Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a coco66 Če mar 09, 2023 7:16 am

Morda pa ti kakšen kabel nagaja
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius Če mar 09, 2023 5:28 pm

Danes se je pojavil nekaksen kovinski ropot med voznjo, slisi se kot tktktkt, vec obratov ima intenzivnejsi je zvok. na prvo uč mehanika naj bi se slisala odmicna gred, lucka za olje pa je seveda prizgana ob vsakem ustavljanju in ugasnjena vsakic ko se spelje.. mehanik pravi, da je lahko problem priziganja lucke zaradi okvarjene odmicne gredi. drug teden gre avto k mehaniku, vmes pa ne bo kaj veliko vozen, ker imam sluzbo blizu.. kaj menite?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Fan Če mar 09, 2023 6:38 pm

Že par postov nazaj se je spraševalo o pritisku olja .... Če so ležaji obrabljeni na odmični gredi, bi manometer pri ogretem motorju in v prostem teku pokazal premalo pritiska olja. So se pa lahko obrabili "nokli" na odmični gredi, zaradi premalo mazanja, ali pa "dročniki" enostavno nimajo dovolj olja. Pa smo spet na začetku .... koliko je manometer pokazal pritisk olja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 09, 2023 8:04 pm

titanius je napisal/-a:Danes se je pojavil nekaksen kovinski ropot med voznjo, slisi se kot tktktkt, vec obratov ima intenzivnejsi je zvok. na prvo uč mehanika naj bi se slisala odmicna gred, lucka za olje pa je seveda prizgana ob vsakem ustavljanju in ugasnjena vsakic ko se spelje.. mehanik pravi, da je lahko problem priziganja lucke zaradi okvarjene odmicne gredi. drug teden gre avto k mehaniku, vmes pa ne bo kaj veliko vozen, ker imam sluzbo blizu.. kaj menite?

Poglej če je mehansko vse uredu (dovolj olja in ustrezen pritisk) ne bo nobene škode za motor. Glede na to da se je zdaj pojavil "nekakšen kovinski zvok" imaš več kot očitno že "mehanski problem" ki je sem skoraj siguren posledica tega da je motor laufal s premalim pritiskom olja in je zdaj kar je. Par let nazaj je pri prijateljevem bmwju 116 bencinc ravno tako prižigali lučks pri ogretem na minimum pa so menjali olje pa filtre pa ps je občasno delal z kovinskim zvokom pa vsi pametni. No potem me pa kliče iz Italije na avtocesti je bil ribato...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius Če mar 09, 2023 8:09 pm

tocnih podatkov o pritisku nimam, lahko samo povem kar mi rece mehanik.. in njegove besede so da je pritisk zadosten. drug teden mu ga pustim pa naj pregleda.. odmicna gred je v garanciji kot sem videl na papirju, tako da ce bo kaj na tem ne bom imel kaj vecjega stroska.. kako premali pritisk olja ce je oljna pumpa nova pa se na nekem pregledu je bila pred montazo in so potrdili da je pumpa uredu?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 09, 2023 8:15 pm

Pr temu kolegu je bilo zamašeno sito v karterju kjer vleče olje. K maš enkrat zariban motor hitro prideš do diagnoze kaj je šlo narobe. Neki podobnega kot na Discovery "seconds before disaster" pač če bi se takrat bolj posvetili bi mu prisparali 5k eur...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Pritisk olja

Napisal/-a danci1973 Pe mar 10, 2023 8:24 am

titanius je napisal/-a:kako premali pritisk olja ce je oljna pumpa nova pa se na nekem pregledu je bila pred montazo in so potrdili da je pumpa uredu?

Pumpa še zdaleč ni edino, kar vpliva na pritisk olja.

Predstavljaj si cev za zalivanje vrta - tisto, ki ima po dolžini vse polno majhnih luknjic. To cev priklopiš na pipo in če imaš dovolj pritiska (=dobra pumpa), voda šprica ven pri vseh luknjicah. Zdaj si pa predstavljaj, da 5 cm od pipe narediš eno večjo luknjo - kaj se bo zgodilo s pritiskom na preostalih luknjicah?

No, tako nekako deluje tudi pritisk olja v motorju, le da je bolj kompleksno in je še več možnosti za težave.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius Pe mar 10, 2023 6:11 pm

Klical b-innovo, sem mu razĺozil kaj vse se je delalo do zdaj pravi nc od tega, motorna gred ter lezaji, pravi da je ze vec avtov s to tezavo imel in da je menjava tega resila problem. Se bo pozanimal kako je z garancijskim popravilom.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 Pe mar 10, 2023 10:22 pm

Kolk kilometrov ima. Poznam primer ko se je dejansko pripeljal pred trgovino ko je prišel nazaj enostavno ni obrnilo motorja. Sam tisti je imel čez 400k...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius So mar 11, 2023 4:22 pm

256k, js sm naredu 5500 odkar ga imam. hah za tist kovinski zvok.. srauf povozil z gumo in je on delal tktkt ob voznji, drug dan je guma cisto spustila
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 So mar 11, 2023 6:46 pm

Razumem, da nekdo zvok glasne gume zamenja z tuljenjem kolesnega ležaja . Sam da nisi sposoben ločit kovinskega zvoka ki prihaja iz motorja in zvoka ki ga dobiš k imaš nek tujek v gumi se malo vprašam o tvojem razumevanju mehanike...A nisi napisal da zvok z obrati narašča. Ti ni padlo na pamet da če avto stoji inx mestu in nimaš tega zvoka tudi ko pohodiš gas, da ne prihaja iz motorja?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius Ne mar 12, 2023 12:22 am

Tud mehanik se je zapeljal in ni sploh omenjal da bi kaj blo z gumami narobe, v prostem teku pa itak ni bilo nic slisat. me prav zanima kako bi ti na to gledal ko bi vozil tako kar naenkrat s takim zvokom in bi s tem ko visas hitrost ropot bil vse glasnejsi.. gume so bile na prvo ok, logicno sem pregledal na hitro gume preden sem sel do mehanika in ni blo vidt nc..

pustmo zdaj te gume, problem je se vedno lucka za olje ter koliko smiselno je sploh se menjavat kaksne komponente al enostavno probat poiskat drug motor prek garancije..
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 Ne mar 12, 2023 8:22 am

Jaz bi prvo šel po mnenje k nekomu ki ima te motorje v "malem prstu" in se potem odločil
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pritisk olja

Napisal/-a Kristjan123 Ne mar 12, 2023 8:36 am

Tud mehanik se je zapeljal in ni sploh omenjal da bi kaj blo z gumami narobe, v prostem teku pa itak ni bilo nic slisat


Ravno to ti pravim mehanik, ki zvok gum pripiše motorju meni ne bi stikal po avtu. Poglej škoda o tem debatirat, ker za vsak, ki ima vsaj malo predstavo kako stvari v avtu laufajo se samo smeje... imam občutek da je mehanik dosti kriv zato, da se zmeraj nimaš točnega vzroka tvojih težav.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius Ne mar 12, 2023 8:50 pm

Tega mehanika so mi dolocili z garancije tako da kaj veliko izmisljanja mi tu ne preostane, ce hocem zadevo resiti prek garancije in ne samoplacnisko.. ravnokar berem tuje forume, kjer sem prebral da naj bi ta avto imel dva senzorja pritiska olja in da je treba zamenjat oba skupaj in ne posamezno. Kdo ve kaj o tem?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pritisk olja

Napisal/-a titanius So jun 17, 2023 6:23 pm

Sem cisto pozabil kaj napisat tu. Avto se je zrihtal v tujini samoplacnisko, nisem sprejel pogoje garancije motive service da dam 1500eur svojega vložka. Oljno pumpo so tu menjali ampak ravno nekih dveh podložk niso in tam se je izgubljal pritisk ter zamenjali so se ležaji odmične gredi. Spodaj je začel biti masten ker so mi tu na garancijskem popravilu slabo sestavili karter, tako da garancijskega popravila ne mislim delat nikoli več.Avto dela kot je treba. Je pa avto bil na popravilu 16dni in so se namučili odkriti napako. Strošek 550eur.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Pritisk olja

Napisal/-a D12J12 So jun 17, 2023 7:06 pm

To je najhuje, ko iščeš napako v manjkajočih delih :roll:, sploh pa če je teh črpalk malo morje in so nekatere podložene in druge ne. Samo da sedaj dihta :D .
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov