Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
asdominik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So mar 18, 2006 8:36 am

Octavia-problem z hladilnim sistemom

Napisal/-a asdominik So mar 18, 2006 10:14 am

Avto: Skoda Octavia 1,6 LX; 75 KM; letnik 1998 ;prevoženih 78.000 km

Problem: Pri normalni vožnji mi je kar naenkrat nehal avto segrevat notranjost in temperatura motorja je hitro narasla. Najprej sem posumil na termostat in ga tudi zamenjal vendar napake s tem nisem odpravil. Zatem sem termostat vzel ven in poskusil brez njega in motor se še naprej pregreva.

Pri delovanju motorja mi temperatura zelo hitro narašča in v raztezni posodi mi nastaja nenormalen pritisk (voda dobesedno vre in narašča do grla posode). Ko odprem raztezno posodo pa nivo hladilne tekočine zopet pade na normalen nivo. V ceveh, ki grejo iz hladilnika se sliši kot, da bi bil v ceveh zrak, vendar sem ga že nekajkrat prezračil. Vse cevi in hladilnik so vroče, tako da misli, da voda po sistemu kroži. Ali je še kje kakšen ventil (mogoče v grelcu za segrevanje zraka ???) Avto še vedno ne segreva !

Na pokrovu za dolivanje olja je nekal bele pene mogoče zaradi kondenza, ker vode mi v sistemu ne zmanjkuje, prav tako v hladilni tekočini ni znakov olja. Izpuh je normalen - brez belega dima.

Prosim vas za nasvet ali je mogoče vseeno vodna črpalka, ali tesnilo glave motorja, ali ... nimam pojma ....

Hvala
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 So mar 18, 2006 10:18 am

mozno da je tesnilo na glavi.lahko je tudi pocena glava .nikol se neve.ali pa zamasena kaksna cev ali kanali v glavi za vodo.najbol da gre meahniku pogledat
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ So mar 18, 2006 11:32 am

Lahko je tesnilo glave ali pa vodna črpalka ker si rekel da je nehalo greti notranjost vozila. Kajti nekatere pumpe imajo vprešane plastične lopatice in te se s časoma zavrtijo okoli osi.

Pojdi do mehanika,pa bo hitro ugotovil,kaj je narobe.

Pazi samo,da mašine ne pregreješ...
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
asdominik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So mar 18, 2006 8:36 am

Napisal/-a asdominik Ne mar 19, 2006 2:10 pm

Najlepša hvala na pojasnilih problema. Vsekakor bom obiskal avtomehanika.

Zanima me še koliko bi vse to približno stalo. Mogoče je kdo imel enak problem in ta ocena, bi mi še kako prav prišla. Zanima me tudi ali naj se obrnem na pooblaščen servis (kar je po moji oceni občutno dražje) ali pa na kakega domačega mojstra.

P.S. Ali ima kdo električno shemo navedenega avta. Potreboval bi jo zaradi vgradnje prednjih meglenk, ker jih ta model v osnovni različici nima. In mogoče pozneje za popravilo morebitnih okvar. Vnaprej hvala. O razpletu dogodkov vas bom še obvestil.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Ne mar 19, 2006 2:21 pm

Smetana na pokrovu za olje bojda ni nič takega. Je kar pogosto ne glede na znamko.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
asdominik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So mar 18, 2006 8:36 am

Napisal/-a asdominik Sr mar 22, 2006 12:10 pm

:D Tako, avto je popravljen in zopet teče kot urica. :D

Napaka: Zamenjava tesnila na glavi in vodne črpalke (ker je puščala!). Hkrati je bil iz ekonomičnih razlogov zamenjan tudi zobati jermen in jermeni za pogon vodne črpalke ter alternatorja.

Cena: 55k SIT (nepooblaščeni servis).

Hvala vsem, ki ste podali svoja mnenja in tako pomagali.

:?: P.S.
Še enkrat naprošam: Se da kje dobit električna shema za omenjeni avto? Prosim...

Nekje sem zasledil, da obstajajo CD-ji "AutoData", kjer so gor vsi podatki o avtomobilih. Se da mogoče dobit to ?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov