Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Olje v kompenzacijski posodi

Napisal/-a Nosko Sr maj 10, 2006 4:28 pm

Živjo! Sem nov na forumu in najprej pozdrav vsem! ;)

Renault Scenic 1.6 , letnik 1998, 110k km, redno servisiran.

Nenadoma sem opazil, da se mi v kompenzacijski posodi nabira gosta emulzija. Na dnu posode je sicer še hladilna tekočina, zgoraj pa je gosta zmes olja in vode. Po odgovorih "strokovnjakov" ni napaka na tesnilu glave, ker je pod pokrovčkom za nalivanje olja, olje čisto (nič emulzije).

Kaj je narobe? in kako to popraviti?

hvala!

lp
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Sr maj 10, 2006 5:58 pm

kompenzacijski ali ekspanzijski posodi?

no sklepam da misliš ekspanzijsko posodo, nič prav priejtna stvar če se ti olje tu notr nabira, lahko da je šlo tesnilo glave, ali v najslabšem primeru ti je poknla glava ter se vodni in oljni kanal zjebana, in prihaja olje v vodo.

ti je mogoče zakuhal?
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Re: Olje v kompenzacijski posodi

Napisal/-a zcmr Sr maj 10, 2006 8:33 pm

Nosko je napisal/-a:
Po odgovorih "strokovnjakov" ni napaka na tesnilu glave, ker je pod pokrovčkom za nalivanje olja, olje čisto (nič emulzije).

Kaj je narobe? in kako to popraviti?

hvala!

lp

no dej povej kdo so ti strokovnjaki ???? me pa res zanima ????????????cistoca pod pokrovom za nalivanje olja nima nobene veze stem da imas olje v vodi !!!!
kot ti je ze tešo
odgovoril al je tesnilo al glava .pa tistih """"""strokovnjakov """""" se na dalec izogibaj !!!!!!!!
Mercedes Benz service
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: Olje v kompenzacijski posodi

Napisal/-a Mad Sr maj 10, 2006 9:01 pm

zcmr je napisal/-a:
Nosko je napisal/-a:
Po odgovorih "strokovnjakov" ni napaka na tesnilu glave, ker je pod pokrovčkom za nalivanje olja, olje čisto (nič emulzije).

Kaj je narobe? in kako to popraviti?

hvala!

lp

no dej povej kdo so ti strokovnjaki ???? me pa res zanima ????????????cistoca pod pokrovom za nalivanje olja nima nobene veze stem da imas olje v vodi !!!!
kot ti je ze tešo
odgovoril al je tesnilo al glava .pa tistih """"""strokovnjakov """""" se na dalec izogibaj !!!!!!!!


...Včasih se tudi zgodi da se stepeta dva različna antifriza...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Napisal/-a Nosko Sr maj 10, 2006 9:22 pm

Hvala za odgovore! Lapsus fantje, mislil sem ekspanzijsko posodo :)

Tešo, rekej si da je počila glava ali da je šlo tesnilo. Ali je možno, da je počil blok motorja?
To mi je rekel vodja Reno servisa. Sprašujem zato, ker me zanima ali je možno, da je crknila samo dihtnga na glavi (manjši stroški). Namreč, blok je nekaj čisto drugega!

Ali mi bo dober mehanik ugotovil pravo napako? Ali naj za začetek zamenjam samo dihtngo?

lp
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Če maj 11, 2006 8:25 am

Nosko je napisal/-a:Hvala za odgovore! Lapsus fantje, mislil sem ekspanzijsko posodo :)

Tešo, rekej si da je počila glava ali da je šlo tesnilo. Ali je možno, da je počil blok motorja?
To mi je rekel vodja Reno servisa. Sprašujem zato, ker me zanima ali je možno, da je crknila samo dihtnga na glavi (manjši stroški). Namreč, blok je nekaj čisto drugega!

