2002 7:31 pm
Kraj: Maribor

Re: Clio in luči

Napisal/-a clio (proton_freak) Ne jan 05, 2003 11:47 pm

someOne pravi:
Mene pa zanima, ali lahko zamenjam luči z gladkim steklom z mojimi lučmi na Clio 2, ki imajo luči z "ne gladkim" steklom??


Ti bi dal not z negladkim steklom zdaj imaš gladke z dvema žarnicama?
Dokler se kadi je dobro!Ko se pa neha pa je sranje!
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Re: Clio in luči

Napisal/-a grehc To jan 07, 2003 8:27 am

SAFRANE pravi:
hm.....zdek tko bom rekel: da se to izvesti -seveda.
drugače maš pa fimre v nemčiji ki vse te variante prodajajo
npr.: D&W
zanimivo kaj pravi grehc --ker v bistvu ravno vsi najdražji avtomobili
( npr: a6-5serija-eklassa-omega-maxima-safrane-a8-7ica-sklassa-itd.)
majo luči z lečo-res da je v večini to samo v kombinaciji s xenonom ampak nekateri (a6-omega-lexusGS) majo pa tud halogenke preko leče-

zato jest mislem da če dajejo leče v najdražje in najboljše avte pol MORE boljš svetit.--->res je pa vprašanje kolk se to pozna na enem clio-tu odnosno ali se ti splača vložiti ta denar(ker sigurno to ni zastonj)-->že mene zej mal srce boli pa bom dal 500 EUR za komplet xenon od helle za safrane-a.

ampak prav žaromet menjat-to je pa najbrž res kr drago
povem ti lahko za primerjavo moj primer; če bi hotel dati v safranea prav original xenon komplet bi moral menjati tudi žaromete (ravno zaradi leče) in bi me vse skupaj prišlo skoraj 400.000
( 2x60.000 sit za xenon žarnice + 2x 120.000 sit za cel žaromet + 2x predgrelca + vas napeljava in nastavki ca. še 40-50.000sit)
kr hudo ane?
res je da mam jest safranea----sam ne pozabi oba pa mava RENAULT in deli so najbrž za vse dokaj dragi.
vpr. če se ti splača?(moje mnenje)



DE(tisti z lečo) žaromete dajejo v te avtomobile zato, ker so sami žarometi premajhni, da bi bili brez leč še znotraj predpisov, sej ne pravim, da svetijo tko slabo samo voznik ima občutek, da svetijo slabo, ker imajo zelo ostro mejo med osvetljenim delom in neostvetljenim delom ceste, v primerjavi z njimi so FF(z gladkim steklom), monogo boljši, kar primerjajte recimo kako svtijo žarometi golfuIV ali pa A4, seveda oba brez xsenona. Za xsenonske se bolje obnesejo DE žarometi, ker precej manj bleščijo, kar je pri xsenonkah lahko problem, čeprav se pojavljajo avtomobili kot so Laguna in volvo S4, ki imajo xsenonke v FF žarometih.
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov