Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Ne okt 23, 2005 10:40 am

sam če je potisni lezaj pol tud v prostem teku ropota in se sliši ko stisneš in spustiš sklopko(ko razdvaja), pri meni se pa nič ne sliši tko da bo pomoje kr avspuh...
 
mmatjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne okt 09, 2005 7:30 pm

Napisal/-a mmatjaz Ne okt 23, 2005 11:04 am

Jah da bi lonec ali katalizator tolkel ne vrjamem ker ne samo da zaropota ampak začne avto brcat k potrebna kobila.
aja še enkrat lamela, košara, potisni ležaj, semering vse novo.
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Ne okt 23, 2005 12:18 pm

kaj pa pravjo na škodilak servisu??? :oops: :oops: :?: :?: :?:
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Napisal/-a kixs To okt 25, 2005 11:26 am

Evo mam prakticno identicen problem pri svoji Alfi 145 L99.

Sam hvala bogu ne dela to vedno... ampak sklopko spustim tako pocasi in z obcutkom, kot da je avto iz porcelana :lol:

Se pa kak dan res zgodi, da kljub pazljivem speljevanju misli cel avto razpast :x Katastrofa!! :evil:

Drugace sem sumil sklopko, pa mehankar pravi, da je se cisto vredu. Probleme imam sicer z motorckom prostega teka (malo nihajo obrati gor in dol), ampak ne vem, ce bi lahko to bil problem.

Ne vem... :?
Slika
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček To okt 25, 2005 10:13 pm

Kaj pa zajla za sklopko,ker jo bom tud jest moral menjat,ker mi mal nerodn speljuje zlasti v mestu "obup".

lp
 
mmatjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne okt 09, 2005 7:30 pm

Čisto nemogoča fora

Napisal/-a mmatjaz To dec 06, 2005 10:49 pm

Živjo že dolgo me ni bilo tu, se pa zahvaljujem za vse vaše odgovore.
Mislim da sem pogruntal v čem je bil problem, zadeva je bila čisto banalna bi se pa smejal če bi mi kdo rekel da je v tem težava. Avto je tako nabijal med speljevanjem da bi rekel da gre za težko mehansko okvaro. Pri avtu se mi je že nekaj časa zdelo da pod nizkimi obrati nima navora in pa da v leru nikakor ne morem držat obratomerja na 1000 obratov na 2000 ali 3000 ni panik na 1000 pa ne. Ali gor ali pa dol uglavnem nihanje. Spomnil sem se podobne težave pri nekem drugem avtu ki ga je hecal monotronic. Preveril sem komplet elektroniko namreč tudi škoda ima monotronic in ugotovil felicija ima tri varovalke za monotronic št.1, št.4 in št.20. Varovalke so bile sicer O.K. so pa bili kontakti nekam sumljivo oksidirani zato sem odmontiral komplet ploščo kjer se nahajajo varovalke in releji in na spodnji strani na tiskanem vezju odkril kar nekaj slabih lotov nekateri popokani pa ne od kakšnega stika ampak preprosto nekvalitetno zalotano. Najhuje pri prvi varovalki ki pa je ravno za monotronic.
Stvar sem na novo polotal in zamenjal varovalke. Takoj ko sem sestavil sem opazil da je štandgas nekoliko višji bistvenih razlik pa ni bilo. Takoj ob prvem speljevanju sem opazil da avto ne trese več :shock: :lol: . Tako da je imel očitno monotronic mal prebavnih motenj zaradi slabih kontaktov, avto je pa tako cukal in nabijal da sem bil 100% da gre za nekaj mehanskega.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass To dec 06, 2005 11:14 pm

Nikol si nebi mislu :shock: Bedarija
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Re: Čisto nemogoča fora

Napisal/-a sonček To dec 06, 2005 11:34 pm

mmatjaz je napisal/-a:Živjo že dolgo me ni bilo tu, se pa zahvaljujem za vse vaše odgovore.
Mislim da sem pogruntal v čem je bil problem, zadeva je bila čisto banalna bi se pa smejal če bi mi kdo rekel da je v tem težava. Avto je tako nabijal med speljevanjem da bi rekel da gre za težko mehansko okvaro. Pri avtu se mi je že nekaj časa zdelo da pod nizkimi obrati nima navora in pa da v leru nikakor ne morem držat obratomerja na 1000 obratov na 2000 ali 3000 ni panik na 1000 pa ne. Ali gor ali pa dol uglavnem nihanje. Spomnil sem se podobne težave pri nekem drugem avtu ki ga je hecal monotronic. Preveril sem komplet elektroniko namreč tudi škoda ima monotronic in ugotovil felicija ima tri varovalke za monotronic št.1, št.4 in št.20. Varovalke so bile sicer O.K. so pa bili kontakti nekam sumljivo oksidirani zato sem odmontiral komplet ploščo kjer se nahajajo varovalke in releji in na spodnji strani na tiskanem vezju odkril kar nekaj slabih lotov nekateri popokani pa ne od kakšnega stika ampak preprosto nekvalitetno zalotano. Najhuje pri prvi varovalki ki pa je ravno za monotronic.
Stvar sem na novo polotal in zamenjal varovalke. Takoj ko sem sestavil sem opazil da je štandgas nekoliko višji bistvenih razlik pa ni bilo. Takoj ob prvem speljevanju sem opazil da avto ne trese več :shock: :lol: . Tako da je imel očitno monotronic mal prebavnih motenj zaradi slabih kontaktov, avto je pa tako cukal in nabijal da sem bil 100% da gre za nekaj mehanskega.


Iz lastnih izkušenj ti povem da je to kar pogosta okvara pri škodah tako je potrebno spucat oz. menat.

lp
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Če dec 08, 2005 8:29 pm

:shock: :shock:

ne me jebat.

dobr da si tole sporoču mojga kolegaa tud neki podobnega zajebava in smo tud že zamenjal pol juilke. to mormo sprobat
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov