Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Ali je prava cena- glava motorja?

Napisal/-a fastfury So jan 22, 2005 6:31 pm

Pred par dnevi sm pelju avto na servis od Volkswagna. Torej imam Seat ibizo letnik 1993 motor 1.3i in mi je voda tekla v cilinder ki posledično ni delu. majster je reku, da bo treba valjda zamenjat tesnila, brusit glavo motorja... in da bo pršlo 40k sit materijal in 30k sit delo, se pravi vse skupaj 70k sit. Zanima me, ali je ta cena realna? Malo me moti 40k sit za materijal - mislim eno ali tudi dva tesnila ne morejo stat 40k sit? :?
Zadnjič spremenil fastfury, dne Ne jan 23, 2005 4:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ So jan 22, 2005 6:33 pm

na nepooblaščenem servisu bi te prišlo z delom ter materialom vred okol 40 k max 50k.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury So jan 22, 2005 6:55 pm

Se pravi, ker je pač pooblaščen servis je vseeno realna cena?
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 So jan 22, 2005 7:11 pm

fastfury je napisal/-a:Se pravi, ker je pač pooblaščen servis je vseeno realna cena?


meni se zdi še poceni glede da je pooblaščen servis. pa ne pride pod material samo
tesnilo je še dosti drugih drugih stvari, pa original tesnilo ni glih zastoin :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko So jan 22, 2005 7:20 pm

punca je peljala Puntota na pooblaščen fiat servis, pa je bla cena mislim da cca 35 k sit!!! Materjal in delo!!

kar nisem mogu verjet, da je tolk pocen :shock:
sicer pa glede na to, da materjala ni skor nič, dela pa je za kako urco, dve, tudi ni prov poceni!
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury So jan 22, 2005 7:23 pm

Gricko je napisal/-a:punca je peljala Puntota na pooblaščen fiat servis, pa je bla cena mislim da cca 35 k sit!!! Materjal in delo!!

kar nisem mogu verjet, da je tolk pocen :shock:
sicer pa glede na to, da materjala ni skor nič, dela pa je za kako urco, dve, tudi ni prov poceni!


Zdej si me pa res spravu v dvom. Glede na to kar ti praviš je pol kr pecej drago 70k sit. Čeprav nisem glih sigurn, da je dela samo za urco ali dve :?
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko So jan 22, 2005 7:28 pm

ja kaj pa je za narest???
filter dol dat
pokrov glave dol dat
glavo dol dat ( kako je z ventili nisem zihr)
zamenjat tesnilo
glavo zbrusit in nazaj dat
ventile naštimat ( 10 min dela, pa nisem zihr, če jih je sploh treba)
pokrov glave nataknt(še tuki je eno tesnilo)
filter gor

aja še frtajler je treba dol dat, zamenjat tesnilo in pol nazaj gor nataknt


A sem kej spustu???
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix So jan 22, 2005 7:30 pm

čuj 12 let starega avta pa res ne rabiš vozit na pooblaščen servis.
greš na servis, vprašaš, kaj morš prinest (če še ne veš kaj), prineseš, pa naredijo.
dele poiščeš čimbolj ugodno. sigurno majo uro dela enkrat bolj poceni kot pooblaščen servis.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury So jan 22, 2005 7:35 pm

niti ne. Cena ure je med 5 in 6 tisoč oz. še k majo nek popust za stare avtomobile pride še manj. Nepooblaščeni pa vem , da so že več kot pet let nazaj imeli ceno več kot 4k sit tko da :?
Konec koncev me v bistvu bolj zanima kaj za en materijal rabi pa kolk dela je za narest tko, da bom pol k mi da račun vidu, al me hoče nate.... al ne?
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ So jan 22, 2005 7:59 pm

gričko lahko da so mu spotoma zamenjali še zobatega + šponar,računaj še brušenje glave (torej so mogl še tesnilo izpušnga + sesalnga kol. računat) zihr so mu obenem zamenjali olje + filter po vsej verjetnosti še novo hladilno.

tko da recimo da je blo dela za 3 ure....

glede to da voziš avto na pooblščen servis (ne misli da boš s tem dosegel,da bo bolj kvalitetno narejeno...kdaj je celo obratno) pa originalni deli so dragi,tko da drugič rajši kupi kopijo originala.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury Ne jan 23, 2005 2:25 pm

šmeks je napisal/-a:gričko lahko da so mu spotoma zamenjali še zobatega + šponar,računaj še brušenje glave (torej so mogl še tesnilo izpušnga + sesalnga kol. računat) zihr so mu obenem zamenjali olje + filter po vsej verjetnosti še novo hladilno.

tko da recimo da je blo dela za 3 ure....

glede to da voziš avto na pooblščen servis (ne misli da boš s tem dosegel,da bo bolj kvalitetno narejeno...kdaj je celo obratno) pa originalni deli so dragi,tko da drugič rajši kupi kopijo originala.


Avto ima 130k kilometrov tko, da ne bi reku da so šli menjat zobati jermen ker nima smisla če je star komaj 10k km, filter pa olje sem menju pred enim tednom tko, da tud to bi bil nepotreben strošek. Sicer ne vem točno kako zgleda, sam se mi zdi da če pač menjajo tesnilo pa brusijo glavo, da olje ne bi imeli kaj tikati - ker je pač spodaj al ne?
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury Ne jan 23, 2005 4:55 pm

kaj ni nobenga mehanika k bi mi znal povedat kolko ur je potrebnih za takšno popravilo pa kater materijal? Odgovor rabim nujno do jutr in sicer do šeste zvečer ker takrat grem po avto in bi rad vedu pri čem sem - da mi ne bojo neki fantazirali z nekimi nepotrebnimi stroški. :evil:
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme Ne jan 23, 2005 5:02 pm

Za mojo hondo pride original tesnilo glave 22k, kar je ze kar drago. Zravnat glavo ter popravit sedeze ventilov stane 12k SIT. Kolkiko casa se pri tvojem avtu dela pa nebi vedel.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Ne jan 23, 2005 5:11 pm

Meni se zdi cena dokaj realna.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Ne jan 23, 2005 5:22 pm

fastfury je napisal/-a:kaj ni nobenga mehanika k bi mi znal povedat kolko ur je potrebnih za takšno popravilo pa kater materijal? Odgovor rabim nujno do jutr in sicer do šeste zvečer ker takrat grem po avto in bi rad vedu pri čem sem - da mi ne bojo neki fantazirali z nekimi nepotrebnimi stroški. :evil:


dela je za 2.5 ure (normativ),glede materiala pa računaj (tesnilo glave,tesnilo pokrova ventilov,izpušnega + sesalnega kolektorja) pa po vsej verjetnosti so ti dali nov antifriz. Brušenje glave pride okol 5k.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
fastfury
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Po sep 23, 2002 11:00 am

Napisal/-a fastfury Ne jan 23, 2005 5:28 pm

Najlepša hvala za pomoč :-P
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Ne jan 23, 2005 5:46 pm

Mene je za AX 1.4 d stalo tesnilo 15.000 (ponaredek), glavo se mi porihtali za dodatnih 15.000 (brušenje, vodila ventilov, tefloni), ostala tesnila in material (tudi olje in filter) še 15.000, drugače pa je mehanska ura 3-4.000 pri raznih s.p.jih in za tako operacijo ne bi smelo biti več kot 4 ure.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 144 gostov