Ali mi bo dober mehanik ugotovil pravo napako? Ali naj za začetek zamenjam samo dihtngo?

lp


Lahko tudi da je blok poknu, sam ponavadi ne. večje verjetnost da je glava, ali sama dihtunga. tega ti ne mormo ugotovit preko a.com ;)

glavo treba odpret pa se bo vidlo kaj je narobe.

ti je avto mogoče zakuhal?
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če maj 11, 2006 9:30 am

Če imaš olje v vodi, potem je šla samo dihtnga. Olje ima večji pritisk in meče olje v vodo. Če bi počil blok motorja, bi voda ob hladnem bloku tekla v olje in ko bi bila mašina v delovanju pa obratno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Če maj 11, 2006 10:01 am

100% dihtunga glave.
Na saxoju moje punce se to tudi ze en cas dogaja.
Pazi na nivo hladilne tekocine in olja, pa cim prej na servis.
Ce ti bo tesnilo do konca vtrgalo pol je avto nevozen, pa se na cesti bos ostal.
BMW E46
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Če maj 11, 2006 11:59 am

nebivedu je napisal/-a:Če imaš olje v vodi, potem je šla samo dihtnga. Olje ima večji pritisk in meče olje v vodo. Če bi počil blok motorja, bi voda ob hladnem bloku tekla v olje in ko bi bila mašina v delovanju pa obratno.


podpis!
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Napisal/-a Nosko Če maj 11, 2006 6:43 pm

Še enkrat hvala za odgovore!

Avto mi ne zakuha, zdaj bom peljal avto na servis, upam da bojo poštimal :!:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Če maj 11, 2006 9:23 pm

če boš pelu avto na reno servis ga boš tud tam pustu ker ti bojo bogve kaj računal na konc pa ne bo nič,pa glede na to da ma večina renojev ful usrano hl. tekočino a si prepričan da je tist olje da ni svinjarij jest bi še probu prepucat hladilni sistem predn bi kej druzga delu pač spustiš antifriz pa nabiješ not cev pa odpreš pipo pa tok cajta spuščaš čez hladilnik in blok dokler ne priteče čista voda ven .Če pa že je kej narobe pol je šla pa dihtnga pod glavo kar je bil precej pogost primer pri katrah in petkah in pa še nekaterih renojih
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 Če maj 11, 2006 9:50 pm

reno ti bo računu 80, domači mojster pa 40 ;) pa to ne mislim fušerjev ampak zasebne mehanike...
 
mmatjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne okt 09, 2005 7:30 pm

Napisal/-a mmatjaz Pe maj 12, 2006 6:41 pm

sigurno tesnilo glave in sicer med vodnim in oljnim kanalom. Če je pa glava bo pa drago :? . Samo če bi bila glava bi verjetno avto kuhal.
A olje v motorju je OK al je kej smetance.
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Napisal/-a Nosko So maj 13, 2006 11:08 am

Smetanca se non stop dela, pa temperatura se dviguje skoz bl hit. Vsake par dni jo zamenam, da se temp spusti.
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Napisal/-a Nosko Po maj 15, 2006 8:00 pm

Njo, dons je ata pelu našga senika na servis in ko je mehanik vidu kaj se dogaja je takoj iztrelu da je okvara na bloku motorja (to je zdj že drugi rekel). Naj bi bil to kiks pri Renojevih bencinarjih.

Res škoda, predlagal je da se pač še naprej vozmo dokler nav počaku... :?
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ Po maj 15, 2006 8:39 pm

Drugače ful pokajo bloki telim 1.6 bencinarjem.
Mojemu prijatelju je tudi pred pol leta na isti način začelo olje se mešati z hladilno tekočino pri r. megane 1.6.
Na servisu so ugotovili, da je počen blok (tipo je kupil avto pred slabim mesecem..res so ga nategnil :D ) in je kupil kar drug motor za tisoč evrov :D
Isto se je zgodilo znancu z r. meganom 1.6.
Je možno, da je tu kaka serijska napaka ali je to samo naključje?
GTi rocks?!
 
Nosko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr maj 10, 2006 3:50 pm

Napisal/-a Nosko To maj 16, 2006 3:13 pm

Zgleda je to serijska napaka, mehankar je prej delu pr Renoju pa je sam prašu al je dizl al bencinar, ko smo rekl drugo je takoj reku da je blok.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 79 gostov