Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Avtooptika

Napisal/-a whitee Sr jan 29, 2020 9:37 pm

Jaz sem na Golfu (kjer sem imel spredaj namensko camber) delal pri Gaberšku v Šentjurju in se je takrat mojster lepo potrudil (tudi malo razložl), da je kompenziral z toe in/toe out, da kljub nagibu koles ni pobiralo gum. Je pa najbrž spet odvisno na kakega majstra naletiš.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Avtooptika

Napisal/-a srcnik Sr jan 29, 2020 11:21 pm

pinny je napisal/-a:Ducman je drek, sm racuna, nardi pa en drek kj. Bil 2x pri njem in obakrat je kih tko pibral gume. Bil sem se v zalcu pri ce se ne motim je to berglez al tk neki, isti drek, placas ucinka ni, lih tki pobira gume.
No in ker noben frajer ni znal optike nastavt, sem se po nekih priporocilih zapelu k Soklicu v Vintarjevec pri Smartnem pri Litiji. Anze si lepo vzame cajt, pove in pokaze kako in kaj. In od prej omenjenih dveh si noben ni vzel ni tok casa, da bi sploh pogledal, da se mi da tudi spredaj stelat nagib. Anze lepo nastimu in dela zadeva tako kot more. Bil ze 2x pri njem, in če bom še kdaj štelu kako optiko grem ziher spet tja, pa ceprav mam do tja 75km v eno smer


A si imel kak specifičen avto to? Ker sam sem peljal v avto Uri že od oldija 205 gti, do bmw, renault, citroen... že vsaj ene 5 avtov, pa vedno bp, zato jih mirne duše priporočam... Enkrat sem še zraven bil, mi je bilo zanimivo da še položi uteži v avto, da je pravilno obtežen... Je pa res, da je optiko najbolje delati pri novih oz. enakomerno obrabljenih gumah, drugače ti ne "stoji" pravilno...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtooptika

Napisal/-a DePalmo Če jan 30, 2020 7:48 am

Z optiko je kakor naletiš. Naprimer nekdo tukaj hvali Sokliča, sam imam slabe izkušnje. Avto dvakrat pri njemu, naštelano kot bi moralo biti ampak avto se je obnašal kot živčna kobila pa še gume je radiralo. Nato sem peljal h Kaduncu in mi je poštimal da se je avto peljal normalno.

Pred tem sem imel 206, obnovljen zadnji most in podrejana ena feltna ker je bila kriva. Delal optiko pri raznih majstrih in ni bilo dobro, avto je vedno vleklo v eno smer dokler ga nisem peljal na Vargalant na Vrhniko, tam so ga pa poštimal da se je peljal kot nov.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Avtooptika

Napisal/-a Kohec Če jan 30, 2020 9:11 pm

Avto Uri v Žalcu dobro poznam, mi je že večkrat kaj delal, tudi optiko. Sem bil vedno zadovoljen , tudi cene ima normalne. AMZS je predrag . Tudi če si član plačaš več kot drugje.
"DePalmo" Meni so pri Vargalantu avto totalno zajebali. Sem jim pred letom in pol dal obnovit prednje podvozje, pa so mi uničili manšeto zgloba in zobnik za ABS. Sem se z njimi zajebaval dva meseca, imel dodatne stoške, pa še zdaj ni v redu. Osebno NIKOLI več k njim !!!!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtooptika

Napisal/-a DePalmo Pe jan 31, 2020 7:56 am

Potem pa koga priporoči. V tej temi se lepo vidi da imamo pri istih ponudnikih eni dobre, eni pa slabe izkušnje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 40 gostov