Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
jakcsson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr dec 10, 2003 1:31 pm
Kraj: Ljubljana

lezaj za menjalnik

Napisal/-a jakcsson Pe maj 19, 2006 10:28 pm

v menjalniku mi ze dalj casa sumi, sklepam da je kak lezaj pocas su v maloro, pa mal povprasujem, kolk to stane materjal pa tko, da vem na kaksn financni udar naj se prpravim =| Mam pa Daewoo Racer 1.5 l. '94 (verjetn pa zelo pase tud ksn kadett 1.4/1.6).

LP, Jakc
Slika

dobitnik srebrne dirkalne značke
 
Uporabniški avatar
zcmr
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne jul 18, 2004 8:48 pm
Kraj: GO

Napisal/-a zcmr So maj 20, 2006 5:21 pm

a ti ves koliko lezajev je v menjalniku :?: ko tako napises. vsaka brzina svojega najmanj 3 na glavni gredi in 2 na piramidi pa se rikverc in diferencial pa se.......kdaj tuli ? v kateri brzini ? pri obremenitvi ? ko motor zavira ????? pa se to ne podirat tega menjalnika ker delov ne bos dobil :!: med tvojim in oplovimm je razlika kot dan in noc.
Mercedes Benz service
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a sonček So maj 20, 2006 7:16 pm

jakcsson je napisal/-a:v menjalniku mi ze dalj casa sumi, sklepam da je kak lezaj pocas su v maloro, pa mal povprasujem, kolk to stane materjal pa tko, da vem na kaksn financni udar naj se prpravim =| Mam pa Daewoo Racer 1.5 l. '94 (verjetn pa zelo pase tud ksn kadett 1.4/1.6).

LP, Jakc


Lej da bi šel pri 12 let starmu avtu popravljat ležaj v menjalniku se ti ne splača,ti se voz dokler se boš pač lahko ko bo že precej dotrajno in moteče zamenjaj menjalnik(to se ti bl splača dobiš ga za 5-10 jurjev več ni vreden ker tud sam avto nima tržne cene)....v glavnem ti se sam furaj sej mam tud sam 20 let str avto in čez 300 tkm pa se bom vozu dokler me nov pustu na cest....lp
 
Uporabniški avatar
frenk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe feb 28, 2003 12:21 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a frenk Ne maj 21, 2006 7:48 am

men je na polotu letnik 95 crknu ležaj par mescov nazaj(je tud tema na temu forumu odprta) in če bi ga šel popravljat kuj k sm slišal da je zanič bi me pršlo 7000 sit, ker pa tega nism naredu in sm se vozu dokler je šlo ga je raznesl in postrgal še ohišje, sem mel pa srečo da nč ni pršlo v zobnike.

Če sam popravlaš se ti splača vsaj odpret pa pogledat tolk da vidš, čene pa raj nov menjalnik nabav

p.s.:pršlo me je mal draži, ker sm menjal še olje(10000 sit) pa še eno tesnilno pasto rabš(cca. 1500 sit)
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Ne maj 21, 2006 9:28 am

Glej ležaj po vsej verjetnosti sam po sebi ne bo drag,če ga boš šel kupit v Šenčur v Tinex. Več dela bo s podiranjem,ker moraš računati da je treba menjalnik dati dol,ga razdreti itd. in potem vse skupaj nazaj... tako da bo dela kar za nekaj ur dela.

pač potrebno je razdreti,pogledati pa potem veš,pri čem si.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
ktmjurca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe feb 04, 2005 2:09 pm

Napisal/-a ktmjurca Če maj 25, 2006 6:28 am

Lahko vam zrihtam dober menjalnik za vaš avto.
Več na PS
 
Uporabniški avatar
jakcsson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr dec 10, 2003 1:31 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a jakcsson Pe maj 26, 2006 12:20 am

hehe, sem se posvetoval z stricem mehanikom, in je rekel isto ko sonček.... zadeva ni kritična n dokler useh 5 brzin pa R delajo, potem se ne sekirat, pol pa pac drug menjalnik... o bi blo pol to, lahk pa povem, da ubistvu menjalnik ne tuli ko ležaj, samo vedno (med voznjo, v vseh prestavah, na mestu v leru) v menjalniku nekej šumi, kadar mam spuščeno sklopko. Zvok zgine takoj, ko sklopko prtisnem, tko da... prav meh. da je to doterano pac, in se vozim, dokler bo slo, popravlat se ne splaca (hehe, no shit, pocas bo zmer vec takih okvar k se jih ne bo splacal vec popravlat ;)). Skratka, se 1x hvala za odgovore pa LP ;)

P.S.: ktmjurca... ce bom rabil menjalnik, se slisva, samo dvomim da za ta avto ;)
Slika

dobitnik srebrne dirkalne značke
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Napisal/-a svadreb Pe maj 26, 2006 6:43 am

Mogoče je pa potisni ležaj v sklopki zanič. To pa le ni tako velik strošek.
 
Uporabniški avatar
frenk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe feb 28, 2003 12:21 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a frenk Ne jun 11, 2006 6:34 am

svadreb je napisal/-a:Mogoče je pa potisni ležaj v sklopki zanič. To pa le ni tako velik strošek.


ne more bit, ker takrat ko sklopko pritisne zvok izgine...če bi bilo obratno bi bil potisni
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a s line Če avg 03, 2017 4:34 pm

Živjo imam tudi jaz sledeči problem, in mislim, da je v zvezi z menjalnikom.
Menjalnik je bil pred 5 meseci obnovljen, ker je pri spuščeni sklopki šumelo in tudi med vožnjo je šumelo, zvok pa se je slišal samo, če si se peljal ob betonski steni, ko se je zvok odbijal, no vsaj tako si potem lahko vedel, da je ta zvok tudi med vožnjo in prenašal se je celo pod armaturo ta zvok.

Tako, da je bilo takrat za menjat glavni ležaj na glavni gredi menjalnika in zobnik prve prestave.

Sedaj pa se mi je zvok spet pojavil ampak ne tak kot prvič ampak veliko manj, spet šumi, ko sklopko spustiš ampak ne tako glasno, med vožnjo se ne sliši nič, da kaj šumi, ampak se sliši samo, ko daš u ler in ko spustiš sklopko se sliši v menjalniku rahlo šumenje izgleda, da nič hudega ampak vseeno prašam kaj bi zdaj tokrat bilo pa menjalnik obnovljen in spet ovo na novo začelo ampak seveda tokrat malo manj veliko manj, gotovo to ni omembe vredno.
Zanima me ali še kateremu rahlo šumi, ko sklopko spustiš ima kdo tak problem, je kdo poslušal avto, ko spusti sklopko, ko je u leru ?
gotovo bi se jih kar nekaj našlo, da imajo tak problem, rahlo šumenje pri spuščeni sklopki v leru.
hvala
lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a esem Če avg 03, 2017 6:35 pm

Glede na to, da nisi navedel, kakšen avto imaš, imaš očitno tudi ti Daewoo Racerja 1.5 1994. To se ne splača popravljat - vozi, dokler gre, nato odpad :roll:
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a motom Če avg 03, 2017 7:12 pm

Potisni lezaj sklopke
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a s line Če avg 03, 2017 7:28 pm

ne potisni ležaj sklopke ni, ker šumi takrat, ko sklopko spustiš,
esem je napisal/-a:Glede na to, da nisi navedel, kakšen avto imaš, imaš očitno tudi ti Daewoo Racerja 1.5 1994. To se ne splača popravljat - vozi, dokler gre, nato odpad :roll:

gre se za Audi a3 1.6 bencinar letnik 2006
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a ojnica Če avg 03, 2017 9:39 pm

lahko fedrčki sklopke ropotajo, če probaš dat v prvo bi mogl ponehat...drugač ležaj sklopke bolj cvili
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a s line Če avg 03, 2017 10:36 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira :!:



ja, če bi dal v prvo ne moreš sklopke spustit in ne moreš slišat razen med vožnjo lahko v prvi prestavi.
drugače med vožnjo se to niti ne sliši, ampak samo, če je v leru in spuščena sklopka, pa še to se ne sliši, če je šipa zaprta.

aja pa še nekaj a fedrčki sklopke lahko tko šumijo ?
in ležaj sklopke ni, ker ne cvili ampak nekako šumi.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a ojnica Pe avg 04, 2017 7:47 am

sklopko pustiš spuščeno, vžgeš avto in primeš prestavno ročko in probaš mal porint proti prvi brzini, če poneha ...? me zanima.
 
dox
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če okt 04, 2007 6:35 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a dox Pe avg 04, 2017 11:19 am

jaz imam tudi na a3 podoben primer z menjalnikom... vendar moj je 1.9 tdi .. in pa "vuli" samo med 70 in 80 km/h , potem preneha to pomeni med 2000 in nekje 2300 obrati, najbolj se čuje v 4. prestavi. avto bil pri mehaniku, ki je menjo ležaje in pa baje da je glavna os dobila luft - baje da jo je popravo, tako da bi si naj zobniki naredili svojo pot.. in je reko da bo vedno boljše s časom, ko se bodo zobniki vrnili na staro "pot" .. minilo je leto dni in je zvok še vedno enak. Nevem več komu zaupat oz kaj naredit.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a s line Pe avg 04, 2017 10:54 pm

ojnica je napisal/-a:sklopko pustiš spuščeno, vžgeš avto in primeš prestavno ročko in probaš mal porint proti prvi brzini, če poneha ...? me zanima.


Sem probal narediti tako.
sklopko spustil in probal dat proti prvi prestavi ampak ne daš v prvo ampak samo proti prvi prestavi in takrat poneha šumet.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a ojnica So avg 05, 2017 8:49 am

to so fedrčki na sklopki, so deljena mnenja, eni pravjo da ni panike, drugi da se lahko razletijo....meni ej tud že ropotal in to po menjavi sklopke, sej pa pol menjaš komplet sklopko.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: lezaj za menjalnik

Napisal/-a s line So avg 05, 2017 12:53 pm

ojnica je napisal/-a:to so fedrčki na sklopki, so deljena mnenja, eni pravjo da ni panike, drugi da se lahko razletijo....meni ej tud že ropotal in to po menjavi sklopke, sej pa pol menjaš komplet sklopko.

Pa še nekaj je.
včasih, ko vžgem avto ne zmerom ampak občasno kar zaruži za par sekund pri vžigu avta.
avto vžgem zmerom v prvi prestavi s stisnjeno sklopko in včasih zaruži tako čudno kot bi se slišalo iz menjalnika prav tak zvok, al iz sklopke ne vem, no saj je sklopka tudi itak na menjalniku.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov