Stran 1 od 1

NUJNA pomoč - avto zakuha

Objavljeno: Po jul 18, 2005 10:16 pm
Napisal/-a mytja
Pozdrav!
Mam escorta 1.6, 93l. Po tem ko sem zamenjal hladilnik se kar naenkrat ni hotel več prižgati ventilator!!! Vse je priključeno OK, tako da sem zamenju termostikalo- ne dela. Kupim še eno in - ne dela. Zamenjam termostat - ne dela. Mašina zakuha. Ko pa nardim stik z žičko na ventilatorju se prižge. Torej ventilator dela. Sm probu, če voda cirkulira po hladilniku, vse je ok. Tudi na zračni žep sem posumil, ki bi lahko bil v cevi, kjer je termostikalo, a voda je notri. Se pravi da je sigurno termostikalo, katera sem pa že 2 zamenju in še vedno ne dela. Kaj bi še lahko blo vzrok okvari? Je možno da v najslabšem primeru pušča tesnilo od glave? :?:

Hvala za pomoč, lp

Objavljeno: Po jul 18, 2005 10:38 pm
Napisal/-a diablo_
Ce bi puscalo tesnilo glave bi v ekspanzijski posodi zmanjkovalo hladilne tekocine, med drugim bi na vrhu plavalo olje. Ni to to.
Preveri vse stike in kable, naspricaj kontakte s kontakt sprejem ali WD40. Mogoc je kaksen tisti rele(ne vem, ne spoznam se na strom).
Pri elektricarju si ze bil? Za taksne drobnarije ne racunajo veliko. Lahko vprasas tudi na ford forumu, ce je kdo imel ze kaj podobnega.

Objavljeno: Po jul 18, 2005 10:58 pm
Napisal/-a monster_d
vodna pumpa dela? mogoce spusca

Objavljeno: To jul 19, 2005 3:57 am
Napisal/-a Stole
Si kupu originalen termostat,ko sem jaz mel forda,mi je crknil termostat,pa sem kupil ponaredek,ni lafal,ko sem pa kupil original pa ni blo problemov. :lol:

Objavljeno: To jul 19, 2005 5:42 am
Napisal/-a Fiat Tipo
Čist tak mimo grede a si varovalke pregledal ????

Saj ne da bi te z tem hotu zajebavat ampak men se je to zgodilo. Mi ni hotlo ventilatorja uklopit pa sem probal direkt štrom dat in je normalno lavfal. Skor en teden sem se tak vozil in rojil kaj za hudiča mi je crknilo, ker nisem mogu potuhtat.Hotu zamenjat termostikala še prej sam ventilator nakar se spomnem,
da varovalk pa niti pogledal nisem :bonk

Objavljeno: To jul 19, 2005 1:09 pm
Napisal/-a mytja
Varovalka je OK, kabli tudi. Če izklopim termostikalo in premostim konektor od termostikala stvar zalaufa, tako da res ne vem kaj bi lahko blo. Termostikalo menjano 2x!!! - z nobenim ni delalo. Potem sem probu še z enim od 101ke in lih tko ni vžgalo. Vse kaže na to stikalo samo očitno ni to napaka.

lp.

Objavljeno: To jul 19, 2005 6:37 pm
Napisal/-a diablo_
Vseeno probaj menjat varovalko, borut007 lahko ima zelo prav, da lahko pokvarjena izgleda kot delujoca.

Objavljeno: To jul 19, 2005 6:45 pm
Napisal/-a sebaveh
torej je ventilator vklopil ko si odklopil kabel iz termostikala in ga dal direkt na maso?? (vsaj mislim da si ga dal na maso) Kak zgleda termostikalo? Tak kor širok in kratek vijak z kontaktom za žico? Koliko kontaktov ima - enega ali dva? Ker če ima enega, potem je drugi ohišje (navoj). Probaj odviti tipalo ven, priključi nanj kabel nazaj (ohišje termostikala poveži na šasijo - če ima stikalo samo en kontakt) nato pa ga zagrej z vročo vodo ali vžigalnikom. Pri tem bi moral vlkopiti.

Ker če je narejeno tako kot jaz mislim da je: potem gre drugi kontakt termostikala preko navoja na navoj hladilnika - in preko hladilnika na maso. In tu vmes je lahko problem.

Objavljeno: Sr jul 20, 2005 10:40 am
Napisal/-a mytja
Stvar se je uredila. Zamašek s posodo z vodo mora biti močno zatisnjen, da ne vrže vode ven predčasno, zato ka ford vklopi ventilator pri 105 stopinjah :shock: zdej dela. Pa pol avta sem zamenju :D .. :roll:

lp, hvala za odgovore.

Objavljeno: Če jul 21, 2005 8:40 am
Napisal/-a AndrejD
mytja je napisal/-a:Stvar se je uredila. Zamašek s posodo z vodo mora biti močno zatisnjen, da ne vrže vode ven predčasno, zato ka ford vklopi ventilator pri 105 stopinjah :shock: zdej dela. Pa pol avta sem zamenju :D .. :roll:

lp, hvala za odgovore.


Saj na termostatu gor piše kdaj se kaj zgodi ali ne ?