Stran 1 od 1

Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Pe maj 28, 2004 7:23 am
Napisal/-a StMatX
Mene pa zanima kolko vpliva na porabo ce mas luknjo na kolenu.Avto ma tudi katalizator?

LP

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Pe maj 28, 2004 7:38 am
Napisal/-a nightrider31
StMatX je napisal/-a:Mene pa zanima kolko vpliva na porabo ce mas luknjo na kolenu.Avto ma tudi katalizator?

LP



odvisno na katerem levem ali desnem :lol: :lol:

sory se nisem mogel zadrzat :twisted:

Objavljeno: Pe maj 28, 2004 9:43 am
Napisal/-a jaz2di
Se opravicujem ker namesto odgovora sprasujem.....ampak:
Kaj je ta luknja, je to v auspuhu?
Zakaj bi jo clovek sicer hotel imet? (brum, brum)?
No, saj mogoce jo imas neprostovoljno...meni zadnje case avto cudno brni ce dam po gasu.....in nazadnje ko se mi je to dogajalo je po kakem tednu auspuh dokoncno pocil narazen.

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Pe maj 28, 2004 1:28 pm
Napisal/-a lisko
nightrider31 je napisal/-a:
StMatX je napisal/-a:Mene pa zanima kolko vpliva na porabo ce mas luknjo na kolenu.Avto ma tudi katalizator?

LP



odvisno na katerem levem ali desnem :lol: :lol:

sory se nisem mogel zadrzat :twisted:


LOOOOOOOOOOOL

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Pe maj 28, 2004 2:18 pm
Napisal/-a zupi13
lisko je napisal/-a:
nightrider31 je napisal/-a:
StMatX je napisal/-a:Mene pa zanima kolko vpliva na porabo ce mas luknjo na kolenu.Avto ma tudi katalizator?

LP



odvisno na katerem levem ali desnem :lol: :lol:

sory se nisem mogel zadrzat :twisted:


LOOOOOOOOOOOL

sj sm jst tut mal blesav gledal!

Objavljeno: Sr jun 02, 2004 9:30 pm
Napisal/-a StMatX
Ja na zalost ne vem kak vi temu pravite.Mi pac temu recemu koleno :wink:

Kaj pa bi mi lahko vplivalo na porabo.Imam Ford Orion - a 1.6 Si 105 KM.Prej mi je pil okoli 8 - 9,sedaj pa tam okoli 10-11.

Kaj bi lahko blo narobe?Katalizator?Pa kaj se bolj splaca, obnoviti katalizator ali univerzalnega nabaviti.Baje je boljse obnoviti.

Objavljeno: Če jun 03, 2004 9:42 am
Napisal/-a jky
koleno, to mislis tam med kolektorjem in katalizatorjem (taka pregibna cev, pletena)?ž

Sicer je pa tako, od mašine do katalizatorja ni glih najboljse met luknje, ker se bo poznalo na porabi.

Objavljeno: Če jun 03, 2004 12:52 pm
Napisal/-a StMatX
jky, ja natanko to mislim.

Hvala

Objavljeno: Če jun 03, 2004 1:44 pm
Napisal/-a mazda-mx3
kompenzator torej?

Ma to zamenjas za par k SIT.

Objavljeno: Če jun 03, 2004 2:02 pm
Napisal/-a krentip
A če maš vodo v kolenu je poraba tud kej višja? :D

Objavljeno: Če jun 03, 2004 2:11 pm
Napisal/-a woolff
Ven ti jo morajo potegniti, drugače pa v kolenu ni vode v enem ali drugem :lol:

Objavljeno: Če jun 03, 2004 2:39 pm
Napisal/-a *bojci*
To ni zabavni kotiček...

Poraba je lahko večja v primeru, če je lambda sonda za to luknjo oziroma kje pred katalizatorjem. Pri povečanem kisiku pri auspuhu lambda sonda uravnava elektroniko tako, da misli, da izgoreva premajhna kocentracija goriva, zato večja poraba. Vsaj logično mi je tak....

Objavljeno: Če jun 03, 2004 10:10 pm
Napisal/-a Ruff_RydeRR
ja boyc se podpišem pod tvoje razmišlanje :)

Objavljeno: Po jun 07, 2004 4:19 pm
Napisal/-a StMatX
Aha,ker vedno ko pospesujem se avto zaganja, kao da ga dusi nekaj, sploh ni pospeskov.

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Če mar 03, 2011 1:09 pm
Napisal/-a gecco
Da ne odpiram nove teme bom kar tole uporabil, upam da ne bo noben zameril, saj vprašanje je v stilu naslova :)
Zanima me, kaj bi bili lahko problemi pri mašini, ki drugače normalno deluje, da bi bila preveč požrešna. Po pravic povedan, vedno se čudim ko ljudje pišejo kakšno porabo imajo, sploh ko se oglasi kdo, ki vozi isti avto z isto mašino kot jaz pa navaja tudi po 2L nižjo porabo. Kako hudiča! :evil:
No, da mal več povem, gre se za AR 159SW 1.9 JTDm (150km). Porabo imam tm z normalno vožnjo (mogoče tretjina tanka da je daljše vožnje, ostalo so kratke ture po 10-15km...služba pa domov) 8.2L (deci gor dol). Ko sem poskušal šparat (nobenga priganjanja, mirna pospešvanja, v doline vedno v visoki prestavi...bla bla, pač mirna vožnja) sem jo spravil na 7.8 (pa še to je bilo takrat več vožnje po AC kot običajno).
OK, avto je težak, 1.7tone sam avto + 3 potniki in še kaj pa nanese precej. Ture so kratke, prekratke za dizla, glih tolk da se dobro segreje do službe. Kaj imajo ti dejavniki res lahko tako velik vpliv? Ker meni se bo zmešal če bom slišal še koga z istim avtom pa da bo vplil okol kako mu 6.2-6.5 žre :evil:

Vsi ti podatki ki sem jih napisal so pridobljeni na zimskim 205/55/16 gumah, bolš da letnih 235/45/18 sploh ne omenjam :)

Zdaj pa me zanima, ima kdo kako idejo, je ta moja poraba normalna glede na dejavnike ali bi lahko kaj pogledal okoli mašine če kaj ne štima...kot sem napisal, mašina dela bp in odlično!

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Če mar 03, 2011 1:59 pm
Napisal/-a dask
Kot prvo moraš za realnost navedb vseh ostalih dodat kakšen liter. Folku kar prihaja, ko se hvalijo, kako malo jim porabi avto. Nekateri po moje vozijo kantice s sabo, da odtočijo iz tanka višek po daljši vožnji.

ON topic: meni se poraba zdi kar realna, glede na kubaturo in večinsko vožnjo z neogretim motorjem.

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Če mar 03, 2011 2:09 pm
Napisal/-a pskoda
Foter ima bravota z isto mašino in mu pije okrog 7,5l ampak moraš vedet, da avto je dosti lažji in v večini se vozi sam

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Če mar 03, 2011 2:32 pm
Napisal/-a Energetik81
Kot vedno predlagam - tankaj polno, se nekega dne brez vetra in gužve zapelji po AC recimo 100km v obe smeri in spet tankaš polno ter izračunaj porabo. Vozi čimbolj konstantno 100-110km/h v najtežji prestavi.
Če se boš s tem močno približal tovarniško deklarirani relacijski porabi, je vse OK in je za visoko porabo kriv samo tvoj način vožnje oz. mrzel motor.

Re: Koliko vpliva na porabo?

Objavljeno: Če mar 03, 2011 3:31 pm
Napisal/-a ~toMmy~
Nekaj časa sem se tudi sam vozil po Lj 5km do šihta čez zimo s Passatom 1.9 TDI 101KM. Ko je bil večji minus, je bila na cilju povprečna poraba tudi po 10l, mraz in kratke relacije enostavno naredijo svoje pri dizlih. Po cca. 10km prideš verjetno ravno do točke, ko začne poraba konkretno padat, takrat ga pa ti že ugasneš. Če je relacijska ob "normalni" vožnji kakšen liter višja, kot pri tistih najbolj varčnih, je to še vedno čisto vredu. Recimo na Passatu je bila moja najnižja poraba 5.3l po 20-60km, za "normalno" vožnjo lahko na tako razdaljo takoj dodaš kakšen liter, tudi dva, če ga malo pritisneš.

Taki, ki imajo rekordno nizke porabe zaradi jajcanja (in daljših relacij), so pa tisti, ki jih še ob svoji najbolj varčni vožnji dohitim oz. prehitim. No če se v službo vozijo v tekoči koloni ravno ob prometni konici in ni možnosti za prehitevanje oz. se prepustijo toku, ker se konec koncev racionalno gledano ne splača gonit za 5-10min plusa, potem tudi ni problem zbit kakšen liter ali več.