Stran 1 od 1

ropot v podvozju

Objavljeno: To avg 24, 2004 2:42 pm
Napisal/-a marko stare
Kolega je postal lastnik Lantre 1,6 gls letnik 1996 avto je sicer zelo dobro ohranjen prev. samo 80.kkm moti pa ga edino neki čudni ropot v podvozju spredaj in zadaj, ko se pelje napr. po tlakovani cesti ali če so kratke zaporedne grbine drugače po normalni cesti je ok(še huje je če je makadam) je pa res da se je bivši lastnik vozil do doma cca 1 km po makadamu. Kje bi naj bil vzrok po vaših izkušnjah. 8) :?:

Objavljeno: To avg 24, 2004 2:47 pm
Napisal/-a lucky009
lahko so gumice stabilizatorja al pa končniki stabilizatorja

Objavljeno: To avg 24, 2004 2:54 pm
Napisal/-a marko stare
možno, vendar se ropot sliši spredaj in zadaj....nekoliko bolj spredaj :(

Objavljeno: To avg 24, 2004 6:25 pm
Napisal/-a dobek
marko stare je napisal/-a:možno, vendar se ropot sliši spredaj in zadaj....nekoliko bolj spredaj :(


lahko kolega probam dobit, je mel ene podobne probleme na wagonu, pa ce se prav spomnim je bilo nekaj na izpuhu (bom ga pa za ziher se enkrat vprasal)

Objavljeno: To avg 24, 2004 7:19 pm
Napisal/-a music_man
Zapelje ga naj nekam in naj ga dvigne ter pogleda kaj je narobe.
Pr men je biu slab amortizer pa je to ropotal. Slisal se pa je k d povsod ropota. Bil pa je samo zadnji desni.

Objavljeno: To avg 24, 2004 7:47 pm
Napisal/-a Templar
Jaz sem mel točno ta problem en mesec nazaj. Avto ma 210.000prevoženih

To so gumice na končnikih. Po možnosti so spustile konec koncev je avto star 8 let in zgib je začel rostat al pa se je not nbral prah. Novi originalni končniki so nekje 5-6.000 po kosu. Sem pa moral počakat na njih ene štiri dni ker ponavadi menjajo par, loleki pa so meli samo enega sprednega in enega zadnjega :?

Objavljeno: To avg 24, 2004 9:17 pm
Napisal/-a marko stare
hvala za nasvete najverjetneje bo nekaj od tega na psu...no sicer pa še ni tako kritično. :D

Objavljeno: Če avg 26, 2004 8:50 pm
Napisal/-a torstorm
zakaj bi menjal brezveze par,menjaj samo tistega ki ma luft v zglobu

Objavljeno: Pe avg 27, 2004 7:12 pm
Napisal/-a marko stare
Kakšne gumice so to na končnikih,če je v končniku feler se mora verjetno zamenjat celi, mislite verjetno na gumi bloke-ležaje ki držijo špurštango a ne? :lol:

Objavljeno: So avg 28, 2004 9:51 am
Napisal/-a torstorm
dvomim da je to kaj misliš šlo pri teh kilometrih.Poglej spredaj pri stabilizatorju kjer je pritrjen je gumica okrog pa podložka (zaobljene oblike).Ponavadi ta podložka se obrabi in se matica potegne skoz njo ali pa ko je podložka že tanjša nastane luft med gumico in matico in ti vijak s katerim je pritrjeno drajsa .Prej sem mel tak avto pa je bilo to hin.Slišalo pa se je kot da bi mi kaj večjega spodaj odtrgalo.

Objavljeno: So avg 28, 2004 7:23 pm
Napisal/-a marko stare
Templar a imaš lantro? :roll:

Objavljeno: So avg 28, 2004 7:25 pm
Napisal/-a Templar
marko stare je napisal/-a:Templar a imaš lantro? :roll:


Ja, zakaj?

Objavljeno: Ne avg 29, 2004 10:00 am
Napisal/-a marko stare
Ker veš kako je pritrjena špurštanga pri lantri-mislim da je vpetje malo drugačno kot pri ostalih a ne? :)