Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jacques33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne feb 14, 2010 9:36 am
Kraj: Dolenjska-Gorenjska

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a jacques33 To avg 02, 2011 3:15 pm

Zdaj ne vem, kako ie pri Fordu urejeno z garancijo, ampak npr. pri Hondi velja v času tovarniške garancije tudi garancija na lak. Če je pri Fordu tudi tako, potem se nimajo kaj izmikati s popravilom pod garancijo. Mislim pa, da z zamenjavo avtomobila ne bo nič, ker tu velja tista fora, da mora biti avto na popravilu več kot 45 dni ali nekaj podobnega. Če se motim, naj me kdo popravi, vsekakor pa natančna preučitev garancijskih pogojev ne bo škodila.
Zoom Zoom
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a black To avg 02, 2011 5:45 pm

Vem, nekateri me bodo napadli kot stekli psi...

Ne, to ni posledica ptičev. Tej napaki se reče Ford. Ni prvi ford, ki se ''tovarniško'' lušči...
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a WMB To avg 02, 2011 5:52 pm

black je napisal/-a:Vem, nekateri me bodo napadli kot stekli psi...

Ne, to ni posledica ptičev. Tej napaki se reče Ford. Ni prvi ford, ki se ''tovarniško'' lušči...



Se strinjam. Včasih so mu rekli nemški jugo...ampak res.

Definitivno pa sem se sedaj spomnil moške izjave:
Avto, pes in zvočniki morajo biti nemški, baba pa je lahko iz kjerkoli :)
Seveda to ne drži pri Fordu in Oplu.
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a Polo78 Sr avg 03, 2011 10:56 am

Nevem no, da se po 3 mesecih lušči nov avto, to ne more bit od ptičjih drekov. To je napaka pri lakiranju ali pa slab lak, vsekakor tovarniška napaka, ki ti jo morajo priznati pod garancijo!

Kar se pa Forda tiče, mama ima 7 let staro Fiesto, parkirano pod (ne)milim nebom, tudi od ptičjih drekov večkrat usrano pa nikjer niti najmanjšega znaka o kakem luščenju ipd. Zato je posploševanje, da se to dogaja samo Fordom, spet ena tipična značkarska fama. Jaz sem že tudi na lastne oči videl, kako se je na zadnji havbi BMW-ja serije 3 (prejšnji model) luščil lak in kaj zdaj?! Da niti ne omenjam takih in podobnih primerov pri "das auto". Danes ni praktično nobena znamka imuna pred takimi primeri. :idea:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a berlonso Če avg 04, 2011 9:09 am

hvala za komentarje...
jah to je prvi Ford pri hiši, in ker nisem opazil kakih slabih komentarjev se mi zadeva ni zdela slaba, pa še pelje se lepo.
u torek ali sredo gremo nazaj in bomo videli za kaj se bo šlo. rekli so da so jih prodali malo morje (novih Fiest, kar se vidi tudi na cestah), ter da je to prvi taki primer. zgleda ko neka napaka v proizvodnji, zato me še bolj skrbi kaj se bo še nabralo na njem. morda pa je bil delan v petek, ob 14.55 :D .
že ko smo pri izdelava, na plastiki od pokrovčka desne luči v motornem prostoru je nalepka, kjer piše datum in uro proizvodnje, ter made in Czech Republik - sklepam, da je takrat bila narejena luč, ker se na Fordu hvalijo da so Fieste nemški avti, iz Kolna.
tista o moški izjavi me je pa nasmejala :lol:
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a ales66 Če avg 04, 2011 9:25 am

Od ptičjih iztrebkov ponavadi nastanejo razjede. V najhujših primerih primerih požre lak in barvo. Pa z barvo se ukvarjajo ličarji ne kleparji.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a berlonso Če avg 04, 2011 9:41 am

rekel je da imajo kleparja, tako da sklepam je to kak privatnik povezan z njimi, ki je klepar in ličar, ali pa v servisu zaposlen, ravno tako možakar, ki obvlada oboje. berem pa na Ford forumu da taka dela opravijo površno in na hitro. zadeva se zna ponavljat, to je problem.
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a Matko37 Pe avg 05, 2011 7:46 am

Moja sodelavka je kupila novo Fiesto in je bla z njo že enih 9x na servisu, avto pa star 5 mesecev. Skoz ji gorijo neke kontrolke za delvoanje motorja, potem se ji je zgodilo, da ni šlo šaltat, da se je samo v drugi vozla, ko pa pripelje na servis pa spet normalno. avto ji ne vžiga, potem ji je steklo olje iz menjalnika - pred mehaniki na servisu, ko je prišla po avto, potem so ji to porihtali in ji spet na servisu ni vžgal, ko je prišla po njega. Servis pa nima pojma in kar nekaj na slepo popravljajo. Katastrofa! Prodaj raje, dokler še kaj dobiš zanj in dokler še nisi preveč izgubil na avtu!
 
Uporabniški avatar
damek1a
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Po jan 10, 2005 4:48 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a damek1a Pe avg 05, 2011 7:57 am

V takih primerih se menja servis. Kolega imel par napak na precej novem avtu, ki jih je želel rešiti. Gre na prvi servis... stokajo, se kao nič ne da urediti, tako pač je, proizvajalec ne prizna napake, itd. Malo pobrska po internetu, najde en servis, ki ga priporočajo. Gre tja in uredijo vse na garancijo, brez kakšnih koli komplikacij. Na koncu vse ok, vsi zadovoljni. Ni mi jasno, da o lahko take razlike med posameznimi (pooblaščenimi) servisi.
nič ni tako dobro, da ne bi moglo biti boljše!
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a tiguan Pe avg 05, 2011 10:36 am

Moji bivši avto polo se mu je luščila streha + havba, avto je bil že od novga orginal, nikoli karamboliran, če bi hotel popravit ni druge kot ponovno štrihanje, stane pa m2 okol 120 evrov pri popoldancu, ni več tistih, ki bi to naredil za pol ceneje, sicer pa tud kvaliteta šteje, kaj mi nuca 50 evrov na m2, če je pomaranča. Sem videl na bratovem golfu, kako je en domač ličar super prfektno naredil preliv na havbi, ma ni se vidlo NIČ. To je kvaliteta.
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a berlonso Pe avg 05, 2011 10:47 am

sej če bo kavlitetno popravljeno, da se ne bo vidlo in da se ne bo ponavljalo me ne moti preveč, ker nekako sva ob nakupu računala da bo pri hiši dokler bo zdržal. spraševal sem okoli in so vsi hvalili te nove Fieste, da glede na to koliko je prodanih, ni praktično nič težav. zgleda smo ga ravno mi dobili z "zje..nim" lakom, pač take serije prinesejo s sabo tudi slabosti. če bo stvar kvalitetno popravljena, je lahko tudi pozabljena, vendar ko berem na Ford forumu ko vozijo ljudje popravljat rjo, so bolj kot ne razočarani. garancijo ima 4 leta, tako da če bi bilo slabo popravljeno, sumim da bi se ponovilo v tem času ne?

@matko37, tvoja sodelavka zgleda da je naletela na še slabšo varianto, se lahko komot postavim v njeno kožo in vem kakšno je razočaranje. upam, da ji na kakem servisu stvar kvalitetno poštimajo pod garancijo (predlagaj ji naj menja servis).
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a Black_Racer® Pe avg 05, 2011 8:58 pm

Možnost luščenja laka je ptičji drek ampak to ni ne od vrabcev niti od golobov ampak je za to kriv kakec od morskih galebov ki razjeda od laka do baze in tudi pločevino če treba,meni je še na zadnjo luč ki je iz pleksi stekla topilo in so nastali na njej mehurčki kot da bi z ognjem jo žgal to vse dela ta kakec od galebov tako da se je za zamisliti če se splača puščati kakece na avtu ;)
Je pa še par drugih opcij če je bil tam avto barvan da je bilo med barvanjem baze in laka predolgi čas čakanja in potem se ne sprime dobro skupaj (na taki način se lušči kar nekaj mercedezev so imeli to serijsko napako),so pa tudi možnosti nekvalitetnega laka ali podobno. Tretja opcija je tudi če ti je od kamenčkov obtolklo in potem z premočnim curkom vapa dol neseš lak,...
1 3 5
2 4 6 R
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a pleomax Po feb 13, 2017 12:01 pm

Si bom izposodil to temo. Skratka na slabe 3 leta starem avtomobilu sem danes opazil to kar se vidi na sliki. Kaj je narobe s tem? Garancija na lak je 3 leta sicer. Pojavlja se le na havbi in sicer je nekje 10 takšnih krogcev.
Priponke
20170213_104206-600x800.jpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a pskoda Po feb 13, 2017 12:33 pm

Kamenčki?
Lp
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a mardy Po feb 13, 2017 12:43 pm

To so udarci od kamenčkov, ki so ti naredili luknjo samo v laku oz. barvi, zahvali se lokalnim cestnim službam. Vsak avtoličar ti bo tole vedel sanirat - ponoven nanos laka/barve na prizadeto mesto in poliranje.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: LUŠČENJE LAKA NA HAVBI IN STREHI

Napisal/-a pleomax Po feb 13, 2017 1:28 pm

Uh tako občutljivi so tile novejši avtomobili. Ta stari so več zdržali :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov