Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
matic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne jun 22, 2003 4:03 pm

Dol padu zadnji izpuh na kangooju 1.2

Napisal/-a matic To mar 15, 2005 10:53 am

Na kangooju 1.2 (mislm da je letnik 98 ) mi je dol padu izpuh. Oz. se mi je povesil - na eni strani se se drzi. Avto ima > 170.000 km in mislim da je to se prvi izpuh. Ce bi se to dal posvasat a se mi sploh splaca glede na kolicino prevozenih km?

Kam naj se obrnem po nov izpuh (delo bom opravil pri kolegu) - ce bo potrebno? (zazeljena se telefonska).

Se mi splaca vzet kak boljsi izpuh? Pridobim s tem dejansko kaj vec kokr samo bolj brnec glas? Glede na to da je kangoo 1.2 mi vsak dodaten konjicek prija... 8) samo je tle sploh kej razlike v resnici?


HVALA!!!!!
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina To mar 15, 2005 11:00 am

Boljši (beri: športnejši) izpuh te bo koštal lahko tudi 4x več denarja kot navaden. Dobro, zdržal bo tudi malenkost več, ampak če ti je ta 170kkm in ti bo naslednji vsaj toliko bo to 340kkm, v kakšnem stanju bo takrat avto je pa vprašanje... koliko konjev pridobiš je vprašanje, pa še homologirat ga moraš...

Navaden izpuh bi moral biti okoli 10k, recimo bosalov... Vsaj toliko je bil za 19-ko par let nazaj (no, nekaj manj kot 10, recimo kakih 8,5 samo moraš še inflacijo upoštevat). Dobiš ga v katerikoli trgovini ala motomat ali kaj podobnega. v lj greš lahko k laušu, novaku ipd (naštevam po spominu, nisem bil še nikjer). Original renaultov te bo koštal vsaj enkrat več in ne bo enkrat boljši ;) . Lahko ga tudi pošvasaš, ampak to je začasna rešitev in je po moje bolje colat za novega in imaš spet par let mir...

Aja, to je vse, če ne upoštevaš katalizatorja... Ta je pa okoli 25-30k SIT... Dobiš ga pa v vseh zgoraj naštetih trgovinah (OK v eni našteti :D )

LP Mrcina
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 20 gostov