Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Sr feb 01, 2006 12:04 am

A ne moreš najt enega mehanika da mu pelješ avto, rečeš kaj dela in ne dela in mu ga pustiš dokler ne najde napake in zrihta? Pomojem te bo stalo najmanj denarja in živcev (če ti seveda ne bo šel menjat vsega po vrsti, ampak bo iskal vzrok).
 
Uporabniški avatar
Slash83
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: Če jan 13, 2005 1:45 pm
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Slash83 Sr feb 01, 2006 2:18 pm

Ja saj v tem je glih finta - bil sem dosedaj pri: mojem mehaniku, pri enem lokalnem mehaniku, na dveh različnih fiat servisih in na boschovem servisu...

Mnenja glede vzroka so pa skoraj povsod različna... Rekli so mi da morajo nekje začet in da bodo razstavili mašino in najprej faze naštelali - 10.000sit

Samo s tako nastavitvijo faz sem se 3 mesece brez problema vozil - tak da dvomim da je to krivo a ne?

Pol razdiranje motorja in čiščenje zamenjava šob : 10.000čiščenje, 40.000 zamenjava šobe - spet dvomim da je to: če pa avto ko je popolnoma mrzel laufa par minut popolnoma ok dokler se malo ne segreje...

Bistvo: študent sem pa nebi rad najprej dal 30 al pa 50jurjev da sploh ZVEM kaj se treba menjat... zato težim in sprašujem tu če je imel kdo podobno izkušnjo oz. se mu malo sanja kje naj začnem iskat...

TNX
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ Pe feb 03, 2006 5:22 am

kaj pa ce bi uposteval od nebivedu nasvet? mogoce pa je res filter v tanku zapacan in na kaksnem ovinku smet zanese v filter in ti ga torkira. s tem tvoj mehanik mensezdi ne bi imel veliko problemov.

lp AS_
GTi rocks?!
 
Smese
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po feb 06, 2006 4:11 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Smese Po feb 06, 2006 4:29 pm

A si se mogoce pozanimal ce je mozno da bi ti sla lambda sonda ker je men tud sla na roverju in mi je avto trokiral pa cukal. sicer bi se ti to poznalo tudi ce ti avto morda pozre kaksn liter bencina prevec /100 km. ker men je rover popil kar 13 l/100km. samo nasvet...
Good ride is THE SHIT!! :)
 
Uporabniški avatar
Slash83
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: Če jan 13, 2005 1:45 pm
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Slash83 Po feb 06, 2006 11:18 pm

Mislim da ni lamba sonda, ker poraba štima : do 7.5litra zaj v teh mrzlih dneh
Ju3 grem na čiščenje šob na bosch servis pol pa bomo vidli dalje...

nekje pač moram začet..
 
smillex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: So feb 04, 2006 6:48 pm
Kraj: kamnik

trokiranje

Napisal/-a smillex To feb 07, 2006 1:02 am

Po tvojih znakih bi lahko bil tud ta problem. Ko ti avto zalaufaš je hladen in dela normalno ko pa se segreje začne nagajat in ga dušit. Razlog je lahko v stikalu temperatur kateri določa in daje podatke računalniku koliko goriva mora dati v motor da normalno deluje. Pri tebi pa je lahko TM zanič in javlja računalniku da je avtomobil hladen in ko je segret ima preveč bencina in se to dogaja.

PS: si mogoče opazil da ko je avtomobil segret in trokira oddaja iz izpuha zadaj kakšen čuden drugačen vonj kot ponavadi. Sporoči če smrdi po amonjaku.
LP ;)
 
Uporabniški avatar
jan stas
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: To feb 07, 2006 11:03 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a jan stas To feb 07, 2006 12:08 pm

pumpo za benz zameni pa bo.javascript:emoticon(':lol:')
Laughing
 
informator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe dec 09, 2005 11:03 am

Napisal/-a informator To feb 07, 2006 4:55 pm

Slash83,prosim te da,svoj post ponovno napišeš :!: Kajti bili sta dve objavi in zgleda da sta jo dva moderatorja naenkrat zbrisala,tko da zdaj niti ene ni :D
Se opravičujemo!
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk To feb 07, 2006 5:04 pm

Slash83 je napisal/-a:Mislim da ni lamba sonda, ker poraba štima : do 7.5litra zaj v teh mrzlih dneh
Ju3 grem na čiščenje šob na bosch servis pol pa bomo vidli dalje...

nekje pač moram začet..

Dovod goriva pomoje nekaj serje. Poglej filter, če je zamazan, Al pa pumpa. Teb zmanjkuje, če pospešuješ, oz. ko ti največ pije?
Če ti s pol gasa normalno pelje, kaj drugega skoraj ne more bit.
LP
Martin
 
Uporabniški avatar
Slash83
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: Če jan 13, 2005 1:45 pm
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Slash83 Sr feb 08, 2006 11:15 pm

no napisal sem:

v torek sem šel po nasvetu boschovega delavca še 1x menjat svečke - tokrat sem vzel cenejše in originalne (zanimivo), pa je ostalo enako..

Še vedno avto ko je čisto mrzel gre 80% brez cukanja, kasneje pa cuka v prostem teku in pospeševanju, ne cuka pa pri dodajanju gasa v prazno (v štamgasu) in pri konstantni vožnji brez pospeševanje...

Zaj grem jutri na toyoto, da mi bodo sčistili šobe, ker na tem Bosch servisu nimajo te naprave... upam da bo to rešilo zadevo..

Je pa moj mehanik rekel, da še se mu vedno zdi da z enim cilindrom/ventili nekaj ni vredu in da misli da so neke ploščice stisnjene pri ventilih oz. ventili sami - ve kateri kaj o tem?
 
Uporabniški avatar
Slash83
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: Če jan 13, 2005 1:45 pm
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Slash83 Pe feb 17, 2006 7:24 pm

No, upam da je to moj zadnji post v tej temi...

Danes pripeljal avto od avtoelektričarja v MB - problem je ZAENKRAT rešen in upam da za vedno...

Problem je bil ta: jaz sem sicer mel kable za probo menjane, samo je isto delalo, pa sem jih vrnil..
Je pa bil en stari kabel počen - je prebijal doli pri svečki in je baje naredil kratek stik in mi uničil vžigalno tuljavo oz cinšpulo...

Tak da Fiat servis: MAJSTORI STE!!! Prstec je zakon:( Bolj jim pravim za cinšpulo bolj me čejo prepričat da je to nemogoče če njihov vsemogočni računalnik tega ne zazna in da mi morajo faze naštelat če ne pa mašino razdret...

Vglavnem, lep strošek sem mel zaradi enih gnilih kablov... zdaj vem zakaj piše da je obvezna menjava po 70.000km na škatli...

Hvala vsem za help...

Btw: kak so normalne kompresije motorja - ta električar mi jo je zmeril pa je reko da jo ma moj avto 13barov.. je to ok?

Tnx
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss So feb 18, 2006 11:19 am

da še jst neki dodam
uradni servisi so res za en falus
predn mi je crknla bencinska pumpa je delu auto normalno, res je meu moči mn k je bla že stara pumpa, samo k sm nabiu obrate do 6000 in spustu so se normalno spustil na 750, zdej pa k mam novo pumpo in še kao nek dajalnik, mi pr enakem poskusu obrati skačejo gor pa dol, zaračunal so mi pa 135.000, za tak dnar se jst rajš obesm

najbolš so mehaniki privat k ti res zrihtajo
uglaunem zdej grem nazaj na reklamacijo in jih napizdim 100 na uro
golf 3 vr6
 
darkof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 25, 2019 4:56 pm

Re: Trokiranje/cukanje avta

Napisal/-a darkof1 Ne okt 27, 2019 6:56 am

Zdravo mene pa zanima če je kdo kak mojster za TOYOTE
Namreč gre za TOYOTO YARIS 2011 1.33
Ko se avto segreje nima moči in ga duši. Iz prve v drugo še nekako potegne potem pa je zmeraj huje.
Do 100 km/h komaj pride
Hvala za kakeršen koli odgovor
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Trokiranje/cukanje avta

Napisal/-a zk_eu Ne okt 27, 2019 8:39 am

Za kar opisuješ je lahko ogromno možnosti.

Na hitro pa lahko preveriš, če se je katalizator sesedalel. Za silo preveri tako, da ko je avto segret (prej se vozi), poglej, če sploh gredo zadaj kaj plini ven.
 
darkof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 25, 2019 4:56 pm

Re: Trokiranje/cukanje avta

Napisal/-a darkof1 Ne okt 27, 2019 10:19 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Super bom previril zadevo hvala za enkrat
Pozabil sem napisat da ko pocasi dodajas gas ampak ne do konca se mi zdi da ga ne dusi tak hudo pa poraba je iz 5.7 narasala na 9.5
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 23 gostov