Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
punto94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če apr 01, 2004 8:40 pm
Kraj: Trbovlje

Punto 55S, dovod toplega zraka

Napisal/-a punto94 Če okt 14, 2004 9:14 am

Pozdravljeni !
Imam omenjeni avto letnik 94 , se malo pa bo imel 100 000 prevozenih. Imam sledec problem nevem kako naj nastavim regulator za dovod toplega ali mrzlega zraka(za v vplinjac), sedaj imam dovod toplega zraka cisto zaprtega pa me zanima ce je to uredu kljub temu da se je zunaj kar preces shladilo. Moram dovod mrzlega zraka zapreti in odpreti dovod za topel zrak, se to pozna pri porabi ?
Aja kaksno olje pa naj uporabim pri menjavi ki bo pri 100 000Km, do sedaj sem uporabljal ESSO 10W-40 ?

Hvala,

Marko
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če okt 14, 2004 11:16 am

Kok se men dozdeva je to skoraj enak motor ko p u jugičo..... in na jugičo sem mel jaz celo zimo dovod mrzlega zraka (pa mislim da monster ma podobno) pa nikol blo kakih blemov.
Za olje pa u knjižico poglej al pa bo še kdo drug povedu.Drgač jaz skoz uporabljam castrol gtx3 0-50
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Flok1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:00 am

Napisal/-a Flok1234 Če okt 14, 2004 12:19 pm

Samo toliko: Punto 55 ima single point injection (SPI) enotočkovni vbrizg goriva, tako, da je samo blok motorja isti kot pri Yugo-tu (vplinjač), ne vem pa kje si pobral, da hočeš menjati dovod hladnega in mrzlega zraka?!? (kje, zakaj, na kakšen način,...)
 
punto94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če apr 01, 2004 8:40 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a punto94 Če okt 14, 2004 12:38 pm

To sm tako reku uplinjac, vem da ima eno tockovni ubrizg... Zanima me kako se pozna ce mas cez zimo kot sem napisu spelan samo mrzel dotok zraka, kajti lahko nastavis tako da ti ga masina pogreje...Zanima me predvsem ce se pozna na porabi, ce mogoce kaj skodi masini...? Aja imam pa panelni vgradni sportni filter od H&M ...

LP,

Marko
 
Uporabniški avatar
PiLLLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2461
Pridružen: Sr mar 24, 2004 10:33 pm
Kraj: lublana

Napisal/-a PiLLLe Če okt 14, 2004 12:42 pm

lj fora tega dovoda toplega zraka je v tem da se ti pozim prej segreje masina. to je point tega. Za lepse delovanje je pa itk bol hladnejsi/gostejsi zrak.


LP PiLLLe
 
Uporabniški avatar
Flok1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:00 am

Napisal/-a Flok1234 Če okt 14, 2004 12:43 pm

'To sm tako reku uplinjac, vem da ima eno tockovni ubrizg... Zanima me kako se pozna ce mas cez zimo kot sem napisu spelan samo mrzel dotok zraka, kajti lahko nastavis tako da ti ga masina pogreje...Zanima me predvsem ce se pozna na porabi, ce mogoce kaj skodi masini...? Aja imam pa panelni vgradni sportni filter od H&M ...'

Pa kje to nastaviš?[
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če okt 14, 2004 12:45 pm

Avtomatsko nastaljiv dovod toplega zraka ma že petka letnik 90...... dvomim da puntič še tega nima.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
punto94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če apr 01, 2004 8:40 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a punto94 Če okt 14, 2004 12:48 pm

To nastavis tam kjer je box od filtra, ce skatlo odpres das ven filter vidis tak poklopec , ki gre gor in dol zraven imas tak gumb ki ga vrtis in poklopec gre gor in dol, lahko zapiras dovod mrlega zraka ali obratno...
 
punto94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če apr 01, 2004 8:40 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a punto94 Če okt 14, 2004 1:14 pm

Aja imam se eno uprasanje... namrec avto dela ko urca saj masina, nevem zakaj mi avto ko je zunaj vroce, da dalj casa stoji noce takoj vzgati...to se mi je dogajalo poleti. Zjutri sem sel na siht zunaj 10 stopinj avto pali u prvo...imam konec sihta ura tri zunaj 33 stopinj avto na soncu, avto ne vezge.. parkrat probam se kar ne vzge pocakam 5 min avto vzge?? sedaj ko je pa mrzlo pa vzge s prvo...to se mi je dogajl zmeram ko je bil na soncu da je blo res toplo...? Kaka mnenja?

LP,

Mare
 
Jonny Vrabec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Če dec 18, 2003 8:25 pm

Napisal/-a Jonny Vrabec Če okt 14, 2004 9:03 pm

A pa pr toplem počakaš, d se lučka ugasne, k daš kontakt?
Slika Punto ELX
 
coosmic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 01, 2005 5:57 pm
Kraj: Trate

Punto

Napisal/-a coosmic Ne maj 01, 2005 6:02 pm

Lep pozdrav imam punto 55sx in imam en problem.Zanima me kaj je narobe z avtom ko se normalno peljem začne kar naenkrat cukat kot da nebi dobil bencina ali kaj nimam pojma ce se komu sanja kaj bi blo na prosim napise :cry:
CooSmiC
 
maniaxxx
 

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 01, 2005 6:49 pm

pa maš bencin?:lol: - joke, ne vem prever kable svečke, filter za bencin, bencin pumpo ...marsikaj zna bit :twisted:
 
coosmic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 01, 2005 5:57 pm
Kraj: Trate

punto

Napisal/-a coosmic Ne maj 01, 2005 6:54 pm

ja nekaj imam not mislim da je bencin kaj je mozno da kabli prebijajo?
CooSmiC
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Ne maj 01, 2005 10:36 pm

punto94 je napisal/-a:Aja imam se eno uprasanje... namrec avto dela ko urca saj masina, nevem zakaj mi avto ko je zunaj vroce, da dalj casa stoji noce takoj vzgati...to se mi je dogajalo poleti. Zjutri sem sel na siht zunaj 10 stopinj avto pali u prvo...imam konec sihta ura tri zunaj 33 stopinj avto na soncu, avto ne vezge.. parkrat probam se kar ne vzge pocakam 5 min avto vzge?? sedaj ko je pa mrzlo pa vzge s prvo...to se mi je dogajl zmeram ko je bil na soncu da je blo res toplo...? Kaka mnenja?

LP,

Mare


dvakrat po gasu stop predn ga verglaš. To je tut moja Favoritka delala. Pri -20 vžge k mina. pri +20 pa ne. Zato ker benz zarad vročine izhlapi iz frgazerja - sploh pri Škodi ki ima alu motor.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Ne maj 01, 2005 11:36 pm

Vem da Punto nima fergazra :P
Favoritko morš toplo kr mal dl verglat da pumpa potegne benz. Če pa pohodš gas predn verglaš pa takoj vžge. ---To kar sem napisal zgoraj.
In tle nima mešanica zraka in bencina nobene (pomembne) vloge.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po maj 02, 2005 12:27 am

lisko je napisal/-a:Kok se men dozdeva je to skoraj enak motor ko p u jugičo..... in na jugičo sem mel jaz celo zimo dovod mrzlega zraka (pa mislim da monster ma podobno) pa nikol blo kakih blemov.
Za olje pa u knjižico poglej al pa bo še kdo drug povedu.Drgač jaz skoz uporabljam castrol gtx3 0-50


hehe, ja moj motor se ni slisal za topli luft :lol:
Se v -20 stopinj sem uzigal avto brez zauga 8)
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Po maj 02, 2005 1:03 am

ne komplicirej s tem toplim zrakom. pomoje je tist srauf k si ga ti sraufu avtomatska loputa ki to dela popolnoma samostojno.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov