Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
playa
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne jun 16, 2002 3:46 pm
Kraj: Ljubljana

vroc avto tezko vzge

Napisal/-a playa Ne jul 10, 2005 5:50 pm

ko ga vzigam mrzlega vzge brez problema, kadar pa je vroc pa komaj zavergla, priblizno tko kot ce imas slab akumulator in ga pozimi zjutraj vzigas, ampak zdaj se to dogaja samo ko je (zelo) vroc
kaj bi lahko bilo to ? :roll:
Calibra
 
uros1210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: To maj 10, 2005 2:40 pm

Napisal/-a uros1210 Ne jul 10, 2005 6:05 pm

živjo!

Poznam dva taka primera enga na fiat brava enga pa na bravotu in v obeh primerih je šlo za napako na štartarju!!
Na bravi je to delal mojmu fotru pa je pelov k avtoelektričarju pa mu je uštimov,enako pri kolegu na bravotu!

Če mene pršaš gre za isto napako ker njima tud ni hotu vžigat ko je bla mašina vroča, zjutrej je pa užigov brez problema.

To je pomoje to
 
stani1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So mar 12, 2005 10:05 pm

Napisal/-a stani1 Po jul 11, 2005 8:44 am

Ali ti ne vergla ali ti dolgo vergla preden vžge? Zanima me zato ker meni vroč tudi dolgo vergla preden vžge imam pa opel Astro 1,7 dtl.l.98.Ali je komu kaj jasnega?
 
Uporabniški avatar
playa
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne jun 16, 2002 3:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a playa Po jul 11, 2005 9:23 pm

@stani1: meni komaj vergla, kot da je izpraznjen aku.

@uros1210 : hvala za odgovor
Calibra
 
Uporabniški avatar
mazda007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po apr 24, 2006 3:51 pm
Kraj: MB

Napisal/-a mazda007 Pe maj 26, 2006 8:44 pm

Ja, moja mazda 626DITD....Zjutraj vžiga z prve, če pa se dalj časa vozim-zagrejem da delovno, in če nato avto ugasnem, ga je zelo težko vžgat. Avto vergla in vergla, nato pa po mukah komaj vžge. Nato je vse OK.
Včeraj sem jo tiščal malo po avtocesti, zapeljal na pumpo, tankal, nato pa sem se 15 minut zaje.... z vžigom.
Pa tud pojma nimam, kaj bi blo narobe, saj po vžigu avto dela BP....
 
kan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: To maj 02, 2006 12:17 am
Kraj: novo mesto

Napisal/-a kan Pe maj 26, 2006 9:55 pm

isto sam na avdiu a3.na k...... mi gre že.
 
Uporabniški avatar
Partyzan
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To nov 08, 2005 9:41 pm
Kraj: okolica Lj

Napisal/-a Partyzan Pe maj 26, 2006 10:00 pm

Isto je delal probleme na službenem Kanguju. Sam ne vedno. Ko pa je štartal je vse delal ok. Pa si pelov na servis pa so sm debel gleda, se je vse delal normaln. Sam ne vem, če so kej urihtal.

Jst sm mel podobne probleme pr Cliotu. Sm pr men se je malce snel kablček iz štarterja. Preverte, mogoče pa je kaj takega.
 
Uporabniški avatar
LamEuseR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: To mar 28, 2006 4:31 pm

Napisal/-a LamEuseR Pe maj 26, 2006 11:18 pm

Zapacan zračni filter! LP ;)
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So maj 27, 2006 3:34 am

Lahko je zapacan dovod goriva ozr. šobe za vbrizg le tega, zahvalite pa se lahko našemu dragemu Petrolu z blazno "kvalitetnim" bencinom in še huje dieslom, jaz tam ne tankam več, poskusite še vi pa bo morda napaka "čudežno" izginila.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
quattro-fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So dec 25, 2004 2:19 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a quattro-fan So maj 27, 2006 7:33 am

Živjo,
mi smo imeli isti problem pri opel omegi, ki smo ga zdaj odpravili.A vto dejansko voč ni dobro vžigal.Najprej smo poskusili z menjavo bosch pumpe in tretje dize z senzorjem.
Še prej smo zamenjali vsa tipala in senzorje okoli motorja pa jebil problem isti. Na koncu pa smo zamenjali pumpico, ki v tanku ob zagonu mrzlega avta dovede gorivo do bosch pumpe in očitno ni tesnila.Nafta je šla nazaj v tank in jo je morala bosch pumpa s težavo vleči nazaj. Je pa res , danam je avto dvakrat na cesti ostal.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo So maj 27, 2006 8:55 am

quattro-fan je napisal/-a:Živjo,
mi smo imeli isti problem pri opel omegi, ki smo ga zdaj odpravili.A vto dejansko voč ni dobro vžigal.Najprej smo poskusili z menjavo bosch pumpe in tretje dize z senzorjem.
Še prej smo zamenjali vsa tipala in senzorje okoli motorja pa jebil problem isti. Na koncu pa smo zamenjali pumpico, ki v tanku ob zagonu mrzlega avta dovede gorivo do bosch pumpe in očitno ni tesnila.Nafta je šla nazaj v tank in jo je morala bosch pumpa s težavo vleči nazaj. Je pa res , danam je avto dvakrat na cesti ostal.


Ej...to se da nepovratni ventil na dovod goriva med filter in pumpo pa je stvar rešena.

Jest sem mel tut na mojmu dizlu problem z vžigom,če sem ga mal ganju naokol.Pa sem tut boga in pol prešraufu,nazadnje je blo pa to krivo,da motor in pumpa nista bla v fazi.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 To maj 29, 2007 12:41 pm

a je bolje dati nepovratni ventil med filtrom in bosch pumpo al je bolje dat tik pred izhodom nazaj v rezervoar(se pravi takoj tam kjer nafta iz rezervoarja vn pride?)

PS: men je sla pumpa v rezervarju in je 200 EUR
 
Uporabniški avatar
Majstor18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: So okt 28, 2006 11:51 pm

Napisal/-a Majstor18 To maj 29, 2007 3:26 pm

Jah idilično bi jo bilo dati takoj pred filtrom, čeprav mislim da skoraj vsi dizelski motorji imajo ta ventil na filtru.

lp
Kdor spi zlo ne misli, kdor je buden naj gre spat
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 To maj 29, 2007 5:43 pm

sam a ni bolje da tik preden gre cev v rezervar das nepovratn ventil ker tako ostane nafta v celi cevi?Ce ga das takoj pred filtrom potem stece tisto kar je za filtrom nazaj v kestl?? :idea:
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon To maj 29, 2007 7:42 pm

Ne ne steče, ker je cevka preozka, da bi zrak prišel zraven, pri ventilu pa tudi ne pride zraven. V bistu je lahko ventil kjer koli na cevi.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Če maj 31, 2007 10:24 pm

a je komu jasno zakaj kljub nepovratnem ventilu avto zjutraj tezko vzge??Crpalka v rezervoarju ne dela, zato je med filtrom in pumpo nepovratni ventil!Avto kljub nepovratnemu vzge zeloooo tezko..
 
Uniqe
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 10:31 am

Napisal/-a Uniqe Če maj 31, 2007 10:27 pm

Pri avtu, ki ne vžge kadar je zgret ima najbrž za zamenjat tisto stikalo ki uravnava količino bencina, ki pride v motor glede na to koliko je motor že ogret. Če to stikalo odpove so prvi znaki da avto ne vžge in pa da porabi preveč goriva. To vem iz današnje izkušnje, ker sem ravno od mehanika :)
 
Krokodil29
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 11, 2018 8:14 pm

Re: vroc avto tezko vzge

Napisal/-a Krokodil29 To sep 11, 2018 8:24 pm

edit mod
Zbrisano zaradi povsem nerazumljive slovenščine
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: vroc avto tezko vzge

Napisal/-a Fnatic Sr sep 12, 2018 10:27 am

Zbrisano zaradi povsem nerazumljive slovenščine

Hahahahahha ta je dobra :lol: :lol: :lol: prvič vidim to.
Ba-dum tssssssss =P
 
Krokodil29
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 11, 2018 8:14 pm

Re: vroc avto tezko vzge

Napisal/-a Krokodil29 Sr sep 12, 2018 12:49 pm

ozdravljeni. Zanima me avto mi nevžiga ko je motro segret ko je mašina mrzla vžge normalno. Ko se ustavim na kratko za 5 minut in je avto segret takrat mi 3 samo zaganja motro v 4 vedno vžge motor . Pri avtu sem opazil da na 8000 km avto kuri motorno olje. Avto je opl astra ecoflex 1.7. 160000 prevozenih ... 2014 letnik in ima avtostop to pomeni ko pritisneš sklop se samodejno nazaj prižge motor. Zato bi bil zelo vesel ce bi mogoče kakšen od vas vedel kaj se dogaja z avtom. Ali lahko uveljavljam garancijo na mašino ki jo še imam 1 leto.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 15 gostov